• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sterilizace/vyvařování lahviček a odsávačky. Jak často?

7. ledna 2014 
ahojky maminky mam dotaz jake znacky sterilizatoru pouzivate?mate nektera zkusenost se znackou Pierot Baby a Mothercare?
20. kvě 2009 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
hannah80 • 36tt • Včera ve 20:32
Ahoj, mam dotaz. Nevim, jestli nové lahvičky, dudliky atd vyvařit, nebo pry stači přelít horkou vodou? to se mi nejak nezdá. Jak to děláte vy? Díky

smardik • 1d, 10tt • Včera ve 20:36
hannah když byl malý menší vyvařovala jsem, ale tak asi od toho půl roku to přeliju horkou vodou a je to

kaa • 33tt • Včera ve 20:50
Hannah- nové určitě poprvé vyvařím a potom budu pořádně mýt a vyvařovat občas. Nic se nemá přehánět , ale napoprvé si to nelajznu.

ygreen • 1d, snž • Včera ve 20:58
určitě převařit a tak první měsíce denně a pak už jen tak 3x týdně. Dobré je kápnout kapinku jaru, zalít trochou horké vody, protřepat a vymýt studenou vodou.

smardik • 1d, 10tt • Včera ve 21:08
ygreen tak lahvičky jsem denně fakt nepřevařovala

kacka79 • 1d, 8tt • Včera ve 21:37
Tak my teda používali láhve až od 7 měs, ale rozhodně jsem nepřevařovala každý den, tak cca 1 x týdně. Jinak je myju normoš horkou vodou a trošinku jaru... pak dobře opláchnout

petrach • 2d • Včera ve 21:53
hannah tak určite poprve vyvařit,sterilizovat..umyt nejdřív horkou jarovou vodou a pak sterilizovat..
u maleho mminka by se to melo denne..my teda sterilizujem každe pití,ale my jsme extremisti :grinning:

hannah80 • 36tt • Dnes ve 12:36
Diky za odpovědi.. No sterilizovat to nebudu, nechci kupovat sterilizator, příjde mi to zbytečná vymoženost. Naše mámy to také neměly a my jsme to přezili :slight_smile: ..

