Plánujeme mimi. Je lepší mít smlouvu na dobu určitou nebo neurčitou?

hehe
24. kvě 2006

Ahojky holky,

zatím mám smlouvu na dobu určitou (prosinec 2006). Plánujeme mimi, ale nevím, zda je lepší mít smlouvu na dobu neurčitou. Je v tom nějaký rozdíl - třeba po finanční stránce? Nemáte s tím některá zkušenosti?

mikca
14. kvě 2009

kamir, kdyz je na neurcito tak se mas kam vratit i po dvou letech na rodicaku..zalezi na tve domluve ze zamestnavatelem on je povinen ti drzet misto tri roky..takze pokud mas smlouvu na neurcito tak se budes mit kam vratit, pokud na dobu urcitou tzn do nejakeho datumu, tak kdyz ten datum prekrocis s rodicakem tak ti pravdepodopne smlouvu nikdo neprodlouzi a pak se mit kam vratit nebudes..

kamirka
14. kvě 2009

Ano, ale já bych měla mít smlouvu na dvakrát po roce...

mikca
14. kvě 2009

kamir asi ti moc dobre nerozumim..jak dvakrat po roce??..to vis uz jsem nejakej ten patek doma na mtersky a mekne mi mozek 😀 ..muzes to upresnit jak to myslis?,

kamirka
15. kvě 2009

on mi to dá jednou na rok-dobu určitou a jestli bude spokojen, tak ještě jednou na rok na dobu určitou a pak už mi to je povinný ze zákona prodloužit na neurčito. Ale co když otěhotním v těchto dvou letech?

mikca
15. kvě 2009

aha..no tak v tom pripade je tady jediny problem ze se nebudes mit kam vratit..rodicak budes moci cerpat ty dva roky ale nebues se mit kam vratit, protze ti pravdepodobne smlouvu neobnovi..

kamirka
17. kvě 2009

Fobře, tak to je ok...protože vlastně práci tady v tom si najdu téměř vždy, takže to je ok 🙂 Díky moc... 😉