Bio plenky, máte zkušenost?

elodii
2. led 2018

Maminky, která používáte nebo máte zkušenosti s bio plenkama???
Chtěla bych synovi koupit, tak bych ráda znala více názorů 😉

almara2
2. led 2018

Používám Bambo,jsou dobre. Měla jsem ráda i DMnature,ale ty se nyní prý pohoršily. Ještě jsem měla Mon Peri a Kolorky,ale tady prý to s ekologii moc sláva není, jinak byly dobré. Taky jsem zkoušela Naty,ale ty moc nesedly.

iva27
2. led 2018

Za me Bambo nikdy! Po 1hodiny byl procurany skrz plenky i body,takze spotreba hrozna a vic se mi tim padem opruzoval..

chocolady
2. led 2018

@almara2 ty bio plenky z DM mi nijak spatne neprijdou - neprocura je ani za 12 hodin, kdyz spi jako spalek - jine znacky nam zacly protikat mnohem drive - ca po 6 ti hodinach.. Navic pocurane nesmrdi jako nektere jine..🙂

drdovi
2. led 2018

Používám taky bambo, přes den hlavně látkujeme, takže je používáme hlavně na noc. V roce 2015 skončily v Dtestu na 2. místě. Někdy se stane, že po dlouhé noci trochu protečou, ale myslím, že to se asi občas stane u každé plenky. Zkoušeli jsme plenky Naty, ale jen jedničky a ty nám vůbec nesedly. Zkoušeli jsme i Natur z DM, ale určitě zůstaneme u Bambo.

smargarita
2. led 2018

Já užívala od Bambo, ale hlavně Natur z DM. S oběma spokojenost. Měla jsem oba druhy u obou dětí a musím říct, že třeba u syna se občas nehoda stala -protekla, hlavně přes noc (u obou druhů, ale občas i u látkovek), u dcery teď jen zcela ojediněle. Spíš si myslím, že jsem ji plenu dala špatně, jak je neposedná při přebalování. Za mě hraje roli tedy spíš lepší dostupnost DM plen, Bambo si hledám na netu, aby byly za dobrou cenu včetně poštovného.

elodii
autor
3. led 2018

Ty jo, tak já teď nevím, brala jsem je jako úplně top a koukám, že se názory trochu rozchází.... Chtěla jsem je především proto, že syn mi spinká krásně celou noc, tak aby nebyl v "chemii"...

ruzenkas
3. led 2018

U nás jedeme na Bambo a MonPeri, jednou jsme měli z DM a ty byly taky dobré. Někdy se stane, že mi Bambo protecou, ale asi je spíš špatně dám. Jednou plena měla 280g moči a neprotekla, bylo to jako granát. Až dopotrebujeme zásoby, přejdeme na látkové.

ruzenkas
3. led 2018

@almara2 proč jsou MonPeri špatné? Mám teď zásobu ☹ ubrousky od nich jsou plné chemie, to jsem zjistila, ale o plenkách jsem to nevěděla ☹

petulkabene
3. led 2018

MonPeri je výroba Čína a to se prezentují jako česká firma...přestala jsem je kupovat a teď máme z DM nature. Měli jsme že začátku Naty a byli v pohodě...

luj89
3. led 2018

ja mam zkusenost s Bambo Nature, byly fajn 🙂. jeste chci zkusit ty z DM, ty ale pry nejsou uplne non toxic...

hz
3. led 2018

@petulkabene Kde prosim zjistim info o te vyrobe plen v Cine?

hz
3. led 2018

@petulkabene Tak uz nemusite odpovidat, psala jsem kratky dotaz do Monperi a obratem odpovedeli:
"Dobrý den,

pro výrobu v Číně jsem se rozhodla po dlouhých analýzách a průzkumu řady trhů. Mým přáním bylo vyvinout a vyrobit, původně pro mou dcerku Dorotku, plenku, která bude mít šetrné složení bez chemie, nebude ekologickou zátěží a také bude za přijatelnou cenu. Díky poslednímu bodu vyhrála výroba právě v Číně, nicméně v certifikované výrobně, pod přísným jak osobním, tak i odborným dohledem. Mám tudíž čisté svědomí a záruky, že lidé, kteří vyrábějí mé výrobky, pracují za řádný plat, mají dobré pracovní podmínky a vše funguje, jak má.

