Povlak na ventilu od láhve. Máte zkušenost?

betyna155
16. čer 2022

Ahoj maminky,
používáme protikolikovou láhev Avent s ventilem. Po každém použití ji umývám v přípravku Frosh a vyvařuji v horké vodě. Nedávno jsem si ale všimla nenápadného hnědého povlaku na ventilu (jinde ne, pouze v záhybech ventilu). Úplně jsem se zhrozila, že by mohlo jít o plíseň (i když mi to plíseň nepřipomíná). Děje se vám to také? Prosím uklidněte mě, že jde pouze o povlak z běžného používání, jsem z toho na nervy 😨 🤐

betyna155
autor
16. čer 2022

Ještě dodám, že láhev používáme pouze na mléko a vodu, žádné šťávy ani čaje malá nepije 🙈

intonace
16. čer 2022

Měla jsem láhev na mléko zvlášť od láhve na pití. Zkuste kartáčkem a pokud nic. Koupila bych pro jistotu novou.

betyna155
autor
17. čer 2022

@intonace Také máme lahve na pití a mléko zvlášť, na žádné z nich nic není, poctivě čistím i vyvařuju, proto mě zarazilo, že je povlak pouze na tom ventilu.

Hledám všude na internetu a nic jsem nenašla, ani nic podobného toho co máme my. Většinou je plíseň černá nebo taková typická "chumáčková". Toto je vyloženě jako povlak, který jde sice setřít, ale jen částečně - ten ventil má právě jakoby jinou strukturu.
Máme doma i dost tvrdou vodu, asi i dost železnatou. Zase je mi záhada, že by to povlak nechávalo pouze na ventilu, když vše vyvařuju stejně - obvykle zaráz 🙄

intonace
17. čer 2022

@betyna155 třeba je porušeny a usazuje se to tam. Nevím. Já jsem citlivka na věci,pro malého,co se mi nelíbí a pořizuji raději nové 🙈

betyna155
autor
18. čer 2022

@intonace Toto právě není o porušení, je to vrstva na něm.
Jsem na to taky hodně háklivá, ventily letěly okamžitě do koše, ale vyčítám si, že jsem si toho nevšimla dřív a pořád přemýšlím, co by to mohlo být ☹