První jídlo do ručičky

martinakosnerova
20. kvě 2019

Ahoj, zajimalo by me, jestli jste nekdo takhle zkousel zacit s prikrmy. Dcera 6m, plne kojena, nechce vubec jist ze lzicky. Cca mesic ji zkousim davat vecer kasicku. Pusinku neotevre, kdyz uz ji tam tu lzicku dostanu, tak vetsinu stejne vyplivne, silene kope nozickama, hazi rucickama a zkratka nema o to jidlo vubec zajem. Kdyz jim ja, po jidle se mi sape a hned by si ho strkala do pusinky. Zkusila jsem ji dat do ruky krupku a hrozne ji bavilo to ozuzlavat, kousat a zvejkat. Tak me napadlo zkusit to takhle, mate s tim nekdo zkusenost? Diky za reakce. Prosim ty, ktere by mi chtely napsat, ze zkusenost sice nemaji, ale rozhodne by tak nekrmily at to ani nepisou, to me nezajima. Dekuju

olga_
20. kvě 2019

@martinakosnerova Jdi do toho. Jinak na kaše se vyprdni, teda na kaše večer určitě. Jedl takto starší (v kombi s lžičkou) a dvojčata teď také (mají 11 měsíců). Je tu i skupina Baby led weaning.

pokoda
20. kvě 2019

Ona ta kasička není nic moc, starší to taky nejedla, ale malej je zase naopak hltá a oba byli plně kojení. Co zkusit něco jiného?

makronka222
20. kvě 2019

Od 4m v ruce ucici hrnicek, sama prisla na to jak chytit a napit se vody nebo caje. Pak se lzickou nebyl problem, do ruky taky dostavala jidlo, stridala jsem to. Kdyz to dite do 6m poznalo jen kozu, tak je to pak tezky :D

leneee
20. kvě 2019

@martinakosnerova ja davala takovou tu krmici sitku-syn se taky sapal po tom,co videl,ze jime a ta sitka mu umoznila “jist” samostatne (spis ochutnavat ze zacatku), kdyz se pak naucil otvirat pusu na lzicku a lip kousat a polykat,tak prisla na radu do ruky BLW metodou treba vareny spalicek mrkvicky, stred okurky (ty mekke casti), povarene jablko atd a byl happy. Ale on je zrout. Dceru stejny postup vubec netankoval a do roka a pul byla temer plne kojena,jidlo ji nebralo. 😉

jannym
20. kvě 2019

V 6 měsících byl u nás pokus o první jídlo, total nezájem tak jsme to odsunuli o měsíc to se maly malém udusil, nějak mu dělilo problémy polykat či co, v 8 se rozjedl - a teď v 11 má buď kaši nebo pyré z plnitelnych kapsicek nebo oběd či odpo svačinu kousky do tlapky krmeni lzickou mi bojkotoval, musí se krmit sám občas mi dovolí mu něco strčit rukou do pusy, lžička je nepřítel číslo jedna

misak48
20. kvě 2019

@martinakosnerova doporučuju knížku Vím, co mi chutná 🙂 koupit už nejde, ale je ke stažení na ulozto. Je to "příručka" pro metodu BLW a mluví se tam přesně o tom, co popisujes. V praxi to vyzkoušené ještě nemám, čeká nás to až tak za dva až tři měsíce. Ale je to zajímavé a poučné čtení a určitě do toho půjdeme 🙂

garfulka78
20. kvě 2019

@martinakosnerova Nase mala taky nic nechtela, ale bylo to tim, ze nemela hlad a kase ji vubec nechutnala a porad nechutna. Ted jedeme prikrm v dobe obeda (3 tyden) - kase nechce, ovocne presnidavky taky ne, tak mame zeleninove bio z DM. Prvni den jsem ji to dala cca 20 minut pred normalnim krmenim, snedla asi dve lzicky, ale zaflakala vsechno, jak kdybych ji toho dala kybl 😂. Druhy den uz vedela co se bude dit, to snedla taky si dve lzicky, ale nebylo to vsude a po trech tydnech, kdyz ji dam v poledne do houpatka a sednu si proti ni uz otvira pusu a piska radosti, ze bude jidlo, ted uz sni skoro celou tu pidi sklenicku, takze od pristiho tydne zacnu varit. Jinak nejvic u nas frci dyne, mrkev a brokolice.

terezuka
21. kvě 2019

@martinakosnerova s BLW mame skvelou zkusenost, dite v 7 mesicich bezzubymi dasnemi hrave zvladalo syrove jablko. Pro me to znamenalo hlavne klid na jidlo - ja jedla to sve, dite vedle me chroupalo, anoz bych ho musela krmit. Navic od malicka si dite zvykalo na to, ze jime spolu. Hlavnim principem je NIC NENUTIT. Az dite dozraje (resp. jeho travici soustava), zacne jist samo. To, ze tabulky rikaji, ze prikrmy zavadet od 6 mesicu, je jen orientacni. Kazde dite je jine, nektere se sape po jidle v 5 mesicich, nektere jeste v 8 mesicich nema zajem. Ani jedno neni spatne (imunologicke okno je povera, jeho existenci nikdo nedokazal).
A nebojte se, kdyz bude cas od casu pri jidle davit. Deti maji silny davici reflex, kdyz jim neco zaleze jinam, dokazou to efektivne dostat ven. Daveni neni duseni.