Mohu podat výpověď v půlce rodičovské dovolené?

jnovakova
24. led 2010

Dobrý den, jsme ne této diskuzi poprvé a tak bych někoho zkušeného ráda požádala o zodpovězení mých dotazů.
1.-) Mohu sama podat výpověď, když jsem na RD a mám před sebou ještě 2 roky RD. /Nicméně do práce, kde jsem evidována se vracet nebudu a tak to chci ukončit co nejdříve a věnovat se jiné práci)
2.) Kde mám hlásit změnu - na který úřad - pojišťovnu, sociálku?
3.) Komu odevzdám zápočtový list
4.) Může mi někdo sáhnout na rodičák (mám 3 letou variantu) a dávku snížit?
Moc děkuji za radu.

jnovakova
autor
24. led 2010

Dodatek - před nástupem do RD jsem pracovala v cestovní kanceláři, kde mi bylo naznačeno, že mi místo držet nebudou.
Ale hlavní důvod, proč chci dát výpověď na RD je, že jsem dostala nabídku od konkurenčí CK na práci z domu, sice na dohodu, ale velmi výhodnou pro mne, takže jsem nemohla odmítnout. Jenže musím kvůli přímé konkurence dát výpověď. (Jinak bych výpověď nedávala)

ojo
24. led 2010

jnovakova, zkusím poradit 🙂 ...samo výpověď dát můžeš, zaměstnavatel to musí ohlásit sociálce a zdrav. pojišťovně

nicméně být tebou, tak na zdravotku ještě brnku, že jsi ukončila PP (prac. poměr), ale že jsi na RD, jestli jim to máš nějak doložit, že nemáš platit zdravotní, páč zdravotní se musí platit ze zákona, tak aby to po tobě pak nevymáhali...

zápočťák zůstává tobě, pak ho poneseš do další práce...

rodičák už zůstává jaký sis zvolila, nikdo ti ho nemůže snížit...

ale popřemýšlej o tom ještě, je zbytečné rušit PP TEĎ HNED.... nastoupit do jiné práce můžeš i za trvání stávajícího PP a pokud by si navázala na další mateřskou, brala by jsi 2 mateřské (ze stávajícího PP i z dalšího PP po splněných podmínek) 😉
takže klidně s rušením můžeš počkat do doby, než ti bude tato RD končit a dát vypověď tak ty 3 měsíce před koncem RD 😉

ojo
24. led 2010

aha...teď čtu ten další příspěvek 😀 takže ty poslední odstavce neber v potaz 😉

jnovakova
autor
24. led 2010

děkuji, do další MD už nechci jít, mám dvě děti a to stačí🙂
Výpověď dát musím, jdu k přímé konkurenci a to zákoník práce zakazuje (pracovat současně u konkurence)

ojo
24. led 2010

jinak pokud po skončení PP nastoupíš do další práce na HPP, tak to na zdravotku ani nemusíš hlásit...o to vše se zase postará zaměsnavatel... 😉

jnovakova
autor
24. led 2010

Ne, zatím budeme podepisovat dohodu o provedení práce

ojo
24. led 2010

no tak z této dohody se neodvádějí dávky, takže na tu zdravotku radši zavolej 😉

jnovakova
autor
24. led 2010

díky🙂

mamkamarketa
10. zář 2011

ahoj,muzete mi poradit,prosim 🙂
synovi budou 3 na konci listopadu,sice mam 4letym rodicaku,ale vim,ze sef nechava zeny max 3 roky. vratit se nechci. dohodli sme se s manzelem,ze budu ''zena v domacnosti''
muzete mi poradit jak podat vypoved? trosku jak to formovat a hlavne komu? 😕 memu nadrizenemu,jednateli firmy nebo na personalni? 😕
dekuji za odpovedi 🙂

j.a.n.i
11. zář 2011

@mamkamarketa Hlavně ji musíš podat do konce září a to pouze v případě, že je malý opravdu až posledního listopadu, jinak už to nestíháš a je potřeba se v práci domluvit na ukončení pracovního poměru dohodou k nějakému datu.

mamkamarketa
11. zář 2011

@j.a.n.i dekuju za reakci,nevis nahodou komu tu vypoved mam adresovat? memu primemu nadrizenemu, jednateli firmy nebo na personalni?
nikdy jsem vypoved nedavala

j.a.n.i
11. zář 2011

@mamkamarketa To nevím, není to nijak stanoveno, u nás se vše adresuje na ředitele a pak to stejně vyřizuje někdo jiný...

petule246
11. zář 2011

@mamkamarketa - no a není lepší se nechat od šéfa vyhodit a dostat tak odstupný? Pokud nehodláš někam nastoupit, tak vlastně nechápu, proč chceš dávat sama od sebe výpověď ...

mamkamarketa
11. zář 2011

@petule246 to zase neni vuci nim ferove,prijali me jako tehotnou,cimz jsem jim vlastne desne vdecna, bych chtela odejit sama a dobrovolne

petule246
11. zář 2011

@mamkamarketa - aha, tak to je jasný. U nás se výpovědi většinou směřovali na př. nadřízeného, nicméně pers. asi taky nic nezkazíš. Pokud pracuješ ve větší firmě, ředitele bych do toho nepletla.

mamkamarketa
11. zář 2011

@petule246 asi mas pravdu je to velka firma a verim,ze za ty roky ani jednatele nemaji tusaka kdo jsem 😅

dekuji za rady

traveltour
Odpověď byla odstraněná
Zobraz