Zvracení po příkrmu. Zažila jste některá?

petgavlas
13. čer 2021

Zdravím všechny maminky, před nedávnem jsem zde vznesla dotaz, jestli začít s příkrmy, no už přes měsíc máme se synem zajetý nějaký režim. Jídlo mu chutná, snědl by na co by přišel, ale pořád zvrací. Ze začátku to bylo jen takové ublinknutí, třeba jako po kojení, ale poslední dva týdny zvrací třeba i dvakrát, třikrát během hodiny po jídle, a to ve všech polohách (když leží na břiše i na zádech, když ho držím na rukách, i když sedí v sedátku nebo autosedačce). Máte s tímto některá z vás zkušenost? Případně jak jste řešily? Děkuji moc za jakoukoliv odpověď.

sigyn
13. čer 2021

Nedáváte po příkrmech hned napít? Naše dítko také blinkalo, ale mělo reflux. Takže kdykoliv jsme dali napít dříve jak 30 minut po jídle, tak ublinknutí bylo téměř jisté.

cilkat
13. čer 2021

Moji kluci zvraceli, pokud se prejedli. Některé děti ještě nepoznají, že mají dost, respektive kolik nezralé zažívání snese, a je holt třeba jim dát menší porci, i když ony samy by ještě jedly.

katule1990
14. čer 2021

@petgavlas Jestli to je pořád, tak by mohl být důvod, jak se píše výše. Jestli to není pravidelně, tak mě napadá ještě nějaká alergie. Syn mi takhle zvrací po žloutku. Ale to z něj teda vylítá fakt všechno, zvrací pak i šťávy a je úplně zelenobílej. Stalo se to dvakrát, než jsem přišla na to, že je to žloutek. Ale jestli spíš jen ublinkává, tak bych to taky viděla na přejezení.

cherie24
15. čer 2021

@petgavlas kolik mu je? Mě malá takhle zvracela a řešila jsem to vždy pauzou a pak znovu zaváděním příkrmů. Třeba 2 týdny baštila, chutnalo jí, pak začala všechno zvracet, do toho se ukázala alergie na bílkovinu kravského mléka, tak jsem zas dala pauzu a jen kojila a takhle jsem zaváděla příkrmy 3x. Jíst vlastně začala až v 8. měsící. Teď už baští všechno včetně mléčného 🙂

petgavlas
autor
22. čer 2021

Zdravím všechny. Ozývám se s odstupem, protože jsem testovala pár věcí, co jste tady psaly. Předtím jsem dávala napít hned po příkrmu, někdy i během jídla, což byl, jak se ukázalo, největší problém. Teď to máme tak, že dám příkrm, počkám minimálně čtvrt hodiny (je teda docela těžké udržet syna v klidu v lehátku, ale snažím se všemi možnými způsoby), dám čaj a pak ještě chvíli nechám v polosedě a většinou dobrý. Je taky dost možné, že mu nesedí jablko a taky některá zelenina, ale to jsem ještě nenašla která. Po jablku ale blinkal vždy. Moc tedy děkuji 🙂
@sigyn
@cilkat
@katule1990
@cherie24

petgavlas
autor
22. čer 2021

@sigyn mě se taky zdá, že malý má reflux, ale pediatrička mi nic takového nepotvrdila, i když jí jednou na prohlídce vyzvracel koláč natráveného mléka a ona řekla, že je to v pořádku..no ale co už. Taky si myslím, že mu zase o něco málo víc dozrál zažívací systém, a proto už to blinkání není tak časté. No asi všechno dohromady 🙂

sigyn
22. čer 2021

@petgavlas Nám také doktorka říkala, že je to normální, přestože z manželovi strany ten reflux má už 4. generace. 😒 Ale jakmile začalo dítko sedět a více jedlo pevnější stravu, tak blinkání vymizelo. Držím palce. 😉