Môžu mi zastaviť materskú, ak je manžel živnostník?

deanka
9. zář 2009

Prosím o radu!!
chcem sa opytat či mi možu zastavit materskú ak je manžel živnostník
dakujem za odpovede 🙂

vojtisek2007
9. zář 2009

u nás mateřská nezávisí na tom, co je manžel...takže nemůžou ti zastavit nebo sebrat mateřskou protože je manžel živnostník 😉

deanka
autor
11. zář 2009

dakujem za odpoved
ide o to, že tu na slovensku nam materskú zastavili s odovodnením, že manžel pracuje v ČR tak mame poberat materskú odtial. A tak sa aj stalo poberali sme ju odtial.....pred rokom si vybavil živnost aj o tom vedeli, lebo odniesol papiere a povedali, že je všetko v poriadku.......len teraz (až po roku) nam oznamili, že manžel je živnostník a už poberat nemožme......musíme vratit 120 000 čk.......preto som sa obratila na Vas či nahodou nebudete vediet poradit ako to vlastne je

vojtisek2007
11. zář 2009

deanka - jako že jste čerpali rodičovský příspěvek tady v ČR a teď proto, že je manžel živnostík to chtějí po vás vrátit ???? To je nějaká blbost

deanka
autor
11. zář 2009

vojtisek ano poberali sme materskú a po roku nám oznámili, že sme na nu nemali narok a musíme vratit spomínanych 120 000 a to vraj preto, že je živnostník......nejako sa mi to nezdá......teraz chcú aby podpísal nejaký protokol ináč mu nedajú rozhodnutie

vojtisek2007
12. zář 2009

tomu vůbec nerozumím - když jste podali žádost, tak vám to schválili, pak jste rok pobírali mateřskou a te´d to po vás chtějí vrátit, protože manžel podniká....to je dost postavený na hlavu...rozhodně bych to řešila někde na vyšších místech, ať vám to pořádně vysvětlí a ne s úřednicí u přepážky...ty občas vědí houby a na úřadě práce by měl fungovat bezplatný právník, který by vám měl poradit nebo pomoct....

deanka
autor
12. zář 2009

vojtisek nie rok ale tri roky..........dva roky všetko v pohode potom spomínaná živnost.....ešte stale všetko v pohode a teraz ked mala malá tri roky nam oznamili, že od kedy je manžel živnostník od vtedy musíme vratit peniaze......čiže za rok

vojtisek2007
12. zář 2009

deanka - nerozumím tomu,můj manžel je taky živnostník, a mám normálně již druhý rodičovksý přídavek - v ČR je rodičovksý přídavek sociání dávka, kerá není závislá na příjmů rodičů - ani se příjmy nedokládají, ani na tom, jestli je člověk živnostík nebo zaměstnanec - nerozumím tomu o co úřadu jde, takže ti asi moc nepomůžu....ale kvůli tomu že je manžel živnostník po vás nemůžou chtít vrátit rodič.přídavek....to je hloupost !!!!!!!Každopádně se braňte. A dej vědět, jak jste dopadli...držím pěstičky 😉

deanka
autor
12. zář 2009

vojtisek no som zvedavá ako to dopadne v pondelok tam máme príst......tak potom ti dam vediet