Práce a rodina vs. Já

jasminikk
22. dub 2019

Potrebuji poradit nebo se alespoň vypsat. Kdyby tu byl nejaky zdravotnik tim lip ale budu rada za kazdy nazor 🙂 Jsem v posledním ročníku na Voš zdravitní. Od října se mame s pritelem stehovat do naseho prvniho spolecneho bytu.Nedávno mi byla nabídnuta práce u zubaře ale zatím jen na dohodu 2 dny v týdnu kvůli zubařce ktera je na mateřské tato práce by me bavila mám ráda svůj "klid" v životě a myslím si že i v práci a taková ta rutina by mi nevadila po zaučeni bych vědela do čeho jdu a nemusela bych se stresovat co bude v práci. Naopak v nemocnici by ten stes asi byl nevim nemuzu posoudit taky je tam velky kolektiv lidi a popravde ani nevim na jake oddeleni by me to tahlo..nadruhou stranu bych ziskala nejakou praxi a i o dost lepsi financni ohodnoceni ktere bude potreba
kvuli bydleni svou polovinu nájmu,jidlo,naftu,i neco na spoření bych si zaplatila i z platu od zubare ale rodiče jsou pro to abych sla do nemocnice a mela vic penez abych se nemusela tak omezovat a zbyly by mi penize i na nejake své potesení.. vim ze to hlavni rozhodnuti je jen na mě ale rada bych slysela i nazor ostatnich..radeji budu chodit do prace za min penez a budu se citit dobre než s nervama.

zelenaesmolda
22. dub 2019

@jasminikk posledni vetou sis odpovedela 🙂
navic pri nedostatku zdravotnich sester do spitalu muzes vzdycky ne?

summer29
22. dub 2019

Myslím, že je to hodně individuální. Záleží nejvíc na Tobě... Já osobně jsem hned po střední začala v nemocnici na dětském oddělení. Jelikož jsem byla asistent, tak jsem si po roce snížila úvazek na půlku a dodělala si vyšší DiS.. Pak jsem chvíli dělala na plný, pak jsem šla na mateřskou a po roce jsem se zase vrátila na půlku... Upřímně mně směny absolutně vyhovují víc než ranní. Můžu si trochu plánovat a s dítětem které nemám ve školce mi to přijde jednodušší. Nevím kam bych jí dávala, kdybych musela každý den ráno do práce. Jak píšu, záleží na Tobě... Ale já osobně si raději oddelam dvě denní a pak mám třeba dva dny volno než pět dní každý den vstávat na ranní. Finančně nevím jak to je, v nemocnici jsou příplatky za smennost, svátky, noční... Dělám na svém oddělení 9 let a jsem spokojená. Občas nějaké spory jsou, ale záleží na kolektivu... 🙂

bayt
22. dub 2019

@jasminikk Hm a já bych šla do nemocnice. Pracuji ve zdravotnictví a velmi často jsem slýchávala dost hrozné historky z prací v ambulancích. Je to jen o lidech a ono taková ambulance může být horší, než nemocnice. Navíc ve zdravotnictví je těch peněz fakt hrozně málo tak jako tak, takže bych sáhla po něčem, kde se dá aspoň vydělat. Myslím si, že člověk bez dětí tolik peněz nepotřebuje, ale s dětmi je pak už sakra ocení!

zelenaesmolda
22. dub 2019

@bayt clovek bez deti potrebuje taky dost penez,treba na cestovani nebo na jine konicky.je treba si uzit dokud deti nejsou 🙂

monculais
22. dub 2019

Nebudu ti radit, protože rozhodnout se musíš sama. Napíši moji zkušenost. Po VOŠ jsem nastoupila do nemocnice k lůžku a pracovala na stejném oddělení až do mateřské. Ano, byl to stres a nebudu lhát, na oddělení, kde jsem byla, to byl hodně velký stres. Vím, že na tohle oddělení bych se nikdy vrátit nechtěla a s dítětem (dětmi) bych nemohla a ani nechtěla jít do služeb. Jsem ale ráda, že jsem jako mladá a bezdětná šla první k lůžku. Hlavně kvůli praxi a zkušenostem.
Tobě přeji hlavně, aby ses rozhodla tak, aby si TY byla spokojená. Nikdo ať ti do toho nekecá. Dnes, kdy je nedostatek sester, můžeš vždycky práci změnit.

