Výbavička pro zimní miminko. Co doporučujete koupit?

martyskac
19. dub 2012

Zdravím své zkušenější kolegyně 😉 Čekám v září své první miminko a chtěla bych se Vás zeptat holky, co by měla obsahovat základní výbavička pro mimi ? Samozřejmně postýlka, kočárek, přebalovací pult, vanička ... to je mi jasný ... Ale zajímá mě spíš - když se prcek narodí v září - tzn. na zimu, co byste doporučili koupit - na co se zaměřit co se týče oblečků ... Jaké velikosti, atd... ? Díky... 😅

diviska
19. dub 2012

@martyskac Já mám sice dceru konec července, ale je nedonošená, takže v září byla jako novorozenec a měla jsem na ní hlavně bodýčky a punčocháčky velkost 50, 56. Pak mikinky, polodupačky a pak kombinézky. Ty jsou nejlepší. Malé jsem dala punčošky a bodýčko a šoupla jsem jí do kombinézky a buď do šátku, nebo kočárku. Nestihla se ani zapotit jak to bylo rychlé 🙂 Hlavně nakup čepičky! Nejlepší je vlněná kukla, nejlíp drží a hřeje.. na zimu už nakup ale větší, klidně 62, ať v tom není namačkaný 🙂

diviska
19. dub 2012

@martyskac a vlastně ještě jsou na prcka docela fajn overálky! Dupačky jsem nevyužila ani jedny, ale overálky tak do 3tího měsíce byly fajn. Pak už jsem je dávala jen ne spaní..

mamkamarketa
19. dub 2012

@martyskac ahoj,
ja mam syna na konci listopadu,takze uz byla fakt zima. kombineza (my meli 2 ) jednu klasickou a druhab vypadala jako pytel s rukama. urcite potom fusak do korby-ten vydrzi celou zimu
urcite cepicky-bavlnene a na to treba jeste jednu teplejsi. rukavicky....

mamkamarketa
19. dub 2012

@martyskac velikosti neporadim. syn ackoliv se narodil ve 40tt byl hodne drobny a velikost newborn mu dlouho byla velika. takze to tezko rict.

diviska
19. dub 2012

my jsme třeba rukavičky vůbec neužily, malá měla větší kombinézku a tak tam ručičky měla schované, ale určitě neuškoděj 🙂

mamkamarketa
19. dub 2012

@diviska tak syn je mel i doma v postylce. pac byla zima a mel studene rucicky

jo a na doma urcite zavinovacku

diviska
19. dub 2012

@mamkamarketa no jasně, já jsme z paneláku, tak to neznám 🙂

@martyskac jo zavinovačku joooo 🙂 nemusí být "kremrole", stačí "rychlozavinovačka" 🙂

mamkamarketa
19. dub 2012

@diviska chapu,tak mi mame fakt zimu at topime jak topime
a zavinovacku urcite

martyskac
autor
20. dub 2012

Díky holky !!! 🙂 Asi i deku do kočárku.... Přemýšlím, co ještě? A co plínky, dávaly jste jednorázovky hned od začátku - hodně doporučují Happy - Newborn, že mají vykrojení na pupík nebo látkové ?

ssassi
20. dub 2012

s velikostí těžko říct. moje dítě začínalo na velikosti 62 :o)))) velký chlap. nekupuj hafo věcí do zásoby, všechno se dá všude koupit a objednat. všechno, co jsem já nakoupila do zásoby, se válí v šuplatech a kupuju uplně jiné věci:o)
místo vaničky doporučuju kyblík. nezapomeň na šátek. jo a přečti si http://www.kosmas.cz/knihy/146949/bez-plenky/ :o)))
já například nevedu monitor dechu, chůvičky... dítě spí se se mnou a nenechávám ho nikdy nikde samotné.

ssassi
20. dub 2012

@martyskac kup si fusak, deku skope. emitex dělá fajn fusaky. mám podzimní i zimní a jsou moc příjemné

jarkalada
20. dub 2012

@martyskac my /konec září/ nosili ze začátku prakticky jen body s dlouhým rukávem a overálek. Na ven jsem je pak takhle dala do kombinézky, čepička a stačilo. Na doma na první měsíce rychlozavinovačka.
Dupačky taky asi až tak od 3.měsíce. Velikost neporadím, my jsme byli malincí.
A máme hodně dek. Do kočárku, do auta, na zem, v postýlce.. Ale těch bych moc nekupovala, aspoň my jich spoustu dostali od návštěv 😎

betelgeuzz
20. dub 2012

Já bych ještě přidala zavinovačku do autosedačky, pokud teda máte auto 🙂
První dcera je říjnová, druhá zářijová, z těch věcí, které jsou speciální pro zimní dítko bych řekla fusak do kočárku, kombinézu, teplé čepice. Já teda měla radši teplou flisovou čepici, než dávat bavlněnou a na to ještě jednu. Rukavičky jsem dávala, když bylo pod nulou, jinak měla ruce schované v kombinéze. Velikosti se těžko odhadují, mladší pořád nosí 62 🙂 Já zase dávám overálky akorát na noc, mám radši bodýčko a dupačky.
Plenky dávám látkové, doporučuji. 🙂

zvirka
20. dub 2012

Doporučuju overálky, jak už někdo psal. Malé miminko se špatně obléká, takže propínací overálky jsou nejlepší. A hodně, náš pořád blinkal, takže jsme převlíkali několikrát denně. Pak doporučuju pletené nebo podobně hřejivé "botičky", Mireček měl pořád studené nožičky. Rychlozavinku, fusak do kočáru, my měli jeden, střídali jsme ho v kočáru a v autosedačce, první měsíce jezdil autem výjimečně. A doporučuju látkové měkké gryndáčky, náš je měl kvůli ublinkávání skoro pořád, snad jen v noci a na spinkání ne. 🙂

martinka81
20. dub 2012

fusak do autosedačky, ten jsme využili maximálně, od podzimu až do jara 😉

vvvecna
8. kvě 2012

ahoj holky,mám dotaz,čekám prosincové mimčo a budu pořizovat do autosedačky tu zavinovačku od emitexu,jakou mám dávat čepičku,stačí taková lehká bavlněná nebo ještě mám dát nějakou teplejší,nemám představu jak ta zavinovačka je teplá,aby mu nebylo teplo nebo zima na hlavičku

eleanthis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanickako
6. zář 2016

já přidám svou trošku do mlýna... sepsala jsem co bylo pro nás nezbytné, ale i třeba co jsem vypustila, ale příště bych pořídila, nebo jsem musela dokoupit. Je pravda, že každý si nakonec seznam trochu poupraví... Já jsem toho chtěla třeba co nejmíň, spoustu věcí mi přišlo jako zbytečnost, ale pak se to ukázalo jinak.
Třeba někomu pomohu ;)
http://kamenurazu.blogspot.cz/2016/08/vybavicka...