Vhodný dudlík pro miminko. Jaký doporučujete?

jsemagi
3. led 2021

Krásný den přeji,
první dcerka dudlík absolutně odmítala, kojila jsem cca do dvou let🙂 nyní čekáme druhé a já se poohlížím po vhodném dudliku, protože si ty pauzy od kojení chci jednoduše a prostě ulehčit 😀 jaký dudlík prosím doporučujete, především se zjištěných informacemi od odborníků (zubaři, pediatři).. moc semi líbí bibs, ale už na mě vyskočili info, že se jako super dudlík pouze tváři.
Moc moc děkuji!

mamikry
3. led 2021

@jsemagi U nas prosla jedine klasicka kaucukova kytka z lekarny, Bibs je totez jen v hezcim provedeni. Jine dudliky deti nechtely.

michaelarousova
3. led 2021

@jsemagi ty bibs bhodny nejsou protoze jsou dokulata ale co si budeme povidat, driv jine nebyly a taky vsichni zijeme☺️ Kazdopadne my kupovali od mam a ty syn nel nejradeji☺️ Ale s tim ze jsem mu ho h roce vzala a uz nevratila..protoze pak uz skodi jakykoliv dudlik☺️

jako_mala_holka
3. led 2021

Tak někdy můžeš chtít, aby mimčo mělo ten nebo ten, ale ono se rozhodne jinak 🙂... Mně vzala malá až Lovi, nejhorší byly ty "placaté" dudliky, myslím, že Nuk a ještě nějaký... Klasickou kytku jsme nezkoušeli vůbec 🙂

sigyn
3. led 2021

My jsme dostali v balíčku Mam, ale ten mi přišel dost hloupý, protože překrýval nosní dírku. Pak jsem přešli na obyčejné babylove z DM a naprostá spokojenost.

alilali
3. led 2021

@jsemagi Za mě určitě AVENT! Doporučeno porodnici.

i_vet2
3. led 2021

jednoznačně nejlepší dudlíky jsou MAM, co se vývoje chrupu týče, přijmá je nejvíc dětí. Bibs a kulaté nejsou vůbec vhodné dlouhodobě, právě můj syn měl chvilku bibs ale pak jsem si začala zjištovat tak jsem se hned zahodila, za nás rozhodně MAM, máme i lahvičku anticolic tu mam a je skvělá, můžeme vše jen doporučit.

lu31nka
3. led 2021

Používáme dudlíky MAM a jsme velmi spokojeni. Používáme 0-6m a teď máme problém přejít na další 6m+ protože je trochu jiný než ten předešly s malým ho nechce 😅🤦🏼‍♀️

michaela1990xx
3. led 2021

Taky MAM

elesse
3. led 2021

U nas taky jednoznacne Mam. Jen priste bych jako prvni zkusila typ perfect, ted mi ho uz nevezme

veunka17
3. led 2021

Jestli máte instagram tak se podívejte na tento profil https://instagram.com/mklife_prvni_pomoc_detem?... je tam psano o dudlikach o vhodných i nevhodných

riavais
3. led 2021

Zo začiatku som kupovala Avent, od polroka som prešla na MAM kvôli zubom 😊

jade85
3. led 2021

Za mě nejlepší dudlík žádný, zvlášť v kombinaci s kojením. Ale když už, tak se obávám, že univerzální rada neexistuje. Přijde mi, že každý odborník doporučuje něco jiného na základě toho, který výrobce to platí 🙂 A děti na doporučení odborníků prdí, jedno nepřijme žádný, druhé každý, třetí jen ten nejobyčejnější, čtvrté jen ten nejdražší 😃

jako_mala_holka
3. led 2021

@jade85 taky bych to tak videla

amazonkajanik
3. led 2021

Měli jsme hlavně od mam,a ještě nějaké. Podle nálady si bral,celkem jsme jich doma měli 8ks. Když jsem mu koupila větší,ty od 6m tak je nechtěl, vynutil si zpět své první a těch se vzdal až s prvními kroky ...

jana_zofie
3. led 2021

Mala bere pouzr MAM a to jeste ty nejmensi 0-2 m. Neda si rict. Je ji 10 mesicu... Snad to nevadi, ze duda ty mensi. Ma je teda jenom v noci.

jarmilka23
3. led 2021

@jsemagi máme MAM od narození. Střídáme s obyč babylove. Cca v 7 měsících jsem koupila 6+ a přijal je v pohodě.

hezz17
3. led 2021

Mam ortodonticyk

dobevacka
3. led 2021

@jsemagi Doporučuji profil na IG mklife_prvni_pomoc_detem - má tam ve výběru story k dudlíkům. Doporučuje dudlíky MAM. A je i ukázáno, co způsobují špatně zvolené dudlíky. ☺️

mumisa
3. led 2021

Naše dcera žádný nechtěla, jen Avent Soothie. Je sice divný ale lepší než nic. Kojila jsem jí do 3let.

veru181
3. led 2021

My jsme spokojeni s "placatými" dudlíky NUK.

lucifux
3. led 2021

Všichni moji kluci dostali hned na poprvé MAM, a skvěle jim sedli. Jako maličkým novorozencům jsem pořídila 0-2 (start), ve 3 měsících jsme přešli na 0-6. A opravdu žádný problém. A ten prostřední jak už mu je 20m, tak jemu už je jedno co dudlá, hlavně, že dudlá a neusíná bez.

zuzroko
3. led 2021

Naší malé bylo jedno jaký měla. První měla od nuku a nebyl problém. Pak jsem vzala i Avent placatější a teď ma na spaní jeden od Lovi a druhý od Mam 😁

zelenaesmolda
4. led 2021

@sigyn ty z babylove nejsou nic moc,strasne vrzou

sigyn
4. led 2021

@zelenaesmolda To nevím, zrovna ted vedle mě dítko dudá a neslyším nic. Pravda občas to vrže, když dudlík umyji a dudá se mokrý, ale to během 2-3 minut přestane.

kwk
4. led 2021

Muzu prosim vedet kolik jste zkusili dudliku, nez vam mimco vzalo aspon jeden?
Nase mala ma ted 2 mesice a dudlik jsem nedavala.
Nyni si zacala cucat prsty a dudlik proste nechce.
Davi se, plive ho a jeste vic se rozbreci.
Mame MAM, lovi, nuk, bibs a jeste jeden, ale ted neńvim znacku.
Vubec necuca, otevre pusu a konec.
Jak ji naucit??

zelenaesmolda
4. led 2021

@kwk a proc ji chces ucit na dudlik?

kwk
4. led 2021

@zelenaesmolda bojim se ze kdyz si hodne cuca prsty, ze si zacne cucat hlavne palec. A prijde mi lepsi, kdyz bude cucat dudlika, kteryho ji potom vezmu.
Palec ji zustane 😞
Nechtela jsem ji davat dudlika, ale tohodle se bojim.

jana_zofie
4. led 2021

@kwk nase zacla sama, ale az po zavedeni prikrmu. Do te doby nic. Trosku me to mrzelo, previ jen byla 5 mesicu uplne bez dudliku, ale kdyz je tak spokojena...

zelenaesmolda
4. led 2021

@kwk nema zizen kdyz si cuca prsty?

kwk
4. led 2021

@zelenaesmolda to bych nerekla. Je kojena s pekne pribira.