Milosrdná lež svému zaměstnavateli o těhotenství

twininky
2. únor 2012

Děvčata, prosím všechny ty, které zažily, že museli lhát svým nadřízeným na začátku těhotenství, aby mi poradily nějakou milosrdnou lež.
Moje kamarádka otěhotněla a svýmu šéfovi to řekla hned jakmile měla pozitivní test, šla na neschopenku, už si plánovala jak bude doma a těšila se na miminko, ve druhém měsíci ji zjistili zamlklé těhotenství, musela na potrat, byla z toho nešťastná.Pak se vrátila do práce..prožívala peklo. V létě se jí povedlo opět otěhotnět, opět šla na neschopenku, tentokrát to šéfovi neřekla, hrozně se bála, tvrdila mu že je jí stále špatně a že bere nějaké léky, oznámila mu to až po 8tt. Moje druhá kamarádka, taky říkala, za žádnou cenu neříkat, do toho 3. měsíce, je to takové riziko.
Já jsem nyní těhotná cca v 2tt, na krev mám jít 6.2. a z práce už mě volají, kdy přijdu, myslí si že marodím, a chtějí abych už přišla, jsou naštvaní, že musí dělat práci za mě. Nevím, jak z toho ven, bojím se říct o těhotenství. Jsou tady některé ženy, které měly připravenou a použily nějakou perfektní výmluvu, než došly do stadia alespoň 11 ař 12tt??? Moc vám všem děkuji za jakékoliv rady a pomoci 😉

twininky
autor
3. únor 2012

@romca13 no taky to tak vidím, taky bych to nějak takhle řešila, protože se mi vážně nechce jít za šéfem když vím že jsem 2 týdny těhotná a slepičit mu to, asi skoro každá se bojíme do těch 12tt aby se nic nestalo...a jak říkáš ty, taky bych se bála mu něco nalhávat a tím si to přivolávat...to už se mi stalo, loni jsem se snažila otěhotnět, a abych měla v práci úlevy, napsal mi gyndař, že mam cystu. no a do třičtvrtě roku mi operovali polyp....takže se taky bojim, uvádět nějaké reálné nemoci... 🙂 jo řeknu že mám zdrav problémy a že musím být doma v klidu a tečka..jo to jim řeknu..děkuju 🙂

romca13
3. únor 2012

@twininky já teda nevím jakého máš šéfa,,, já pracuju na oddělení, kde je nás asi 90 a z toho je tam asi 8 chlapů,,, takže pěkná "slepičárna",, můje přímá nadřízená je ženská,,,, a nad ní je chlap,,,, vím, že on je naprosto suprovej a lidskej,,,, první komu jsem řekla, že jsem těhu, byla právě moje přímá nadřízená s tím, že mi slíbila, že to co jí řeknu, aby si nechala pro sebe,,,,začátek jsme měli takový nejsitý, na začátku jsem brala ATB,takže jsem ani nevěděli, zda se prcek uchytil nebo ne,, na srdčíko jsem čekali až pomalu do 9 tt, takže nic moc,,,, jí jsemto řekla hned, ještě jak jsem byla na té první neschopence s tím, že chci zkusit jít normál do práce,,, moc jsem to nedávala, jelikož je tam šílený stres a domluvila se s vedoucí, že půjdu za jejím nadřízeným, který by mi umožnil dělat malinko jinou práci,,,, tak jsem zaním šla a řekla mu na rovinu jak to je,,a s ním jsme se právě domluvili na tom, co řekneme celému oddělení, jelikož on musel nějak odůvodnit to, proč budu dělat něco jiného,,, takže všem ostatním vedoucím poslal mail a bylo to,,, a ven s těhu jsem šla až po 1. screeningu,, to jsem pak už řekla i kolegům v tůmu a podobně,,,

lucifereeek
3. únor 2012

@twininky ono záleží co máš za práci, pokud by tě kvůli těhu museli přeřadit na jinou práci, tak mu to říct asi musíš, ale pokud ne, není tvoji povinností mu to ihned s // čárkama hlásit, ale po tom 12tt bych už o tom uvažovala.

twininky
autor
3. únor 2012

@romca13 no je toho dost, už aby bylo těch 12tt, ale stejně si myslím, že mu to taky budu muset říct dřív, bohužel... 😒 mám taky šéfovou a nad ní šéfa, ale té bych to nikdy neřekla jako první, to je největší drbna a dokonce švagrová toho šéfa, řeknu to max. šéfovi a budu doufat že bude ticho...ale řeknu mu to nejdřív asi v 6tt

romca13
3. únor 2012

@twininky uvidíš, až ti to potvrdí dr.,,, do té doby jsi prostě nemocná a nevíš, jak dlouho budeš doma a hotovo,, hlavně si nelam hlavu nad tím, co si o tom v práci myslí,,,teď rozhodně nepotřebuješ žádný stres,ale klídek a pohodičku,,,, v práci ať si myslí, co chtějí,,,

twininky
autor
3. únor 2012

@romca13 moc hezky vše píšeš to mě uklidňuje 😉 já sem vždycky v klidu a jakmile zavolají z práce že něco potřebujou, bolí mě pak břicho až do večera.. 😠 ...já sem hrozná stresařka, asi bych to v práci nevydržela stresem...sem vojákyně a to jsou nervy neustále, nějaké nástupy, výběhy atd.. prostě buzerace a už mě to po 10ti letech nebaví....chci dětičky a užít si konečně pravé ženské starosti 🙂