inna12 • 38tt • Dnes ve 13:16
Hannah, opravdu ty nové věci je třeba vysterilizovat...však nemusíš kupovat sterilizátor :astonished:
prostě to minim. 5 minut povaříš v kastrůlku, můžeš přidat kyselinu citronovou, aby se nedělal povlak nebo rovnou použít destilovanou vodu. A naše mámy též sterilizovaly, přesně takhle
5. črc 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud nechcete mit povlak staci sterilizovat v pare polozite na ohrivacek na knedliky a proste to varite.
Nove veci bych sterilizovala urcite
5. črc 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Tiez mam jeden dotaz :slight_smile: - kedy ste vysterilizovali cumlik a odsavacku pred porodom? Teda ci ste ju sterilizovali v den ked ste odchadzali do porodnice alebo skor? A ako ste to riesili v porodnici?
5. črc 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj nika251. Ja som si vysterelizovala oboje dopredu ked som sa balila do porodnice. Zena nikdy nevie kedy male pride na svet a balit sa na poslednu chvilu to nie je pre mna. A v porodnici si tiez s tym tazku hlavu nerobia. U nas v LC sterilizuju na novorodeckom iba 1x za den. Este stastie ze som mala vela mlieka a vylievala som ho.Lebo davat mlieko z riadne neumytej a nevysterelizovanej odsavacky nie je dobré. U nas v LC dostali niektoré bábetká ECOLY. A kým im na to neprišli aj 4 mes. trpeli bolesťami bruška.
5. črc 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pripajam sa k dadak, sterilizovala som vopred, pri baleni, a v nemocnici v MY tiez sterilizuju i 1x za den :slight_smile:
5. črc 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vdaka. A pouzivali ste niektora ten sterilizacny roztok od chicca?? Nejako nemam chut vyuzivat pri novorodencovi taku chemiu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. črc 2009 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nika - já jsem sice jen chvíli sterilizovala lahvičky, ale ten roztok jsem nikdy nepoužívala, nemám k tomu důvěru, že tam nějaké chemikálie nezůstanou. Vždyť vyvařit je jistější a ani to netrvá tak dlouho:slight_smile:
6. črc 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky já vyvařovala lahvičky, dudlíky atd. malému do 6 měsíců, pak jsem je omyla slabounce jarem a horkou vodou a malej je vpoho nikdy neměl žádný problémy :wink:
6. črc 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,my jsme na UM a vyvařuju lahvičky,savičky jednou denně,jinak klasicky pod horkou vodou, i v porodnici mi to taklhe radili.Ty tabletky Milton mi přijdou strašně chemické,zkoušela jsem to,smrděl nám celý byt chlorem...To radešiklasiky vyvařit a je klid
6. črc 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute kocky, mozno trosku hlupa otazka, ale ak mate dudliky, ktore sa nedaju rozobrat a sterilizujete/vyvarate ich (tak isto aj umele fllasky) nijako sa neposkodia? myslim, ci sa nejako nepovykrucaju, nestratia farbu atd. diky :slight_smile:
6. črc 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem dudlíky nikdy nerozebírala a vyvařování jim nic neudělalo.
7. črc 2009 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
mala mala velke problemy s bruskom, takze ja jej zatial sterilizujem kazdy den, nerobi mi to nejaky velky problem, hodim do sterilizatora a je to. ale to robim len pri flasiach. dudle a lyzicky len umyvam. cize tym padom v podstate nemusim sterilizovat ani tie flase, ale akosi mam z toho lepsi pocit.
inac ju nechavam zit v takej tej "zdravej spine", kedze sa plazi kade tade a vsetko pcha do ust.
lucyy01, este sa mi nikdy nestalo, aby sa mi nieco poskodilo vyvaranim.
co sa tyka sterilizacnych tabliet, taku kravinu som spravila prvy a posledny krat. nieco tak hnusne som este nezazila. smrad z nich bol ako v carihrade a tak putovali pekne krasne do kosa. takze ked som bola mimo domu, vyvarala som vo vode.
8. črc 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my sme si kupili do vacsieho hrnca taky nastavec, na ktorom sa napr. ohrievaju v pare knedliky a sterilizujeme flasky, event. odsavacku raz denne v tom - je to velmi lacne riesenie (mikrovnku nemame ani nechceme, da sa v nej sterilizovat este elegantnejsie, ako tu uz bolo popisane). Akurat treba davat pozor, aby sa ten sterilizovany plast nedotykal stien hrnca, inak je to rychly a ucinny sposob, ako udrzat veci ciste. Ale myslim, ze ked bude dieta starsie (napr. od polroka) a bez nejakych zdravotnych problemov, tak staci sterilizovat raz za tyzden a inak vymyvat horucou vodou.
13. črc 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tak my sme sterilizovali do pol roka a od pol roka normalne umyvam jarovou vodou a sterilizujem len obcasne. Ja myslim ze to netreba prehanat musia si zvykat na nejaku tu spinu... :slight_smile:
13. črc 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jakmile děti začnou být aktivní, válet sudy atd. tak si myslím, že veškerá steilizace je k ničemu. neznám nikoho, kdo má doma absolutní čistotu :wink:

zukab, sterilizační tablety jsem dostala v porodnici. no nedovedu si představit, že bych v tom omývala dětské potřeby a následně podle návodu je neopláchla čistou vodou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
já je použila na vytírání, když jsme začala dávat Sofi na zem na deku :grinning:
13. črc 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminky,mam na prodej sterilizator a spoustu dalsim veci ke spokojenemu krmeni miminka,mrknete na inzeratek a nabidnete cenu :wink:
15. črc 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som všetko vyvarila pred prvým použitím a potom len normalne umyvam vodou s jarou. Malemu nikdy nič nebolo, tak si nemyslím, že je to nutne zakaždym všetko sterilizovat :wink:
15. črc 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj.

