Dálkové studium Speciální pedagogiky - logopedie na Karlově univerzitě. Máte někdo zkušenosti?

raschwa
24. čer 2018

Během rodičovské bych si chtěla doplnit vzdělání a ráda bych se zaměřila na logopedii. Mám vystudovanou VŠ PF - učitelství pro SŠ. Nejschůdnější by pro mě bylo jezdit do Prahy. Neabsolvoval někdo z Vás na Karlově univerzitě speciální pedagogiku - logopedii? Asi je tam nával, předpokládám. Nevíte, jak těžké jsou přijímačky a jestli studium je kvalitní? Díky za odpovědi.

olisara
18. dub 2023

@deelfinek co je to specialni skola,neznam takovou a co obnasi prace pod dohledem , takze bych musela mit 8 let pokud bych chtela dslat sama,mas prosim te kontakt na studiijni kde bych se mohla vic informovat , treba email dekuju

deelfinek
18. dub 2023

@olisara Nevím asi, co máš na mysli tou speciální školou, možná máš na mysli SPC - spec. pedagogické centrum. Kontakt nemám, ale najdeš na kterékoliv pedagogické fakultě na studijním oddělení (záleží, v kterém městě chceš studovat). Práce pod dohledem znamená, že nám 2x měsíčně jezdí paní magistra z SPC, která si poslechne děti ve třídě, uváží, jak pokročily, která hláska by se měla vyvozovat následně. Dál se pro SPC vyplňují různé dokumenty atd.

olisara
19. dub 2023

@deelfinek to nezni spatne a muzu pracovat ve sve ordinaci?

deelfinek
19. dub 2023

@olisara Logopedický asistent pracuje v MŠ v logopedické třídě, pokud bys chtěla mít vlastní ordinaci, měla bys být klinický logoped, tzn. lékařská profese. Jako Mgr. bys mohla pracovat v SPC, tam už vlastní kancelář máš 🙂

olisara
21. dub 2023

@felis muzu vedet jaky kurz a jak ho vyuzivas

felis
21. dub 2023

@olisara ahoj, Vychovatelství a nevyužívám 🤣 pracuju v HR... ale pokud jednou HR mě nebude naplňovat, tak to družina anebo kroužek jistí. S tímto kurzem můžeš dělat v MŠ, v družině, vychovatelka mládeže, učit výchovy, v Domě děti a mládeže...