Zvracení po žloutku

pavlinar
20. bře 2019

Ahoj holky. Když bylo malé tak těch 6 měsíců, začla jsem do příkrmu přidávat žloutek. Asi 2 krát to bylo v pohodě, a po 3. se z toho neskutečně poblila. Zkoušela jsem dát pak vždy s odstupem měsíce či dvou, a vždy blujanec. Dnes opět, je jí 1 rok.
Pediatr krčí rameny, že jí to asi nesedlo, že z toho vyroste, ať zkouším dál... já už se fakt bojím.. vždy za ty 2 měsíce seberu odvahu.. dnes jsem jí dala tak 1/6, fakt kousíček, a samozřejmě blujanec..
Máte s tím zkušenosti? Je možné, že z toho vyroste nebo to může značit alergii? Bojím se jí dát samozřejmě cokoli z vajec, jako těstoviny, piškoty..
Díky za zkušenosti

jannym
20. bře 2019

Můj brouček nezvrací, ale má po žloutku průjem, zatím jsem zkoušela třikrát, tak jsem si řekla, že to na nějakou dobu vypustím a bude o mase, ale jen když dostane samotný žloutek, těstoviny mu nic nedělají, případně se dělají bezvaječné...možná jí vadí chuť nebo konzistence, je zvláštní že nejdříve jí to nevadilo až později, u nás jsou průjmíky od začátku...no nevím, zda Vám to k něčemu bude, ale starší (5 let) žloutky nejí, když se jí omylem dostane do pusy tak se dávý, má k němu vyloženě fyzický odpor

markyszek
20. bře 2019

@pavlinar dcera měla sníženou toleranci na vajíčko, nebyla to přímo alergie, ale na doporučení alergologa až do dvou let nesměla nic v čem bylo vajíčko, říká se, že z toho některé děti vyrostou a u nás to byla naštěstí pravda, ve dvou letech jsme vajíčko začali postupně zařazovat a je v pohodě, stejně tak má neteř, ta zvracela i po palačinkách, jakmile bylo v něčem vajíčko tak to letělo ven, teď jí bude pět a může ho jíst normálně 🙂

priefi
20. bře 2019

@pavlinar a proc neudela testy, zda neni na vejce alergicka? Pripadne proc Vas neposle na gastro?

priefi
20. bře 2019

@pavlinar syn ma mezi jinymi alergii na bilek i zloutek (alergie na bilek je kontraidikace pro ocko mmr). Mezi dalsi jeho alergeny je banan a reakce na banan? Zvracel savle a byl malatny. Pokud zvraci, tak jak pises, chtej zadanku na gastro

bayt
20. bře 2019

@pavlinar Syn třebas vajíčka rád nemá. Když jsem dala maličko žloutku do čerstvého jídla, tak to snědl, ale ohřívané to nemohl mít vůbec. Asi se ta chuť vajíčka nějak znásobí, nevím. A bílek, tak ten už vůbec nechce, jakmile ho kamkoliv přidám, tak se z toho jídla taky nadavuje a kdysi se mi párkrát poblinkal. Teď už by to akorát odmítnul pozřít. Takže já na vejce rezignovala.

Pečivo, těstoviny atd., to je vše bez problémů.

bayt
20. bře 2019

Jé a teď koukám, že to píšeš ty 🙂 Zdravím maličkou i tebe 🙂!

pavlinar
autor
22. bře 2019

Dík moc holky. Příští týden jdeme na roční prohlídku, tak se zeptám na to gastro nebo alerglogii.. o mmr jsem nevěděla, bílek jsem se ještě neodvážila zkusit. Budu doufat, že z toho vyroste. A jen upřesním... to jídlo se schovaným žloutkem normálně sní a tak za 2 hodin to jde ven..

garalela
7. dub 2019

@pavlinar ahoj, nam stejnou zkusenost, nyni ma syn 13 m. Taky to jde ven zhruba za 23 hodiny po konzumaci. Dt rika zkousejte, ale cloveku se do toho nechce, takže jsem to v jeho veku zkusila dvakrat a to se dr.zda jako nahoda, ale opravdu to nechci pokouset