V kolikátém měsíci jste vynechaly noční kojení?

astra11
10. led 2015

Ahoj všem,
zajímalo by mne prosím, kdy jste vynechaly noční kojení v rámci zavádění příkrmů.
Díky Ast.

blahova_andrea
10. led 2015

příkrmy se dávají ve dne a v noci se chce spousta dětí kojit ještě dávno po zavedení tuhé stravy. máš na mysli "násilné" odstavení?

matfyz
10. led 2015

Proc by se melo miminko "odstavovat" v noci, kdyz chce napit, ukojit svoji potrebu byt s maminkou...??
Az bude miminko zrale na to, aby prestalo it v noci, tak to udela samo a dobrovolne...
Ja kojim svoji 16 mesicni dcerku v noci ted uz jen 2 krat... a nikdy by mne nenapadlo ji prsicko brat...ona si ted jen trikrat cucne, pomazli se..a usne dal...zadny stres pro obe strany..

astra11
autor
10. led 2015

Násilné odtavení jistě ne.
Dostala jsem jen kdysi nějakou informaci, že když se zavádí příkrmy, jednou z forem je vynechat noční kojení.

blahova_andrea
10. led 2015

@astra11 na takové informace se vykašli. řiď se svým rozumem a potřebami svého dítěte a bude vám oběma fajn 😉 noční kojení časem opravdu není na jídlo. je to zvyk a potřeba miminka být u mámy. možná sis to jen špatně vysvětlila. některé děti s příkrmy omezí noční kojení. tzn., že už nekojíš třeba 4x, ale jen 2x 😅 ale nedá se to zobecnit. každé dítě je jiné. jedno už v půl roce spí celou noc a jiné je na mámě přicuclé ještě ve dvou letech celou noc. a teď mám na mysli ty přirozené potřeby...ne to, že se maminka rozhodně v noci už nekojit.

acacia
10. led 2015

Ve 24 😀

aronek
10. led 2015

@astra11 malý má 28 měsíců a kojíme v noci pořád 😉 sní guláš s knedlíkem a klidně to ode mně zapije 😀

astra11
autor
10. led 2015

Mně spíš zajímalo kdy k tomu došlo....jak se to různí

gosa22
10. led 2015

v 9 měs úplné odstavení, do té doby zhruba jedno noční kojení k příkrmům...malej se odstavil naprosto sám, nestačilo mu moje mlíko, daly jsme láhev a od té doby po 3 dnech spal celou noc, byl více odpočatý (nejen já) a předešli jsme stahování trika v pozdější době...nejdříve jsem to špatně nesla, nakonec jsem zjistila, jak moc dobré to bylo pro nás oba...
přesto pro násilné odstavení moc nejsem, je to psycho pro oba dva...

blahova_andrea
10. led 2015

no asi jsi tu otázku nepoložila úplně jasně. pokud ti jde o rozptyl kdy různé děti vynechají noční kojení, tak to je široký...od narození dále...každé jinak 😀

sibara
10. led 2015

@astra11 tak tak, každý jsme jiný, mámy i miminka a každá kombinace jedinečná, co jedno dítko už ve stejném věku nepotřebuje, pro druhé je ještě "životní nutnost" i když jenom psychická...ale taky každá máma v rozdílném čase to může mít jinak a nemá smysl zase padat na hubu ve dne jenom proto, že noci prokojím.
Jinak u nás - první dcera byla v noci kojená do 22m, odstavila se sama, stejně tak pak i s denním kojením cca ve 2,5 letech. Díky tomu úplně v pohodě...
Druhou dceru jsem v 18m v noci odstavila já - budila se naopak čím dál častěji, 4-5x za noc a to už fakt nešlo (jelikož jsou holky od sebe 2 roky, mám kojení non stop už skoro 4 roky a fyzicky už jsem to moc nedávala, spánek prostě potřebuju a podepisovalo se to i na celkové imunitě) - občas se v noci také vzbudí, ale zdaleka ne tak často a každou noc a potřebuje se fakt jen pomazlit.
V rámci zavádění příkrmů bych ovšem v noci neodstavovala, to podle mě nijak nesouvisí (resp. pokud ti "moderní a osvětová" pediatrička nebude říkat, že musíte co nejdřív zavést kaši na noc, aby dítko bylo zasycené a spalo celou noc a blablabla...to je, mimochodem, podle mě nesmysl, moje děti takto v noci nespaly a nespí a hlady se fakt nebudí😀)))
Pokud máte ale důvody ještě jiné, zdravotní, nebo něco jiného pro vás závažného, dítko to nejspíš přežije, to zkrátka musíte zvážit individuálně😉

aronek
10. led 2015

@astra11 opravdu záleží na dítěti. První syn nechtěl v 16 měsících a druhý pije pořád 😉

paullet
10. led 2015

Malá si určila sama, že v noci bude radši spát už ve dvou měsících. Kojím naposledy v deset večer (jinak přes den po dvou hodinách), usíná bez problémů v jedenáct a spí do půl osmý až půl devátý ráno. U první si to už moc nepamatuju, ale myslím, že kolem půl roku už se v noci nekojila 😉

