Oblečení do porodnice. Co berete pro miminko?

blackk21
26. dub 2021

Ahoj,
chtěla bych se Vás zeptat, co si berete s sebou do porodnice za oblečení pro miminko? Termín mám 21. července.

Děkuji za odpovědi. 😊

viki999
26. dub 2021

@blackk21 musíš mít svoje nebo myslíš na odvoz? Do porodnice jako takové jsem neměla nic, používala jsem erar... na odvoz domu mi pak přivezl manzel po dohodě.. jinak bych táhla tašku hadru na všechny možnosti.. takhle proste přivezl dle velikosti malého a aktuálního počasí 🤷🏻‍♀️

michaelarousova
26. dub 2021

@blackk21 do porodnice jsem nebrala nic vse pujcuji ale kdybych nechtela nemocnicni tak bych vzala nejake overalky☺️ Na odchod domu jsem taky nic nemela az manzel privezl..ale tentokrat vemu neco sama manzel uplne neodhadl velikost miminka 😂 takze mit asi dve varianty teplejsi a na chladnejsi den..ja odchazela z nemocnice v cervnu kdy bylo venku teplo a mel body dupacky a lehky svetrik☺️

jako_mala_holka
26. dub 2021

Já rodila v červnu a první den nebo dva měla dcerka oblečení jejich, až jsem se dala trošku do pořádku, chtěla jsem ji dávat svoje... Pocitej s tím, že se jim to nemusí líbit, že ti to budou rozmlouvat, mně se to třeba stalo, chtěli, abych ji dal dávala jejich oblečení, ale to jsem nechtěla, takže... 🙂
No každopádně jsem měla pro malou celorozepinaci overaly a bodycka, polodupacky, to jsem využila hodně a bylo to super... doporučuju vzít spíš velikost 56, malá měla skoro 3,5kg a 48cm a 50 jí byla malá, takže jsme ji vůbec nevyužili ... Pokud budeš mít ale menší váhový odhad, třeba pod 3 kg, tak bych pár kousků vzala 🙂 na odchod z porodnice domu záleží i na počasí, já měla nachystané doma dvě hromádky, jednu pro teplejší a jednu pro chladnější počasí, pak jsem jen manželovi řekla, kterou konkrétně má vzít ... Malá jela nakonec domu v bodycku s dlouhým rukávem a polodupackach, čepičce, přikrytá bambusovou plenou, máme to teda domu autem asi 10-15min, takže v pohodě 🙂 kdyby bylo víc chladno, tak jsem měla nachystané teplejší polodupacky a svetřík, myslím

vaju
26. dub 2021

Tohle taky řeším, tak pokud ti někdo poradí počty budu taky ráda. U nás v porodnici mají vlastní nemocniční erár pro miminka. Vždy když se podívám na fotky z nemocnice, tak si hned vzpomenu, jak syn řval než jsem ho do toho narvala. Já prvorodička, vyklepaná, jsem neuměla ani zavázat šňůrky u košilky. A další věc syn měl oblečení 2x větší, takže mu to nesedělo a fotky z porodnice nejsou moc hezké. Takže u dalšího miminka chci brát určitě vlastní. Něco, co se bude lépe oblékat. V diskuzích jsem toho moc nenašla. Na otázku: ,,Kolik vzít s sebou oblečení pro mimi?,, Vždy byly jen odpovědi, že každá nemocnice má vlastní, že jen na odvoz domů. Na to se nikdo neptal.😂Počítám, že první dva dny budeme mít nemocniční, zbytek už vlastní. Takže počítám, že nakoupím na jeden den 2-3 ks do sady. Syn byl v nemocnici šíleně navlečený, ještě v zavinovačce. Tak asi body, overalek, čepička a nemocniční zavinovačka. Oblečení 2-3x na jeden den.

jana_zofie
26. dub 2021

@blackk21 jo a na ten odvoz domu to chlapovi nachystej, klidne treba 2 varianty a pak mu rekni kterou. Ale rozhodne mu to priprav, jinak by ses mohla divit, co ti doveze...

