Co kupujete pro své mimi za kosmetiku?

gandy
8. čer 2007

Ahojky holky, toto téma jsem tu nenašla a chtěla bych se zeptat co kupujete pro své mimi za kosmetiku. Nemám s tím zkušenosti nevím co je dobré co ne a abych něco nekoupila zbytečně, nebo aby mi zas něco nechybělo.
Děkuji moc za rady.

rezetka
24. říj 2008

A to se všude tvrdí jak je Bübchen i pro alergiky...ale zase ondřejovka obsahuje taky heřmánek a malý má po ní pokožku krásnou. A používáte někdo Leniens mast?
Altermed zkusím😉.

hankka
24. říj 2008

Rezetko, když měl náš malej ekzém (naštěstí ho asi po dvou měsících opustil, určitě vás taky přejde), mazali jsme mu tělíčko olivovým olejem z lékárny a obličejík Physiogelem, ten je hypoalergenní. A na ekzém zabíral Sudocrem kombinovaný potíráním černým čajem.
Jo, Rezet, koukalas někde (třeba na Bráně k dětem) na BabyLegsy? Viděla jsem tam jedny rockerské, určitě by se vám hodily, jestli stále látkujete 🙂).

veronikahel
24. říj 2008

myslím, že keď je ekzém najlepšie zájsť na kožné. my chodíme tiež. používame biodermu.

rezetka
25. říj 2008

My jsme dostali předepsané kortikoidy, ale ty se měli používat jen 5 dní, na promazávání nám byla doporučená Lenienska, ale moc nepomáhá a jde špatně smýt.
Hani, látkujeme, ale rockerské babylegsy jsem neviděla;).

alterna
18. únor 2009

Máte někdo tip nadetsk kosmetiku bez konzervantů, chemie apod??????????????,,

beruska2x
18. únor 2009

pouzivame oilatum, exipial a leniens mast a olejovou koupel fett bad a mame po problemech s pleti... a jeste vazelinu chce to 3x denne poctive mazat... 😉

kotatko
18. únor 2009

Bez chemie je Weleda má celou měsíčkovou řadu pro miminka od narození. Já můžu Weledu vřele doporučit. První balení celé řady jsem dostala od kamarádky jako dárek k narození holčiček takže první investice nebyla tak velká a postupně dokupuju to co dochází.... Když holkám bylo 1,5 roku, říkala jsem si že zkusím něco jinýho koupila jsem šampon Bubchen, ale po druhém mytí se holkám začaly objevovat ve vláskách šupinky. Tak jsme zpět na Weledě. Já jsem měla i olej proti strijím a odnosila jsem dvojčata - přibrala jsem 16 Kg a žádný strie nemám 🙂

beruska2x
18. únor 2009

jenze mesicek na citlivou kuzi nebo extem take neni to pravy orechovy 😖 to jen na zdravou kuzi no...

martulikk
3. črc 2009

Ahoj, založila jsem původně nové téma na kosmetiku pro miminko, ale pak mě administrátoři odkázali sem 😅
Za chvíli budeme mít miminko a potřebovala bych poradit, jakou kosmetiku pro mímo pořídit. Něco jsem tu pročetla, ale zatím mi to moc nepomohlo ☹ Ráda bych se inspirovala jaké používáte značky... A co je pro mě důležitější, co všechno pro mimíska nakoupit? ...myslím, jestli krém na tělo, na ruce, na obličej, sprchový gel, olej, něco do koupele, šampón na vlásky nebo cokoliv jiného... Co je vlastně potřeba a co není? Čekáme první miminko, takže potřebujeme maličko poradit Dííííky!!! 🙂

matilko
3. črc 2009

Ahoj, ja mám rada kozmetiku od Eone, od Cannadermu a Earth Friendly Baby, ale niečo mám aj z klasiky, HIPP, Nivea, JOhnsons...

martulikk, pre úplne malé mimienčko Ti doporučujem niečo na prdelku, keby si mala miminko, čo sa často prudí, fakt je dobrý krém od Nivey, Rybilka, Bepanthen mi nepomohol ani na bradavky a ani malej na prdelku. Na pusinku používam Krém Robátko od Cannadermu a na telíčko telové mliečko, spočiatku som mala Sebamed kúpaciu emulziu a telové mliečko, bola som spokojná, teraz mám emulziu a mliečko od Earth Friendly Baby.

