Rodičovský příspěvek-pozdní vyplácení

sue007
15. únor 2013

Ahoj ženy,
pokud Vám také vadí,co se děje a že musíte na rodičák-hlavně nově kvůli S kartě čekak o několik dnů déle,pojďme s tím něco udělat.Má teta dělá na sociálce a sama neví,odkud vítr vane,proč to dříve šlo a teď to najednou nejde,proč je termín tento měsíc nastavaven až na 13. plus dalších x dní,než to přijde z S karty na váš účet.Proč to dříve šlo posílat k 9. v měsíci....
Jediné řešení-na její radu- je jít s tím na generální ředitelství .A žačít to řádně medializovat.Lidi se nemají nijak dobře,tak proč se máme mít kvůli nějaké byrokracii ještě hůř..je tady víkend a já mám poslední 4 plínky a žádný prací prášek.Ty peníze někde leží,ale nevím proč a kdo na tom vydělává.
Argument,že oni mohou vyplácet kdykoliv během kalendářního měsíce,je nemorální,neetický,ukazuje na naprostou apatii,nedostak jakéhokoliv sociálního citětí vůči občanům tohoto státu,kteří se provinili tím,že mají malé dítě.
Udělám stránky a hodím to sem během víkendu,bude tam formulář na stažení petice za včasnou výplatu.Prosím,vemte to mezi známe a do mateř.center,mnoho času to nezabere.díky Zuzka

michaelka83
15. únor 2013

@aneta0707 Souhlasím ... můžeme být rádi, že jsme s dětma doma a máme za to takový peníze. Jinde mámy šupaj do práce po šestinedělí a žádný příspěvky nemaj.

sue007
autor
16. únor 2013

copa -to je super,že máš za ušima a nepřebrala sis S kartu.Já v té době,kdy jsem byla k tomu vyzvána,jsem se o to také moc a moc snažila,ale bylo mi ústně i písemně sděleno,že musím...tak já blbá to přebrala a pak teprve za několik měsíců-koncem podzimu-se to více řešilo a bylo řečeno,že to povinné není.Tak jsem se zase snažila ji vrátit,ale opět neúspěšně.Přitom v té smlouvě se spořkou je napsáno,že ji lze vrátit jako kteroukoliv jinou kartu.Tak tedy fakt nevím....

aneta0707 -tvůj životní standart se asi pohybuje na úplně jiné úrovni,když můžeš mít rezervy ve výši několika platů a dávat si plíny stranou-nejsi naštěstí sama ,ale druhá polovina lidí v této zemi to tak nemá.Oni plíny stojí stejně v Praze i v Bruntále,ale životní úroveň se poměrně liší.Jinak není pravda,že banky čekají do konce měsíce,záleží jen na nich,znám případ,konkrétně hypoteční banka,kdy se dostal člověk do registru kvůli 7 dní zpoždění-plus samozřejmě tam byla nějaká pokuta pár stovek,to je jasné.A stalo se mu to poprvé a je v registru na několik let.Mě taky za opožděnou platbu internetu dají vždy 180kaček pokutu.To by mě asi nenapadlo si to zaplatit vše předem,kdybych mohla🙂

sue007
autor
16. únor 2013

ještě se omlouvám Anet za to to špatné info o rezervě několika příjmů,patřilo to tuším Vilibaldě,ta to tu zmínila.
michaelka83 -můžeme bý rádi,že máme takový peníze?Ty si přece platíš zdrav.a sociální ,platíš státu na každém rohlíku,který si koupíš,a máš být vděčná za to,že ti dá 2-3 roky rodičák,se kterým podle mě samoživitelky ani vyžít nemohou-a pak jednou možná nějaký důchod.
Jiní lidé jsou z toho živi celý život a blbé jim to není,takže mě na tom,že beru rodičák na druhé dítě a víc jich ani -dle plánu🙂-snad nebude,nepřijde nic divného a naopak bych čekala,že přednostně budou platit právě ženy na md,těl.postižené a důchodce.Že dostanou amnestovaní peníze mě vůbec nevadí,pokud na to tenhle stát má,ono to beztak nebude moc,vůbec jim to nezávidím.