Nová smlouva a nástup na MD

martaskaaa
8. črc 2018

Ahoj, od 7/2016 jsem začala pracovat ve firmě, kde mam smlouvu na dobu neurčitou. Na přelomu roku jsem otěhotněla a od června 2018 naši firmu přebral jiny zaměstnavatel s tím, že nám zachoval smlouvu na dobu neurčitou, ve smlouvě bývalé a nové firmy je psáno ''dohodli se na přechodu práv a povinností z dosavadního zaměstnavatele na nového prejimajiciho...''
Ale nejde mi do hlavy, proč tedy máme znovu 3 měsíční zkusebku?
Chci se zeptat, kdyz nastupuji na MD 1.srpna, predpokladam spravne, ze mi bude počítána z prumeru i od toho predchoziho zaměstnavatele?
A jeste by me zajimalo, mela jsem narok na dovolenou cely rok 22dni (jeste se mi prevadely 2dny z lonska) a současný zamestnavatel nam vsechno nechce poskytnout,jenze pomernou část. Ja si ji schovávala na čerpání mezi md a rd. Pokud došlo k prevodu, tak ze zakona na ni narok mame, ne? Co mi je po tom, ze on nam ji proplacet nechce POKUD . Talhle halo

martaskaaa
autor
8. črc 2018

Pardon za ten konec. Melo tam byt, co je mi po tom, ze ten nový nam ji nechce vyplacet? S tim to přeci přebíral a musel a tim počítat. Jak s tim mám naložit? Ted jsem si sice par dni vybrala, kdyz jsme byli u moře, ale i tak porad nejakych 15dni visí ve vzduchu, což může dělat pěknou částku, ktera by se mi pred RD rozhodně hodila.

priefi
9. črc 2018

@martaskaaa a datum nastupu na teto ps mas kdy? Oni mohli jen orekopirovat Tvoji starou smlouvu. Zkusebku bys uz nemela mit. Je to nejspis nedorozumeni a adminostrativni chyba. Zajdi na personalni at Ti smlouvicku upravi. Pokud tam je datum nastupu v roce 2016, tak neni treba resit

martaskaaa
autor
9. črc 2018

@priefi smlouvu s novym zamestnavatelem mam od 1.6.2018 na neurčito s tou zkušebkou a pak k tomu dodatek o převodu firem. My mame nejakou externí účetní, kontakt na ni jsem jeste neziskala bohuzel. Na MD nastupuji 1.srpna... me jde o to,jestli kdyz mi bude končit MD nekdy v únoru, jestli mam teda narok si vyčerpat nějakou dovolenou nez nastoupím na RD. Kdyz jsem si ji nestihla ani vybrat letos kvuli tomu převodu. A hlavne kolik dni...

priefi
9. črc 2018

@martaskaaa melo by to byt tak, jako by se nic nezmenilo.