Takže v skratke, čo potrebuješ asi tak nejak do základu: myciu emulziu, telové mliečko, krém na zadoček, krém na pusinku, to je všetko 😉

Vlhčené obrúsky nepoužívam, mám Medvídka a Perličku od Eone...

evicka7
3. črc 2009

martu, čím míň, tím líp, zezačátku ti stačí něco na prdelku - utíráme medvídkem od Eone, opruzeniny mažeme rybilkou, pak mejdlíčko - to jsme se rozmazlili, dostali jsme slézovou pěnu od Justu, drahou jako sv...., ale skvělou, no a nějaký olejíček, ale pozor docela dost miminek nesnáší různý ty parfemovaný johnsny a tak, jestli dostaneš v porodnici kufr, tak tam bývají vzorky, tak si to můžeš vyzkoušet, jo a bomba je welleda, ale taky to finančně není moc hezký, máme nějaký vzorky a skvělá, jen ji nekoupím, protože je drahá

garfie
3. črc 2009

martulikk: hlavně to nepřežeň, myslím že čím míň, tím líp 🙂 To malé mimi se určitě neušpiní tak, aby mu nestačila čistá voda. Kup si něco do koupele, super je balneum herbal (z lékárny)-měla jsem ho i na "předporodním seznamu" od doktora. Pokud budeš mít něco ve vodě, už ho nepotřebuješ nijak mydlit a umývat...a já i to balneum dávala jen občas. Jinak potřebuješ něco na zadeček, rybilka je klasika-osvědčená a levná. Pokud bys chtěla ještě něco na promazání tělíčka, dobrá je lenienska z lékárny (předepíše ti ji i doktor-ale stojí pár korun), pokud bys raději něco luxusnějšího, dopřej si weledu-na tu fakt nedám dopustit (ale pozor, je dost aromatická, někomu to vadí) nebo sebamed.
Vyprdni se na šampony, nějaký mycí emulze, krémy na obličej a já nevím co-myslím že je to zbytečný a jen tě to bude stát prachy.....a postupně uvidíš, co ti bude chybět. Spoustu věcí taky dostaneš ve vzorcích z porodnice (aspoň my jsme dostali).

martulikk
4. črc 2009

holky moc děkuju za rady! 🙂 většina těch značek mi něco říká, ale píšete tu o Eone medvídkovi... co to je? kde se to dá koupit? (myslím jestli jen v lékárně nebo v drogerce...) jo a ještě ten Just a Welleda...

helulicek
4. črc 2009

Holky, mám 14 dní starý mimi, mažou se tak malý prcci nějakým krémem na obličej když jdem třeba ven??? Já ho jen po koupání promažu olejíkem,ale taky to nedělám pravidelně. Myslím, že stačí jen voda a trochu mýdla. Jinak jen mažem prdelku. Nic víc na mimi nedávám....

standu
4. črc 2009

helu, podla potreby..ak nema suche licka tak netreba. ale ked chodis cez obed a zasvieti na baboslnko mazala by som niecim s vysokym faktorom na opalovanie pre deticky

lenousek100
4. črc 2009

Ahoj. Tak my jsme po narození prvních pár týdnů používali na tělíčko po koupeli obyčejnou modrou Indulonu. Poradila nám jí dětská doktorka, je prý nejlepší pro mimča. Jinak se mi (i ze začátku) osvědčila kosmetika Babylove z DM drogerie, je málo parfemovaná a mají i řadu pro extra citlivou pleť, která není parfemovaná vůbec. A hlavně ani není drahá. Na zadeček Rybilku a Bepanthen.