Ostatně plenky se osvědčily také v nemocničních zařízeních, kde jsou velmi vysoké požadavky, a také je vyhledává stále více maminek. Svou šetrnost dokazuje vysoká snášenlivost i miminky s kožními chorobami.

Snad jsem Vás touto odpovědí uspokojila, mějte se krásně.

Natalia Heinrichová, zakladatelka značky, majitelka společnosti, ale především maminka Dorotky, malé víly MonPeri.

P.S. Pokud budou vhodné podmínky pro výrobu plenek v ČR, určitě to jen uvítáme a výrobu rádi přesuneme k nám! "

smudlinka24
3. led 2018

Nebude ekologickou zatezi a vozi se z Číny, ach jo🙄

bekyc
3. led 2018

Slyšela jsem chválu od několika maminek na bezvaplenky.cz
Jinak mám zkušenost s DM, ale tak na den, v noci už mi protekly. Teď zkoušíme kolorky, zatím neprotekly ani v noci. 🙂

almara2
3. led 2018

@ruzenkas ano, jak píší děvčata výše, je to Čína, bohužel, též mne to velice zklamalo

almara2
3. led 2018

@chocolady
Já už ty z DM dlouho neměla, dřív mi vyhovovaly, ale teď jsem četla vickrat,že prošly nějakou inovací a jsou na nic. Já jsem je ještě po inovací neměla,takže píšu to "prý".

luj89
3. led 2018

@bekyc
kolorky nejsou eko, nebo ano?

bekyc
3. led 2018

@luj89 Já myslím že ano. Na stránkách to píšou, nevím jak je vyrábí ale takováta chemická tekutina v nich není.

almara2
3. led 2018

@luj89 mne vyhovují Kolorky, ale prý to až takový zázrak ekologický není, řešilo se to na FB a i je proti nim, že mají mít jakýsi extrakt z aloe Vera na sobe

luj89
3. led 2018

@almara2 asi to bude takovy kompromis...

almara2
3. led 2018

@luj89 zrovna jsem udělala objednávku na Kolorky z😃

elodii
autor
4. led 2018

@almara2 tak mi pak prosím prosím zašlete recenzi 🙂 děkuji

hani1234
4. led 2018

Já jsem s Kolorkami moc spokojena .
Nejen , ze mají nádherný design , ale hlavně skvěle sedí a absorbují . Jo a nesmrdí !
Jen já teda doporucuju vzít větší , malá má 10 kg , ale beru už L. Nikde ji to neškrtí, v pohodě se pohybuje . Běhá, leze . Nemáme s nimi vůbec špatnou zkusenost .

luj89
4. led 2018

@elodii podle me kolorky nejsou bio...
@almara2 da se tam koupit treba jen jeden balik?

almara2
4. led 2018

@luj89 mají nejmenší balení na týden

elodii
autor
4. led 2018

@luj89 já sice chtěla bio, ale ráda vyzkouším i kolorky, určitě budou příjemnější než pampers 🙂

drdovi
5. led 2018

Kolorky se ale taky vyrábí v Číně. Přímo na jejich stránkách, mají mapku, kde se která část plenky vyrábí a u ČR je jen Vývoj a design
https://www.kolorky.cz/vse-o-plenkach/

bekyc
5. led 2018

@drdovi Aha, takže sice "eko" ale z Číny :( to mě teda štve. Já vyhrála ten velkej balík a měla jsem v plánu je kupovat dál, protože nám vyhovují. Tak v tom případě ještě vyzkouším ty bezvaplenky, které už teda snad opravdu jsou české.

pucmelinka
5. led 2018

Ja od vcera testuju z DM eko babylove,tak uvidim...celyvh 9 mesicu jsme meli pampers premium care a fakt super,ale ted ma poprve opruzeniny,nic nezabira,u dr jsme byli uz dvakrat,takze jsem zmenila pleny...a ma to zrejme od zubu...

jakimczuk
2. srp 2018

Našla jsem dobře zpracované recenze na bioplenky na https://radimradi.cz/, mají k tomu i videa na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=wCPGQhK8utM

- výherci testování eko, bio plen 🙂. Osobně známe a jsme spokojení s Muumínky http://www.muumibaby.cz/.