Zavádění příkrmů. Můžu začít?

moncici00
16. kvě 2023

Ahojky,
Chtěla bych se zeptat. Syn se narodil 23.1.2023, tudíž bude mít 23.5. čtyři měsíce (budou ukončené?) jde o to, ze jeví zájem o jídlo, vypije 1200 ml za den a začíná vyžadovat mléko co 2 hodiny 🙈 chtěla bych začít dýní. Ale zda můžeme tedy příští týden začít, k pediatricce jdeme až za 2 týdny 😁

kubesovaadelka
16. kvě 2023

@moncici00 ano to je ukončený, malá je a byla taky nenasyta v tomto věku a myslíš že za ten týden se něco změní? Já tajně ( doktoce jsem to nehlásila) začala ve 3,5 měsících, nebo by se upila toho mlíka, denně měla 2x víc mlíka, než je doporučena dávka a zvládla vy i víc. Začala jsem klasicky teda mrkev, pak mrkev brambor, a pak už to jelo

moncici00
autor
16. kvě 2023

@kubesovaadelka děkuji, zkusím, takže asi začnu zítra. Uvidím jak mu bude chutnat 🙂

kubesovaadelka
16. kvě 2023

@moncici00 pokud vidíš zájem tak chutnat bude, spíš co trávicí systém na to. Někomu se vyvine dřív, někomu později, podle mě UK. 4 měsíc je jen orientační. Proto se říká první 3 měsíce kdyz miminko pláče v pravidelnou dobu, že má koliku, ano, vyvíjí se trávicí systém. Nebo tak nám to bylo doktorkou řečeno.😊