Teď když je větší, tak střídáme Babylove, Sebamed, Johnsons, Hipp a Batole (od Alpy - tuším). Používáme koupelovou emulzi do vany, pleťová mlíka nebo krém, olejíčky spíš když byla maličká, teď jen občas při masáži.
S šamponem neporadím, Deni je zatím téměř plešatá 😀 Na zadeček Bepanthen jen když je červený, jinak moc nemažeme. Ubrousky používáme pořád, zatím nám žádná značka nevadila. Nebo stačí i jen opláchnout vodou 😉

lenousek100
4. črc 2009

Ještě na to opalování - máme Daylong Kids 50 a jsme spokojený 😉

matilko
4. črc 2009

martulikk, Medvídek je taký polotovar vyrobený z prírodnej kozmetiky, naleješ to do riediacej flaštičky, k tomu vodu a máš hotový sprej, ktorý striekaš na obrúsky Perlička, všetko je od Eone. Kupovala som to na nete...

riediaca lahvička: http://www.branakdetem.cz/redici-lahvicka-se-sp...
Medvídek: http://www.branakdetem.cz/medvidek-myci-olej-na...
Perlička: http://www.branakdetem.cz/suche-ubrousky-perlic...

Vydrží to neskutočne dlho, takže aj finančne to vychádza perfektne.

Na opaľovanie používame Microsun 30faktor, je pre bábätká do pol roka.

A čo sa týka krémikov na pusinku, malá má dosť citlivé líčka, často sa jej osýpu, má vyrážtičky, takže sme museli kúpiť spešl krém na pusinku, používame Robátko od Cannadermu.

marionn
4. črc 2009

Ahojky, detská pokožka je naozaj veľmi citlivá a každé babuliatko inak reaguje na mydielka, či krémiky. Náš drobček mal veľmi suchú pokožku. Používali sme Johnsons z novej zelenej rady-krásne vonia a nevadil mu...prípadne len čistú vodu a zadoček sme umyli gélikom. Keďže jeho pokožka bola veeeľmi suchá (šúpala sa) bolo nevyhnutné používať olejček. Mali sme z lekárne čistý olivový olej len po okúpaní. a na zadoček Sudocream-tiež z lekárne. Vyskúšali sme rôzne, no toto sa nám osvedčilo naj.

miavin
5. črc 2009

Tak pridám príspevok - my používame od narodenia kozmetiku Hipp a som veľmi spokojná, malý sa ani nevyhádzal - a krásne bábätkovsky po nej vonia, tiež je vyrobená z prírodných látok, bez parfumu - je super. 😉 Aj ja sa natieram olejčekom po kúpaní - fajnučko voňavé

martulikk
7. črc 2009

tak jsem dnes strávila asi půl hodiny před regálem s dětskou kosmetikou v dm 😀 nakonec jsem si do košíku naskládala WELEDU (měsíčková kojenecká koupel, měsíčkový dětský krém - na tělo a obličej, a pak měsíčkovou sadu - jsou tam 3 vzorky, tak aspoň vyzkouším: měs. kojenecký krém, měs. kojenecký olej a měs. pleťový krém). Pak jsem zkusila vzít i dětský krém na obličej a tělo od HIPPu, mám od nich ten olejíček na masáž těhu bříška a krááásně voní 🙂 Doma taky máme sprchový gel od Jonhsonś a tělové mléko z té jejich zelené řady Naturals - obojí máme teda na pejska (naháčka), ale také voní nááádherně! Jo a vlastně poslední věcičku jsem si tam přibalila krém na opalování od Nivey s uv 50, budeme mít letňátko, tak ať můžeme vyrazit na prochajdy na sluníčko 🙂

susik77
7. črc 2009

martulikk: weleda je super, pouzivali sme to u dcery, planujeme pouz. aj u mica co sa nam ma narodit teraz, v srpnu 😉

petka80
7. črc 2009

martulikk - na to opalování pozor, kojenci by vůbec neměli chodit na sluníčko a ani používat opalovací krémy, minimálně do 6 m., takže ten krém na opalování bych radši schovala na příští rok...... 😉