petralp
26. dub 2021

@blackk21 u nas mají psáno pro miminko jen plenky a ponožky. Já mám termín 17.7 a na cestu domů mám soupravu- body, dupačky a čepičku

mamikry
26. dub 2021

@blackk21 Beru s sebou jen overalky, protoze jsem miminko kvuli ruznym vysetrenim musela casto svlekat a overalky mi prijdou nejpraktickejsi. Pripadne jeste rozepinaci body, kdyby bylo nejak hodne horko. Ale miminkum je po porodu zima, takze za me lepsi ten overalek a pak treba jen deka misto perinky. Ja brala svoje, protoze v porodnici davaji jen kosilky, ktere nedrzi a mimco bylo vecne nahate. Mam zabalenych 5 ve vetsi a 5 v mensi velikosti.

andelka
26. dub 2021

U nás v porodnici je k dispozici erár. Ale protože jde o košilky na knoflíčky a dupačky bez rozepínání dole, tak jsem si brala i nějaké svoje. Jednak abych měla na výměnu a nemusela chodit často k sestřičkám, jednak že malých velikostí je málo, jednak že erární není tolik praktické. Tak jsem to tak kombinovala. Poslední den už bylo miminko jen v mém. Měla jsem tedy pár overalků a zavazovací body a polodupačky.
Třeba čepičku jsme vůbec nepoužívali, a to mám děti narozené v lednu, březnu a květnu. Na květnové jsem brzy využila body s krátkým rukávem a krátké overalky, k tomu tenké bavlněné ponožky.
A na odchod domů jsem měla doma připravenou tašku pro sebe i mimčo, manžel mi to přinesl předem při poslední návštěvě. Body, dupačky, tenkou zavinovačku do autosedačky, tenkou čepičku.

areh
26. dub 2021

Volila bych zavinovací body a polodupačky. To jsem měla pro novorozence nejraději. Případně celorozepínací overálky.
Třeba v Lindexu mají rostoucí, kdy vel. 56 vydržela synovi ještě když jinak nosil vel. 68., ale přitom to novorozenci nebylo velké.
Na cestu domů bych podle počasí připravila mikču a čepičku

katule1990
26. dub 2021

@blackk21 U nás v porodnici se musí využívat jejich erární, že prý vlastní neradi vidí. U toho erárního mají jistotu toho, že to mají "sterilní" - vyprané, vyžehlené. Ani si neumím představit vlastní oblečení, syn byl věčně počůranej nebo poblitej, musela bych toho mít tunu 😂. Byli jsme tam teda 8 dní, ale i na 3 dny bych toho potřebovala hodně. Pak jen manžel přivezl z domů oblečení na odvoz.

bbarshaa
26. dub 2021

☺️ Mate stejný termín jako já.
Jinak jsem o tom taky přemýšlela a asi jak už tu bylo zmíněno, připravim snoubenci nějaké dvě varianty a pak mu řeknu kterou má přivézt na odvoz domu. 🙂

ajja87
26. dub 2021

U nás teda taky mají erar, ale jak píšou holky, že tam mají šílený košilky apod. Tak to teda ne, mají normálně bodycka, dupacky, polodupacky, overalky... Kolikrat i hezčí než mám doma🙈😀ja mám teda zimní mimi, ale na cestu dom bych vzala dupky, bodycko, cepicku, případně lehkou deku. A kfyby bylo chladno tak nějaký svetrik, mikinku

zoyee
26. dub 2021

Já si teď s sebou beru 3 overaly, 2 latkovy plenky a rychlozavinovacku. Erar tam mají, první měla 53 cm a měli problém najít něco, co by ji nebylo malý... Takže spíš pro jistotu. Oblečení na cestu domů + lehčí deku mám vložený ve vajíčku a přiveze to pak manžel.

keksik002
26. dub 2021

@blackk21 neměla jsem žádné, syn dostal vše erár.. jediné co tak vlhčené ubrousky a plínky, no a pak v den odjezdu přivezl manžel oblečení na cestu ;)

miminecko
5. kvě 2021

Dávám k dispozici kod na ABOUT YOU... dá se použit opakovaně 🙂 třeba některá využijete 🙂 CS-P7BWPY