Chci být na RD 4 roky. Dostanu po 3 letech výpověď?

krikri27
18. únor 2008

Předem díky za radu 🙂
Jsem zaměstnaná-na MD, rozhoduji se mezi RD do 3-4 let, nevím, pokud se rozhodnu pro verzi do 4 let, zda mám já dát výpověď, zda ji dostanu od zaměstnabatele ( pak zda mám nárok na odstupné?) nebo jestli můj nárok na místo zanikne automaticky- mluvím o době ve 3 letech dítěte, kdy mi přestává zaměstnavatel držet místo, určitě mi ho déle držet nebude.

mikca
18. únor 2008

ahoj místo ti určo držet nebude..to by tě musel mooooc potřeoivat, takže pokud nenastoupíš po třetím roku dítěte tak dostaneš automatickcy vypověd, bez nároku na odstupné....já být tebou tak bych výpověd nedávala , nikdy nevíš jak se ti změní životní situace a třeba budeš práci potřebovat...nehledě na to,že si můžeš při RD dovolené přivydělávat... 🙂 ..a ono dostávat od 21 měsíce 3800 do 4 let věku žádný med si myslím

krikri27
autor
18. únor 2008

Mikca,dík moc 🙂 ještě přemýšlím 😕

1980mat
18. únor 2008

krikri: Já nemyslím, jak píše mikca, že bys automaticky dostala ve třech letech věku posledního dítětě výpověď. Bude záležet na Tvém zaměstnavateli, jak k tomu přistoupí. Každopádně já být Tebou, tak si o tom se zaměstnavatelem na rovinu promluvím a řeknu mu o svých úmyslech zůstat na rodičovské dovolené do 4 let věku dítěte a zeptám se na jeho názor. Je pravda, že po 3 letech po porodu už Ti ze zákona zaměstnavatel pracovní místo držet nemusí, ale zároveň Ti automaticky nemusí dát ani výpověď. Určitě to bude záležet na situaci u zaměstnavatele za pár let, ale tu nelze teď odhadnout. Záleží tedy na Tvém vlastním rozhodnutí. Zda vsadíš na jistotu a po třech letech půjdeš do práce nebo to riskneš a zůstaneš doma o rok déle s tím, že Ti zaměstnavatel může držet místo, ale nemusí.

mikca
18. únor 2008

1980určitě máš pravdu v tom že , jde především o domluvu, ale já jsem už zdeformovaná dnešním nezájmem o matky s dětmi že domluvám moc nevěřím..bohužel----já třeba kdybych nenastouipla ve třech letech malého tak mám prostě smůlu a mám vypověd na stole a nikdo se se mnou mazat nebude...
krikri určitě vše dobře zvaž...pak už není cesty zpátky, když už jednou uděláš volbu délky rodičáku

petkakrutik
19. únor 2008

ahoj, holky
já bych souhlasila s 1980 mat. Ono je to totiž skutečně na zaměstnavateli, jestli vyzužije možnosti po 3 letech zaměstnance zpět nepřijmout nebo ano a jestli až ve 4 letech věku dítěte. je třeba ale dávat pozor na to, že v den, kdy dosáhne dítě věku 3 let, je třeba s edo práce vrátit (nejpozději) Každý den navíc může zaměstnavatel využít ve svůj prospěch a pracovní poměr ukončit.

Mkco, asi hodně záleží, kde děláš. Pokud je to nějaká fabrika, kde průběžně přibírají, tak tam asi nejsou 4 roky problém. Jinde to ale může být problém, halvně v oborech, o které zájem. No holt taková je dneska doba...

mikca
19. únor 2008

petka nedělám ve fabrice, dělám v nemocnici, ale stejně se semnou nebudou mazat a když nenastoupím dají mi vypověd..holt je to tam tak nastavený..a už vidím zaměstanavatele, který ´mamču po RD vysloveně nepotřebuje a má tři děti že bude vstřícně čekat až se mamča rozhodne jít do práce..radši za ní veme svobodnou bezdětnou že..ale já taky souhlasím s tím že jde o domluvu...navíc většina zaměstnavatelů si návrat maminy sichrujou tím, že musíš napsat jak dlouho budeš chtít zůstat na mateřské...takže když udám 4 roky, automaticky si za mě najde náhradu...jde jim o prachy a ne o lidi

mikca
19. únor 2008

jo a ještě koukám že ani jdena namáte ještě mimi..talže asi neznáte ten pohled když někde u žádosti o zaměstnání udáváte že máte děti...ikdyž se na to zeptat nesmí, tak se stetjně ptají...a já ještě než jsem otěhotněla chtěla dělat v soukromé ordinaci..byli jsme poslední dvě v užším vyběru...já s jedním dítětem a druhá bezdětná...a co myslíte koho si asi vybrali co???? 😝

1980mat
20. únor 2008

Tak to já mám naprosto úžasného zaměstnavatele. U nás v práci vychází maminkám a těhotným maximálně vstříc. Těhotné si mohou po domluvě brát práci domů a stejně tak maminky na rodičovské dovolené si u nás mohou přivydělávat a brát si práci domů. Pracovní místa nám tu drží klidně až do 4 let věku dítěte, můžeme pracovat i na zkrácený pracovní úvazek pokud chceme. Ale to bude asi tím, že náš šéf (pan ministr práce a sociálních věcí) chce jít vzorem všem ostatním zaměstnavatelům v ČR, tak se snaží u nás na ministerstvu sladit práci s rodinným životem. Kéž by to takto vypadalo u všech zaměstnavatelů a neházeli by ženám klacky pod nohy.

mikca
20. únor 2008

jéé mat tak pobídni šéfa at v této véci něco dělá 😀 ...jít příkladem zjevně nestěčí