Který fusak je lepší? Kaiser nebo Emitex? Máte zkušenost?

beruska2x
5. srp 2008

mate nekdo zkusenost - vyhody ktery je lepsi??

petrakm
5. lis 2011

@beruska2x
Ahoj,tak emitex jsem
Měla jen zapujceny,nevyužívala jsem ho,místo toho jsem si pro sve lednatko koupila kaiser a uzasny😉mám i lodger a ten používám dokud to jde a ted na horách jsem uz měla kaiser,po 1. Synovi mám i aestetic,ale ten je proti kaiseru takovy Chudší..ale lodger je asi uplne největší vychytavka 😉

monny89
5. lis 2011

@tajemna30 Jéééé, děkuji 😉

ciernavila
7. lis 2011

no uz sa tesim na ten objednany Kaiser, Lodgery sa mi nepacia, pridu mi neprakticke, farba mi nevyhovuje ani u jedneho a ani ten tvar mi moc nereze ☹ Nechapem preco su tak drahe. Od dubna mam este prechodny Emitex s nozickami a kedze je este tepla jesen tak paradne mi sluzi.

ellinez
13. lis 2011

Máte někdo fusak Kaiser Sheepy? Ten asi na rozdíl od ostatních "Kaiserů" nejde zkrátit. Jak se pak takový fusak vejde do kočárku, který má 80 cm (Maxi cosi)? A jak je to se stahováním okolo hlavičky? Potřebovala bych mít malou úplně staženou, protože kočárek je otevřený. Díky za odpověď!

vilibalda
14. lis 2011

Myslíte, že na letošní zimu využiju menší velikost fusaku Emitex combi (bez toho prodlužovacího dílu)? Malá bude mít v prosinci 6 měsíců, ve 4 měsících má 64 cm/6 kg. Byla jsem rozhodnutá pro Emitex, ale po přečtění této diskuze se mi zalíbil Kaiser Iglu Thermo Fleece (hlavně rozepínání, tvar, barva). Jediné plus v Emitexu vidím v té menší velikosti, ale nevím, jestli malá velikost není spíše pro novorozence a dítě se mi už nevešlo lépe do Kaisera... Nebo ten Kaiser jde taky zkrátit? Díky za rady 🙂

petrakm
14. lis 2011

@vilibalda
Ahoj já mám kaiser ,zkrátit mi nejde a kupovala jsem ho pro sve novorozene(leden) a ted v 10 mes tam zase jezdi a určitě celou zimu v poho bude..ted ma 72cm,možna uz i víc😉takže pokud se ti líbí kaiser ,jdi do nej..já byla nadšena a jako malickej v něm byl v Alpách,takže je opravdu hrejivej😉))

petka28
14. lis 2011

Ahoj holky nevíte jaký je rozdíl mezi kaiserem jooy a termo flees???? díky

weri1
14. lis 2011

@tajemna30 taky jsem byla z něho nadšená a doposud jsem, ale právě ho prodávám....dala jsem ho do sporťáku a pořád sjíždí, není jak ho přichytit ☹ tak jdu do emitexu

petka28
15. lis 2011

já jsem včera objednala po dlouhém rozhodování kaiser jooy....

hlasil
15. lis 2011

@ciernavila Ahoj, už fusak používáš? Mohla bys prosím dát do alba k Dorjánkovi, jak v něm ten Kaiser v téhle barvě vypadá? Máme nakonec taky ten zelený kočárek a asi taky koupíme Kaiser, buď antracit nebo sand. A jak se ten fusak do korbičky vleze? My budeme ležet ještě většinu zimy, tak je to pro mne dost podstatná informace. Dík.

@petrakm Hoky tu dříve psaly, že i u Kaisera jde ta spodní část úplně odepnout. Když je dole, jde pak ten fusak zapnout? Že by se to dalo používat bez (případně bych to dole nějak sepla). Bojím se, aby se mi celý do korby vešel.

petrakm
15. lis 2011

@hlasil
Ahoj,já ted nevím, jak to myslíš,muj odejmout na menší variantu nejde..můžu ho rozepnout a udelat z nej jako deku..jak mas velkou korbicku a miminko,ze mas strach,aby se tam vešlo mimco😉)kamarádka měla casualplay a mimco v červnu a peknej cvalik a zimu s nim tak nejak zvládla ,ale v 7-8m uz mu dala určitě sportak..

ciernavila
16. lis 2011

@hlasil krasne sa mi cely fusak vojde do korby Dorjanu, nafotim ti to dnes. Maly v nom vcera prvy krat bol a krasne je teplucky, makucky.

hlasil
16. lis 2011

@petrakm Na straně 2 téhle diskuze holky řešily, že spodek odepnout jde. Jestli se teda za ty 3 roky nezměnil střih fusaku. Otázka je, jestli pak půjde fusak zapnout a jestli jo, tak jestli bude dole bude fusak uzavřený nebo dole bude díra.
Dominičkovi jsou teprve 3 měsíce, takže určitě zimu proleží v korbě, a těžko říct jak poroste, zatím má kolem 60 cm. Korbička je uvnitř asi 80 cm, teď tam mám podzimní fusak, je taky dlouhý, dole ho tam namačkám, ale o to míň je pak je místa na prcka.

