Jakou značku zimních botiček máte osvědčenou? A cena?

crawler
23. pro 2011

Ahoj maminky🙂

Jsem znechucená z toho, co někdo vydává za zimní boty. Malému jsem koupila pěkné s kožíškem, nicméně už teď v nich má ledové nohy a to teplota zdaleka neklesla pod nulu. Nožka se mu zapařuje - jsou neprodyšné a navíc začala koženka praskat. Takže se Vás ptám - jakou značku botiček máte osvědčenou ? Moje požadavky: nožka v teple, nepromoknou ani ve sněhu, pevný opatek,... A uveďte prosím odhadem cenu - ne vždy je drahé to nejlepší. Děkuji moc!

fifina86
12. pro 2017

@odula tady je to prkne vysvetlene http://vpavucine.blogspot.be/2017/01/spravny-tv...
A 2cm nadmerek je silene moc,dite pridrzuje boty prstama.Ok nadmerek je 1,2cm.

fifina86
12. pro 2017

@caprioletta doporucuji blig “V pavucine”,tim ziskate prehled.A v bezne obuvi ma ok spicku jen barefoot rada od Beda boty.Jinak pak nskupovat v BF prodejnach.

baobaba
12. pro 2017

Ahoj! Já dceři koupila s dobrým úmyslem celoročky Superfity. Při koupi jsem důvěřovala prodavačce (byly to první boty) a až po pár týdnech nošení jsem zjistila, že jsou dceři úzké. 😒 Zimní jsem tedy pečlivě vybïrala a zkoušela. Vyhrály DDstep. Jsou širší, měkké, teploučké. Zatím max spokojenost 👍

zazrakysedeji
12. pro 2017

Necetla jsem vse,tak snad nejsem mimo tema uz.u
U nas jsem zimni loni koupila DDstep a maximalni spokojenost.Letos jsem chtela stejne vetsi a uz je zase nedelaji.achjo,tak jsem dceri vybrala Superfit a zatim spokojene obe.jsou ji 3roky,rekla by mi,kdyby ji nekde tlacily.Trochu jsem nespokojena s cenou.1350 za boty se mi zda dost,ale cekala jsem do posledni chvile,aby ji nevyrostla noha a uz byl omezeny vyber.Kamaradka koupila zimni u Bati za 800.Tak jsem jen mrkala ja pod 1000 snad nevidela.Nechtela jsem kozene,ale rovnou i do mesta i do snehu,nahradni ma po nekom,ale hlavni botky ma nove, na jare jdem k Batovi otestovat.Jarni taky koupim do 700 a letni tenisky A3 sport za 250 pumy a nebo Sportisimo.preji at dobre koupite.

odula
12. pro 2017

@fifina86 ok. i kdyby nadmerek byl ciste hypoteticky 1,5. I 1,2. Porad je to od palce a to porad dela minimalne (!!) 0,7 cm prostoru pro palec a to se mi porad nezda uplne malo. Navic ty superfity maji myslim fakt pro ten palec mista vic. Zkusim nafotit (ale zitra) a pak muzeme dal debatovat ;)

odula
12. pro 2017

@fifina86 jinak musím tedy přiznat, že u mě naprosto vítězí "certifikace" "first steps" a funkčnost, protože žijeme ve švédsku a prostě něco jiného než gore-tex (když vynechám sněhule sorel ) znamená věčně promočené boty a nohy ne studené, ale ledové. cena není uplně problém ( barefoot, nebo nějaké kompromisní botky, které se tu dají sehnat jsou cenově srovnatelné právě třeba s těmi viking) ale prostě většinou nejsou tak funkční.

jipe
12. pro 2017

@fifina86 já třeba celoročky kupovala jonap 051, rádoby barefoot řada,na jaře nevím, co koupím,protože větší než 27 myslím nedělají. U těch zimních jsem zůstala bezradná, protože dát 2500 Kč za fillii je pro mě utopie (ani jsem je nezkoušela), všechno ostatní je pro nás dle rozměrů a rad BF znalých široké. Ty staré celoroční superfitky jsem chtěla dát původně pryč, ale když jsem na ně pak koukala, tak nemají ten tvar úplně nejhorší. Netvrdím, že je to barefoot, ale mému dítěti se tam palec zřejmě vlezl. Těch superfitů je hodně různých typů, viděla jsem podstatně horší, než ty, co máme zrovna doma. Do budoucna bych raději něco, co má určitě dobrý tvar špičky, jenže ve většině barefoot plave na šířku.