bayt
22. dub 2019

@zelenaesmolda No, a to nevíš (teda asi víš) kolik to cestování vyjde, když už pak nejedou dva, ale tři nebo čtyři :D

elennka
22. dub 2019

ahoj, po škole je lepší do provozu, k získání praxe; potom jde ambulace, ale záleží ambulance a ambulance.. vzhledem k nedostatku sester, je relativně domluva i v nemocnicích.. ohledně směn a úvazku... ale rozhodnout se musíš sama..

zelenaesmolda
22. dub 2019

@bayt
to je sice fakt,ale prave protoze se jim muze stat,ze na to s detma nebudou mit tak bych jezdila dokud deti nejsou.navic kdyz jsou deti tak je i limitovany vyber destinaci na par let...

zahodila
22. dub 2019

V ambulanci může být člověk po zbytek života. Šla bych do nemocnice už jen proto, že peníze navíc si můžeš dávat bokem pro přilepšení na mateřské.

jasminikk
autor
22. dub 2019

@summer29 zitra se jdu zeptat tam kde delam brigadu (aro ) a uvidim jestli vubec by me vzali... je to hodne stresujici oddeleni ale zase sestry jsou dobry kolektiv a rikaji ze zacatky jsou vzdycky nejhorsi pak uz je to vpohode... diky za odpoved

jasminikk
autor
22. dub 2019

@monculais diky za odpoved nevim kudy kam v hlavne gulas 🙂

bayt
22. dub 2019

@zelenaesmolda Já nevím, destinací se limitovat nenecháme, ale samozřejmě peníze cítit jsou, i když malý ještě neplatí vlastně za nic, ale to brzy přijde.

monaluza
22. dub 2019

Predpokladam, ze casem budete chtit s pritelem dite, takze byste mela uvazovat i o nutnosti splneni nejakych odpracovanych let pro ziskani materske a rodicovske... Z castecneho uvazku na DPP se asi nic nezapocitava 😢.

zmrzlinka
22. dub 2019

Na Tvým místě bych šla k lůžku.Neco si oddelala na plný úvazek....jednak kvůli praxi a taky kvůli penězům.

janager
22. dub 2019

Je to o tom, co od života chceš a očekáváš. Já věděla, že se nechci honit za velikou kariérou a bude pro mě vždy důležitější rodina a čas s ní. Po vejšce jsem nastoupila na JIP, nikdy jsem tam nechtěla, ale byla jsem přemlouvaná vrchní sestrou. A rozhodně nelituju, že jsem tam šla. Rozhodně jsem nabrala víc zkušeností. Pak se oddělení zavíralo a já přešla na standardní oddělení. Ale stále směny. S přítelem jsme si hledali být ke koupi. Bydleli jsme spolu už když jsem začala pracovati. No a cca po 4 letech v práci jsem otěhotněla. Plánovaně. Teď čekáme druhé a vím, že už se na směny do nemocnice s malými dětmi vrátit nechci, ale za ty předchozí roky jsem ráda a být bez dětí a závazků, jdu do toho znovu. A navíc, v dnešní době, kdy je nás nedostatke... můžeš zkusit, vybrat si. Třeba zjistíš, že to v té nemocnici je fajn a zůstaneš a nebo se naopak ujistíš, že tohle fakt ne a že práce u zubaře, nebo něco podobného je pro tebe lepší. Nemá cenu se nervovat a chodit do práce ve stresu

vercik83
22. dub 2019

Zkus jít do nemocnice na částečný úvazek, pokud si myslis,ze ti to bude chybět. Myslím, že poznat chod oddělení je důležitý.