marketuska
10. led 2015

@astra11 hlavně se řiď svým srdcem, z lékařského hlediska by se 6ti měsíční dítě nemělo v noci budit, ale když potřebuje, tak potřebuje 🙂 Jinak spoustu zastánkyň kojení bude radit kojit do 3let ve dne v noci, ale je to na tobě - spokojená maminka=spokojené miminko. Dcera od 1 měsíce spí vkuse 10h! Ale přes den to s jídlem dohání, co v noci zanedbá. Zkoušela jsem ji i budit, ale jen řvala a po ucucnutí stejně konec, tak nač se trápit, jen pro mě je náročné, že musím ještě v 11večer odsávat, když to neudělám v 1-2h ráno mě tak bolí prsa, že stejně musím a ty rybníky v posteli, takže taky žádná výhra 😀

katyxq
10. led 2015

2 roky a čtvrt - teprve tehdy mi prošla domluva, že v noci se spí, ale že ve dne si klidně může říct o kojení víckrát (a fakt si říkala, po pár týdnech frekvence zas klesla). Do té doby po probuzení jedině prso, i když ve dne se párkrát kojila i jedla dost, najedla se šlušně i večer. Občas se pak pár týdnů v noci zkusila přisát, pak si to obvykle rozmyslela. Teď už se nekojí vůbec, ale budí se minimálně 1-2x za noc doteď (možná i víckrát, ale přitulí se a spí dál, takže to někdy ani nezaregistruju), často mívá těsně před spaním malou druhou večeři, pokud si ji nedá, většinou mě to pak čeká mezi půlnoci a třetí.

paullet
10. led 2015

Jaj až teď koukám, že ses ptala v souvislosti s příkrmy - tak u tý starší to asi souviselo, ale nijak jsem ji nenutila, nebo neodstavovala, prostě jak začala s příkrmy, tak jí stačilo mlíko jen přes den a před spaním.

mysonek
10. led 2015

@astra11 no to bude hodně záležet na dítěti. Moje malá spala od 2,5 měsíce celou noc, pak před pátým měsícem se začala budit na kojení, měla hlad, po zavedení příkrmů zase spala celou noc. No ale pak od 6,5 měsíce zase budila, i několikrát za noc. Tentokrát ne hlady, ale měla ze mě dudlík.

pavlapl
10. led 2015

U holky ve 25 měsíci a u kluka v 16 měsících.

babulinkab
10. led 2015

s příkrmy to nesouviselo, spíš s tím, že děti spaly celou noc a přesto hezky přibíraly - takže u syna v cca 3 měsících, u dcerky v půl roce

iluss
10. led 2015

U dcerky ve 13měsících, u syna ve dvou letech - prostě po úplném odstavení. Když se kojilo, tak se kojilo ve dne i v noci.

helcisek
10. led 2015

Přesně jak píšou ostatní. Nerušila bych to kvůli příkrmům. Každé dítě je jiné. Třeba naše dcerka od dvou měsíců již v noci kojení nemá. Prostě jí stačilo , co vypila přes den a spala celou noc. Kdyby si řekla, tak bych ji dala, ale nebudila bych ji. 🙂

lenicka07
10. led 2015

@astra11 Malej má 20 měsíců a stále ho v noci kojím (před necelými dvěma měsíci jsem přestala kojit přes den, ale musela jsem to ukončit já, on by pil dál, ale už jsem to prostě nedávala...)

kamino
10. led 2015

Ja mam prsomila,takze nocni.kojeni se odbouralo az ve 26 mesicich odstavem.

tamarila
11. led 2015

První dcera spala po šestinedělí celou noc. Teď druhý tříměsíční se budí na kojení jednou a interval natahuje, teď je to cca ve 4 - 5 hod., spát chodí po osmé. Takže směřuje pomalu také k celé noci

marcicek84
11. led 2015

my ještě nepřikrmujeme a do konce šestinedělí spí celou noc ... je na UM....v 6 ráno ji musím budit na první jídlo,jinak by spala dál, ale kdybych ji nevzbudila jedla by jen 5 x za den a to se mi zdá málo...

helcisek
12. led 2015

@marcicek84 Ja byt Vama,tak pokud pribira,tak bych ji nebudila. Nase princezna spi celou noc od dviou mesicu. Do te doby jsem ji v noci budila,nebot na tak male dite,aby spalo celou noc,jsem ja mela obavy. 🙂

marcicek84
12. led 2015

@helcisek - tak ona spí od půl desáté do šesti, poslední krmení má v 9 večer

helcisek
12. led 2015

@marcicek84 Naše princezna od cca 2 měsíců má poslední krmení v 20 hod. a ráno má pak krmení od 7:30 - 8:30,podle toho jak se vzbudí 🙂

rencajaskovska
25. led 2017

@matfyz Uz jen dvakrat?To by bylo pro me tyrani.Muj 6 mesicni syn se v noci budi 1-2krat a rozhodne to chci mirne korigovat, i vzhledem k tomu,ze uz v noci deti po 6 m nepotrebuji mleko.

nugetka20
9. únor 2017

@rencajaskovska Z Vašeho příspěvku jsem lehce v šoku. Mému synovi je 7,5měsíce a na kojení se budí cca 3-5x za noc (po 2 hodinách). To jsem asi týraná, co?

nick1234
21. únor 2017

@nugetka20
@rencajaskovska syn se v 9m budi vetsinou v noci po hodine, a jako tyran bych si pripadala kdybych ho nenakojila, zatim se mi nepodarilo najit jiny zpusob jak ho bez dlouheho place uspat ma me misto dudliku, ktery nechce😕