O co žádat před koncem peněžitého příspěvku v mateřství?

martinape
11. únor 2010
Chtěla bych se zeptat, teď mi bude končit PPM, jaké žádosti si mám podat, když chci teď rodičovskou dovolenou na tři roky? Dávám nějaký formulář vyplnit zaměstnavateli, nebo si vše vyplňuje úřad, když vyplácí PPM on?
kacka.va
11. únor 2010
formulář s výběrem délky rodičovské si podáváš sama.
susik77
11. únor 2010
potrebujes dat vyplnit soc. fialovy formular o naroku na rodic. prispevek. kdyz ti to poslou, vyplnis zadost o rodic. prispevek+ten formular volba delky rodic. prispevku a posles to uradu kam patris-kde ti budou vyplacet rodic. prispevek. to je vsechno. taky to ted vyrizuji 😉
tygrous
15. únor 2010
a kdy je potreba s tim zacit, aby se to stihlo do konce PPM? ja chci na 2-lety RP, tak to nesmim prosvihnout...
vojtisek2007
15. únor 2010
tygrous - musíš mít z OSSZ která ti vyplácí mateřskou doklad o její výši, to pak přiložíš k žádosti o rod.příspěvek...na tom potvrzení z ossz budeš mít přesně i odkdy do kdy mateřskou čerpáš, takže např. tam máš vyplněno že čerpáš do 1.12.2009 do 28.4.2010, tak klidně hned až budeš mít ten papír z ossz si vypln žádost o rodičák od 29.4.2010, přilož potvrzení z osssz a tiskopis na volbu délky rodičáku a pošli, klidně to tam mohou mí s měsíčním předstihem 😉
tygrous
15. únor 2010
vojtisek: dik moc, to jsem netusila, ze je to tolik papirovani :-N
tygrous
17. bře 2010
Tak jsem si vyzvedla vsechny lejstra, ale pani mi tam rekla, ze s vyplnenyma mam prijit nejdriv mesic pred koncem materske. Ale ted nevim, jestli mi na OSSZ daji to potvrzeni o vysi PPM uz ted (2 mesice pred koncem) nebo tam muzu taky az ten mesic pred koncem...??? A daji mi to hned na pockani? Budu to resit osobne, nemam to daleko;-)
vojtisek2007
17. bře 2010
tygrouš - na počkání asi ti to nedají, ale tiskopis si tam zanes a pošlou ti ho do týdne poštou 🙂
martinape
autor
17. bře 2010
Ahojte. Tak mě to vyběhával manža, protože jsem měla nemocnou malou, tak jsme byly doma. Vyzvedl tiskopisy, já je doma vyplnila a pak to tam donesl, v jednom kanclu mu vyplnili kolik mi posílali a pak to donesl jinam. Vše na počkání.
bredmax
22. bře 2010
holky,sice bych to měla vědět,ale už si to nějak nepamatuju 😃 a hlavně dřív jsme měli sociálku u nás a to bylo super,ochotný ženský,teď musím jinam =-)

ten formulář,co mi má vyplnit OSSZ o výši mateřský si vezmu kde?? na sociálce co mi mateřskou vyplácí nebo na tý co vyplácí rodičák??
jsem nějaká zmatená a nerada bych s tím trávila víc času než je nezbytně nutné :-p
díky
zdenkaradek
22. bře 2010
bredmax, formulář o výši dávky v PPM je k vyzvednutí na úřadu práce - sociálním odboru, který ti vyplácel a zase znovu bude vyplácet rodičák. Jinak taky je ke stažení na internetu.
Já jsem to řešila tak, že jsem si všechny tiskopisy vyplnila na netu a vytiskla. Když jsem si nebyla jistá s nějakými údaji, tak jsem zavolala na ÚP. A protože jsem žádala o tu 2 letou mateřskou, tak jsem ještě potřebovala potvrzení o výši dávky v PPM od 1.1., jak snížili mateřskou v rámci úsporného balíčku (výši dávky PPM jsem měla na ÚP potvrzenou, když jsem končila RP na starší dítko, přecházela na MD a oni mi dorovnávali 1. měsíc). Takže jsem zavolala na Pražskou správu soc. zabezpečení a vyřídila jsem to s paní po telefonu. Volala jsem tam v pondělí a ve středu jsem měla potvrzení doma, což bylo super, čekala jsem, že jim to bude trvat, tak jako všechno.
bredmax
23. bře 2010
díky,tak už v tom mám jasněji,dvouletou pořád řešímlještě nejsem rozhodlá 😃 kdybys měla někde odkaz na ten tiskopis z netu,budeš hodná,taky to vyplním a pak s tím zajdu,nechce se mi cestovat pro papír a pak znova tam,stačí mi jedna návštěva úřadu s prckem 😃 😃
j.a.n.i
23. bře 2010
bredmax - s dvouletým RP těžko říct, záleží jestli plánuješ třetí dítko nebo kdy se tak asi chceš vracet do práce... a zda si případně schopná odkládat část rodičáku, pokud by ses rozhodla zůstat i třetí rok doma.
bredmax
23. bře 2010
třetí fakt neplánujem 😃 😃 no vše ještě musím promyslet, u prvního jsem měla taky 2letou s tím,že půjdu do práce,no a nakonec jsem šla na mateřskou 😃 ale to už teď fakt nehrozí 😃 😃 😃
j.a.n.i
23. bře 2010
u prvního taky neváhám 🙂
zdenkaradek
23. bře 2010
bredmax, já jsem na tom úřadě ani nebyla. Když jsem rušila rodičák na staršího, tak mi paní říkala, že o porodné můžu zažádat klidně i poštou. Tak jsem to udělala a teď, jsem tam volala, abych si ujistila, co všechno k té žádosti budu potřebovat (šlo mi hlavně o to potvrzení o výši dávky PPM z PSSZ od 1.1.2010) a ptala jsem se paní, jestli jim to můžu poslat poštou, tak mi říkala, že ano. Takže jsem na úřad nemusela. Teď jen doufám, že je všecho OK a ani tam nebudu muset.
zdenkaradek
23. bře 2010
jo a ty stránky jsem zapomněla: http://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome
najdeš si tam RP i tu volbu délky RD
bredmax
24. bře 2010
zden moc děkuji,juknu na to a zkusím to taky obvolat,nerada cestuju po úřadech :-p to raděj po nákupech 😃

Sem začni psát odpověď...

Odešli