@ciernavila Super info, díky moc!

kacasim
16. lis 2011

Emitex je super, měla jsem na obě děti, používala jsem do autosedačky, hluboké korby i sporťáku! Mrkněte sem: http://nakupysmaminkou.maminka.cz jsou tam slevy na Malvika a Ondalka a na další obchody ;)

ciernavila
16. lis 2011

@hlasil Tak som ti spravila novy album, mas to tam, maly mal uz 7 mesiacov a vojde tam v pohode, spodok sa da dat dole a da sa to zapnut, mas tam vyfoteny detail. Teda stred sa da zapnut, potom dole ostane otvor ale podla mna to nema vyznam odopinat kym mas leziace dieta. Ten kusok tej ovalnej latky tam zas tak nevadi. A ked bude maly vacsi tak sa to sice da rozzipsovat aby mu nohy trcali von ale neviem ci ten spodok ide dole uplne. Teda aspon ja som na to neprisla ze ako. Podla mna ked sa to rozopne a dietatu by trcali nohy tak sa ten rozopnuty kus zohol pod fusak, nejak mozno schoval, neviem, to by vedeli povedat mamimy co uz maju sediace vacsie deti.
Ale uzasny je, najradsej by som si aj ja do neho lahla, je ako taka tepla kuklicka.

hlasil
21. lis 2011

@ciernavila Děkuju moc, vypadá to dobře, asi jdeme do toho. Kamarádka doporučovala aestethic, ale to už je cenově jinak.

ciernavila
21. lis 2011

@hlasil mne sa aj Little angel pacil , ci ako sa volal, ale to uz bolo tiez tusim drahsie, a berankovy mam doma ale stary po manzelovy a v strede sa nedal rozopnut. Mne sa velmi pacil a som spokojna, teraz ho ani nezapinam po vrch lebo este nie je tak zima. Veru najradsej by som si aj ja lahla do neho.

hlasil
24. led 2012

My jsme nakonec koupili taky Kaiser a je super, i když má nějaké mouchy, ale to asi každý fusak 😀
Je krásně teplý, příjemný na omak. Všichni ho obdivují, jaký máme krásný 😎
Nevyhovuje mi způsob stahování kolem hlavičky. Malý je ve fusaku něm docela nalehko, tak ho potřebuji utáhnout hlavně kolem krku, ale to nejde, protože šnůrky jsou nahoře u hlavy a je to docela boj to postahovat dolů. V hluboké korbě taky moc nevyužiju rozepínání uprostřed. Když po procházce ještě dospává v kočárku, tak fusak sice rozepnu, ale rozevřený nedosáhne přes okraje korby a nedrží otevřený. Ve sporťáku to pak asi bude jinak. A ten spodní díl jde sundat úplně, uvidíme, zda se to bude příští zimu hodit, až už bude chodit.

dana3262
24. led 2012

Ja koupila nejdriv Emitex a pak za rok Kaiser az pro 2leteho. Je perovy a uplne uzasny! Emitex davam miminu do korby. Jsou vsude zipy a neda se tam moc 'zachumlat'. Prala jsem ho asi 3x a ten fleece je dost jetej. Ten Kaiser je proste nesrovnatelne lepsi, ale nevejde se do hluboky korby.

bubbly
24. led 2012

My mame Kaiser a maximalni spokojenost

bubbly
24. led 2012

Me naopak vyhovuje to stahovani nahore, je to z bezpecnostnich duvodu. Malou vozim ve sportaku a nevidim na ni, tak se nemusim bat ze si bude s tema snurkama hrat a ublizi si.

hlasil
24. led 2012

@bubbly To souhlasím. Vychytaná je i ta kapsička na schování šnůrek.
Na procházce jsem v jiném kočáru zahlídla fusak, který měl stahování rozdělený na dvakrát. Jednou se stahoval kolem krčku a druhýma šňůrkama kolem obličeje. Prostě jako klasický spacák. To mi přijde úplně nejlepší, ale nevím, co za fusak to bylo.

nasekuratko
27. říj 2012

Holky, jaky je rozdil mezi Kaiser Jooy a Kaiser Iglu, popr. Kaiser Dowwny? A mate nektera zkusenost s fusakem Emitex Monti 3v1?

nasekuratko
28. říj 2012

@bubbly můžu se zeptat, jaký Kaiser máte a jestli jde spodní část zkrátit a jak? Přemýšlím o Kaiser Jooy-potřebujeme dlouhý fusak pro ročního prcka. Nebo pak se mi líbí ještě Emitex Monti, ale nenašla jsem žádné recenze.
@hlasil

germaine
28. říj 2012

@nasekuratko Mám Kaiser Dowwny- ten je teplej péřovej, a měla jsem Thermo Fleece a ten byl zevnitř flícovej...ten Jooy nevím, neznám...

nasekuratko
28. říj 2012

@germaine Jooy je jakoby vylepsena verze Kaiser Iglu Thermo Fleece. Pry ten flís je lepší vevnitř. Ale nevim, nazivo jsem je nevidela. A jak jsi byla spokojena s tim Thermo Fleece?

germaine
28. říj 2012

@nasekuratko Já jsem nejvíc spokojená s Dowwnym 😀 už mám druhej (kvůli barvě)

pavcza
25. led 2014

Ahojky, rozmýšlim se ke koupi fusaku buď emitex combi mám už zkušenost u prvního, ale víc se mi teď líbí kaiser iglu thermo fleece, ale obávám se, že ten se mi asi do menší korbičky nevejde? Nebo ano? Potřebovala bych fusak, který bych ještě užila na cca dva měsíce v hluboké korbě a pak ve sporŤáku, právě do sporťáku se mi víc zamlouvá ten kaiser a do korby emitex, že se dá zkrátit, tak furt váhám.

gabriela007
25. led 2014

Mám Kaiser Iglu Thermo Fleece a je super, zatím máme v hluboké korbičce a krásně se tam vejde. Je opravdu teplý,miminko už nemusí být navlečené, fleece zevnitř fusaku je moc příjemný, miminko spí jak v bavlnce. Za mě jedině Kaiser.

scai
3. črc 2014

Holky ten kaiser nemá žádné šnůrky nahoře na přidělání do kočárku aby nesjížděl? Chci ho na dvouletou holku. Dík za info