fifina86
13. pro 2017

@odula ty tam fakt nevidis,ze ty boty nekopiruji anatomicky tvar nohy?Ze proste by mely mit dlouhou palcovou stranu a ony nemaji,protoze se zekulacuji?Jinak chapu,ze potrebujes boty s urcitymi kriterii,ale pani se ptala na studene nohy a prave spatny tvar spicky,ktery neumoznuje noze spravne pracovat muze byt duvod (sama z otisku pak videla,ze je palecek utlacovany).
@jipe jake ma rozmery nozky?Bobux a nove Bunngaard jste zkouseli? Jasne,palec se mi vleze i do lodicky.Ale koukni na nozku pri doslapu,ze se nemeni do kulata.Vetsine deti jde do krasnejo vejirku. Jo a Jonap 051 ma spicku kulatou,tj.blbou.Jonap a Pegres se jen snazili chytit se obchodni prilezitosti a absolutne se jim to nepovedlo,spicka,nejdulezitejsi je spatna. Uvidime,co Fare,tvrdi,ze spicka bude anatomicka,tak se nechame prekvapit. Jediny,kdo to zvladl je Beda,ale ten je ma pro sirsi nohy.

odula
13. pro 2017

@fifina86 no tak blbá úplně nejsem,poznám rozdíl mezi tvarem barefoot a ne-barefoot. Ale znovu - ten oblouk podle me nema vrchol nad prostrednickem a opravdu mi nepřipadá,i vzhledem k číslům které jsem psala,že se ji tam noha utlacuje. Jo a jestli je znamkou utlacovani palce studená noha,tak prostě naše deti studený nemaji.

fifina86
13. pro 2017

@odula posli fotku,me fakt zajima,ktera superfitka ma takovou spicku.Jinak s nadmerek 1,2cm palec s nejvetsi pravdepodobnosti utlacovan nebude,jak se bude zmensovat,tak proste utlacovan bude.Nedavno jsem videla fotku s Froddama,ktere jsou brane za kompromis a bylo to tak krasne videt.Zkusiˇ ji dohledat. A studena noha muze a nemusi byt znamkou utlacovani ;) Ale pokud to nekdo napise,ze ma dite studene nohy,tak prvni dve veci,co s tim souvisi je mala sirka a hodne nabalena noha,ktera se v bote zpozi.

odula
13. pro 2017

@fifina86 jak jsem psala zkusim to. Blbne mi foťák. Už dlouho :/

jipe
13. pro 2017

@fifina86 naposled jsem naměřila cca 16x6cm - foto je pro ilustraci, měřila jsem v krabici. Jako najít něco za rozumnou cenu, aby to sedělo, je dost boj. V létě měl ty nike sunray protect, ale taky ten tvar nebyl úplně ideál, na palec dobrý, ale předmalíčkem hrozně moc místa

jipe
13. pro 2017

@fifina86 a myslím, že ty jonapky jako kompromis na úzkou nohu můžou být, sice se zakulacují, ale s 0,5 cm nadměrkem je to snesitelné - viz foto.

caprioletta
13. pro 2017

@zuzurox. Děkuji za tip, obchůdek mě velmi zaujal, určitě se tam s malou vypravime a snad nám alespoň poradí.dokonce mají na stránkách dětské vložky do bot z ovčí vlny za pár korun.

caprioletta
13. pro 2017

Posílám foto stélky ze Superfit ( světlá) kde je celkem vidět otisk palce i prstů, zatím má mezi palečkem a prsty prostor, i nadmerek dobrý, ale přesně jak tu bylo popsáno jak poroste noha, začnou se prsty přibližovat a palec ohýbat k nim. Takže na konci zimy jí stejně budu muset pořídit jiné, protože já sama jsem po operaci haluxu 😕 a rozhodně udělám vše aby se tomu vyhnula. Ta druhá stélka je z holiny, tak bych si asi představovala prostor pro nohu. Děkuji za plodnou diskusi, za informace.

svetlanabavorova
2. únor 2018

Hlavně NE PEGRES !! Strašně jsem se napálila zimními Pegreskami, sice kožené, s pravým beránkem uvnitř, ALE do měsíce se oloupaly na špicích (dcera má 8 a po kolenou už neleze..) a opatek, kvůli kterému jsme je kupovali jako ortopedické úplně změkl a patu nedržel. Reklamaci po měsíci neuznali, vyjádření poslali jako mustr co posílají na všechno. Sama majitelka obchodu ale peníze vrátila, protože to i podle ní byl šmejd. takze Pegres už nikdy.

caprioletta
2. únor 2018

@svetlanabavorova Dobrý den, děkuji za upozornění 😉

lindunhr
21. srp 2018

My máme odzkoušené sněhulky značky Sorel, cena se pohybuje kolem 1500, ale za tu kvalitu pro malého to stojí, teď když je ještě teplo, tak třeba tu https://www.eobuv.cz/sorel.html mají některé ve slevě 🙂