martulikk
7. črc 2009

petka: no, já to myslela obrazně to slunění 😉 brala jsem to pro případ, že by nakonec to letošní sluníčko vykouklo a přeci jen, někdy se mu člověk prostě nevyhne... ale netušila jsem, že se nemají tak brzo používat, uf... no, při nejhorším se máznu já a zbytek bude na příští rok 🙂

martulikk
7. črc 2009

susik: to jsem ráda, že jsem se teda s tou Weledou trefila 🙂 je pravda, že je "krapet" dražší, ale asi u toho míma stejně nebude taková spotřeba, ne? vzala jsem jí proto, že tam píšou, že je dobrá i pro dětičky s citlivou pokožkou a kdo ví, jak na tom budem...

reruna
7. črc 2009

Tak my jsme od narození nepoužívali skoro žádnou kosmetiku, na tělíčko ondřejovu mast z lékárny na doporučení dr. nebo slunečnicový olej z lékárny a na zadeček bepanthen nebo Rybilku. Dítě do jednoho roku nesmí na slunce, proto i krémy na opalování jsou vhodné až tak od toho roku a dobrý je ten microsun baby. jak byl drobek strarší zkusili jsme pěnu do koupele a olejíček Hipp nebo sprchový gel na tělo a vlásky Nivea a žádný problém. Moc bych toho nekupovala, když tak jen nějaké menší balení nebo vzorečky, hodně jich bude i v kufříku od Pronatalu, který dostanete v porodnici, aby to pak neletělo do koše, protože se po tom prcek osype, ta kosmetika je zbytečně drahá a každé dítě reaguje jinak.

susik77
7. črc 2009

martulikk: tak u Weledy je skutocne velmi nizka pravdepodobnost ze sa ti mimco osype. Je vhodna aj pre deti s atopic. ekzemom. Je dost draha, ale ma uzasne vyhody-obsah. nechtik(mesicek) , kt. ma protizanetlive ucinky, co je super pre male miminka, kt. maju rozne ekzemy, opruzeniny a pod. Nadherne ukludnuje pdrazd. pokozku, krasne vonia po nechtiku a pekne premastuje. Ne potrebujes po kupeli ani namazat olejickom. My sme do 5.mes. kupali v kybliku, takze sme spotreb. minimum tej pris. do kupela. Starsej dcere umyvam vlasky samponom weleda a tiez som velmi spokojna a krasne jej vonaju 😉
Ja som sa do Weledy uplne zamilovala 😵

marionn
7. črc 2009

dievčatá... a nevadí ten nechtík vo welede? Napr. ja som naň veľmi alergická: červené, opuchnuté oči, teplota, ťažkosti z dýchaním?! Bála by som sa to použiť 😅

dukie
7. črc 2009

martulikk: Mrkni sem: http://www.stastnamama.cz/pp_uvod.htm 🙂 Jinak my používáme od narození SebaMed a jsme naprosto spokojení. Akorát ubrousky na zadeček máme Nivea sensitive no parfume a používáme střídavě Bepanthen a Rybilku (překvapilo mě, jak je šikovná - za pár korun hodně muziky... 😀 ). Jo a ještě se doporučuje modrá Indulona (když se mimi po porodu loupe na kontnících a na zápěstí atp. A prý je super i proti mrazu na obličej (doporučovala nám to naše dětská), ale to jsem nezkoušela - mám Indulonu nějak zafixovanou jako krém na ruce při práci s lopatou, dát to miminu na obličej mi prostě nějak nešlo. 😝 😀 😀

ewelyne
7. črc 2009

My sme sa na začiatku natierali len materským mliečkom, a prír.kokosovým olejom,skúsili sme aj sezamový a olivový. Z kozmetiky potom len weleda a sme spokojní dodnes. Skúsili sme aj laveru a l´occitaine má novú sadu s bambuckým maslom. My sme za prírodné, ale nie každému to vyhovuje... 😉 a nobilis tilia tiež 😉