Nemocenská - který den chodí?

janca1991
19. pro 2018

Dobrý den prosím kterého chodí nemocenská? Do teď mi nic nepřišlo. Děkuji za informaci.

lenoulinkaa
19. pro 2018

@janca1991 do 30 dnů od přijetí na ossz. Jinak prvních 14 dní platí zaměstnavatel ve výplatním termínu.

mufinka26
19. pro 2018

Mají na to 30dní. Musím teda zaťukat, že mě ted pravidelně chodí 20. v měsíci a teď v prosinci mi přišla už včera.

urtica
19. pro 2018

Záleží na tom, kdy to zaměstavatel pošle na OSSZ - zaměstavatel má na to, tuším, 20 dní, OSSZ dalších 30. Takže od doručení neschopenky zaměstnavateli to může být až 50 dní. Můžeš se zkusit zeptat účetní, kdy to tam poslala - též jsem to tento měsíc řešila..

ocetnicek
19. pro 2018

Nevím no, mně první měsíc přišla 13. a tento měsíc dokonce už 6. Ale máme asi rychlou účetní. Na OSSZ mi paní řekla, že oni to zpracují rychle, ale že účetní se s tím loudají

j.a.n.i
19. pro 2018

@urtica Zamestnavatel na to nema 20, ten to ma odeslat neprodlene.

mona91
19. pro 2018

mě na jaře když jsem měla sárdu přišla až 29.v měsíci od sociálky, od zaměstnavatele těch prvních 14 dní jako výplata. Teď na rizikáči mi už podruhé od sociálky přišla 14. v měsíci. V Praze je to prý podle toho pod kterou sociálku spadáš, že když je velká s největším spádem tak ji to může trvat dýl že nestíhaj... to mi řekli když jsem tam volala...

urtica
19. pro 2018

Mně tedy přišla před pár dny - ale za říjen...:-/...během minulého těhotenství jednou i s víc jak dvouměsíčním zpožděním - to pak přišly dvě najednou...

mona91
19. pro 2018

@urtica no to snad není možný. A to je jaká sociálka?

j.a.n.i
19. pro 2018

@mona91 No, možný to je a povětšinou to bývá tím, že je v podkladech něco blbě.

mona91
19. pro 2018

@j.a.n.i no to je masakr.... já měla fakt jen naštěstí (ťuk ťuk) pozdější vyplacení za květen 28.června ale jinak nic... tohle je mazec...

lenoulinkaa
19. pro 2018

Když je chyba v příloze, tak to není tak zásadní, že by to trvalo extra dlouho. Navíc, pokud je podání elektronické, tak mají opravu obratem. Většinou si hned volají. Pokud je špatně vystavená neschopenka, pak už může být doba delší.

janca1991
autor
19. pro 2018

Děkuji za info proto že mi minulý měsíc přišla 16 . A teď jim to jak trvá;) s mojí účetní to řešit to je na dlouho aby se jí člověk dovolal atd;)) ale říkala že to poslala nak před 6. Tak uvidíme kdy to přijde;)

urtica
19. pro 2018

@mona91 Práci mám na Praze 9...ale mám podezření, že chyba je spíš u našich účetních než na sociálce....:-/

mona91
19. pro 2018

@urtica no to asi Jo vím ze Praha 9 vyplácí dávky už někdy 8.v mesici

urtica
19. pro 2018

@mona91 Jj, tím se mi to potvrzuje... :-/

tulikiss
19. pro 2018

jenom doplnim ze krome toho jak rychle to posle ucetni, tak i je dulezite, ktery je to mesic a kolik je celkove neschopnosti. vim ze letos v unoru- breznu jak byla chripkova epidemie tak se denne aprobovalo cca 1000 neschopenek a pak ty cekacky nez se to zpracovalo byly hodne dlouhe. navic se to aspon v Brne dela tak, ze to jedna zada do systemu a spocita, pak se to cele zabali a posle na nadrizene pracoviste, kde se to prave kontroluje, pak se to posle zpet a teprve pak jde prikaz k vyplaceni.