Já si myslím,že by se vyvařovat mělo.
u prvního dítěte jsem to vyvařovala v hrnci,ale nyní už tuto praxi nechci opakovat.
Zajímalo by mě s jakou značkou sterilizátoru jste spokojeni a jaký zvolit,do mikrovlnky či elektrický.
Děkuji. :slight_smile:
9. zář 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pred prvým použitím, som aj ja všetko strerilizovala, a čím ďalej tým menej...
teraz od pol roku už vôbec... normálne umývam úplne horúcou vodou, a jarou... :wink:
9. zář 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
leopolda: My máme od Aventu do mikrovlnky a jsem s ním úplně spokojena :wink: Nicméně jsem na sterilizátory do mikrovlnky slyšela kritiku a spíš se doporučují elektrický. . . :confused:
9. zář 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame avent elektricky a som max. spokojna- ja tiez niesom zastanca sterilizovania po kazdom krmeni- ja ster.1xd rano - myslim ze to staci- potom uz len horuca voda a jar :wink:
9. zář 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
já v prvních 6 týdne sterilizovala lahve v sterilizátoru od aventu do mikrovlnky. teď už jen občas. umývám horkou vodou a jarem. na dudlíky mám pipilu a v tom je sterilizuju tak ob den, jinak umývám obyč.vodou.
9. zář 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda, jak to tady čtu, tak jsem asi ujetá na sterilizování. dělám to pokaždé. a to komlpetně od lahviček, přes ty kroužky, dudle i vršky. lžičky samo taky a kelínky, k kterých začínám dávat příkrmy taky. a začínám se toho bát, že i to zůstane. koupila jsem i bio eko jar, kdybych to náhodou špatně opláchla, ale stejně to tam do toho sterilizátoru dám... jsem asi nemocná...
9. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jituskak: nic si z toho nedělej, každá jsme na něco "ujetá" :wink: já myslím, že uškodit to rozhodně nemůže, až začne malej lízt a chodit, tak si něco špinavýho určitě najde :wink:

kamarádka umývala lahve (tím myslím komplet - i savičk atd.) v myčce - to si myslím, že není moc dobrý, to leštidlo a tak, co myslíte? myjete někdo taky v myčce - a to pro mimča do 6 měsíců.
9. zář 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milé maminky sešlo se nám pár věcí,které již nepoužíváme,proto nabízím dál: - sterilizator Pierot Baby (ještě v záruce,kupovaný 12/2008) - lahvičku Tefal s 4bodovou savičkou - pouze vyvařená,nepouživá - plastovou lahvičku na čajiček - 2 dudličky latex savička - pouze vyvařené a jednou odzkoušené - dudlik Nuk - nový - 2x termoobal na lahvičku - jeden uplně nový,druhý používaný 2 měsíce - čistítko na lahvičky - nepoužité. pokud by se vam nektere hodilo pisnete do IP urcite se dohodneme :wink:
10. zář 2009 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som prestala sterilizovat po druhom mesiaci lebo sme za dva mesiace mali trykrat zabu a doki nam povedala ze je to s prilisnej higieny a vyvarania lebo som tiez za kazdym vyvarala flasu a aj cumle stale dookola a doki nam povedala ze vlastne sa tym zabijaju bakterie ktore ma mali v ustockach ktore mu chrania ustnu dutinu,tie obranne bakterie a ze to sposobuja zabku :frowning2: :frowning2: ja som si vzdy myslela ze zabka sa detom robi zo spinavych veci a nie s cistoty ale ako sme sa presvedcili doki mala pravdu lebo ako som prestala s vyvaranim tak mame aj zo zabou pokoj..klop,klop :slight_smile: :slight_smile: vyvarim tak raz mesacne a to je vsetko,inak len umivamv teplej vode,ved je to flasticka len mojho drobca a nikto iny mu s nej nepije :sweat_smile: :sweat_smile:
10. zář 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja sterilizujem raz za dva dni a po pouziti poriadne poumyvam, moj maly predsa strka pasticku do ust cely bozi den a netreba to s cistotou prehanat...udrzovat cistotu, ale nie privelmi, nech si telicko zvyka...a radsej prevarit, nam sa zo sterilizatora urobil povlak na podnebi...mudr poradila radsej prevarat...
10. zář 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pajinka,zaba je ten povlak? hm, to pocujem prvy raz :astonished: :slight_smile:
10. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
wiwienne asi je to ta zaba :astonished: :astonished: my sme s tym mali trapenie stersne nieco mali bol nervozny a nechcel ani poriadne papat co sa zlostil,vlasne kvoli zabe bol koniec aj s dojcenim lebo prso vtedy odmietol a bolo :frowning2: :frowning2: teras sme na um...ale spitaj sa doki ci je to zaba a ak ano tak mu to osetruj fialovou vodickou...ale porad sa s doki,lebo moze to mat aj z mliecka a kojis ci davas um??po mliecku by mal ten povlak zmiznut tak do hodinky :slight_smile: :slight_smile:
10. zář 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek