Roznos letáků s kočárem. Máte zkušenost?

mamora
15. kvě 2023

Má tady někdo zkušenosti s roznášením letáků při rodičáku? Bydlím na vesnici s 1500 obyvateli, tak by to nemuselo být tak časově náročné ne? Prostě vezmu malého do kočárku a půjdeme na procházku. Je mi jasné, že výdělek záleží na množství letáků, ale orientačně kolik se tím dá vydělat? Konkrétně jsem psala PNS. Nabízejí i rozvoz novin autem, ale to musí být hotové do půl osmé a to bych syna 11m musela brzo budit. Jak je to s daněmi, kolik si můžu přivydělat?

novina
15. kvě 2023

Já nosila letáky při rodičáku. Vesnice co do obyvatel srovnatelná s vaším dotazem. S kočárkem se to dalo v pohodě. Při špatném počasí - vítr, déšť to bylo komplikovanější. Musí být rozneseno třeba do 48 hodin. Pro více info klidně pošli sz.

krisstina93
15. kvě 2023

Asi zalezi jak kde a jaká společnost. Když sem odpovídala na i trestní nás ve meste, tak roznos byl každý den (krom neděle) brzo ráno, reálně tak kolem pate hodiny. Cena se odvodila podle velikosti trasy, ale bylo to par stovek, za těch par korun by mě ani nehlo vstavat ve 4 ráno a za každého počasí třeba 2-3 hodiny běhat po okolí. Nehledě ze třeba do každého baráku se s kocarem člověk nedostane.

martt
15. kvě 2023

@mamora Ja jsem také roznášela letáky , ale už to je nějak doba. V té době to dalo tak 800-2000kč na měsíc záleželo kolik těch letáků bylo a kolikrát se roznaseli. Ke konci mi je vozily 2× týdne kdy jsem je třeba druhý den musela roznest. Dřív to i ověřovali jestli jsem je opravdu roznesla.

teenyel
15. kvě 2023

Vyzkousela jsem a nikdy bych to uz nedelala. Sice mesto, ale urcili jen cast cca na pocet shodnou. Kdyz dovezli hromady velkych baliku letaku od ruznych firem, ze si to mam zkompletovat a roznest, zdesila jsem se poprve nad mnozstvim a tim, jak to sakra narvu do kocaru (ano, predstavu jsem mela shodnou, pekne prochazky, na ty stejne chodim a u toho si jeste neco vydelam, ne?!)....kdyz jsem to sedrena jak kun opravdu rozvozila a spocitala si, kolik casu me to nehlede na namahu stalo, byla jsem u necelych 50,- Kc na hodinu. Tak jsem rekla, ze tohle ani nahodou a okamzite jsem od toho upustila a dalsi roznos uz neabsolvovala i za cenu, ze mi ten jeden tedy odmitli zaplatit. Tech par stovek jsem jeste rada ozelela a vzala to jen jako zkusenost, ze ktere jsem se poucila 🙈

moudivlacek
15. kvě 2023

u nas veskere letaky roznaseji postacky spolu s postou, takze bez sanci

1pomnenka
15. kvě 2023

Nevím jak jinde, ale tady u nás se roznáší pouze letáky Penny, zbytek letáků roznáší pošťačka. Je tomu tak léta letoucí.

mamora
autor
15. kvě 2023

@teenyel Moje máma si takhle přivydělávala několik let ve větším městě a je pravda, že ona mi takovou brigádu rozmlouvá. Tuny letáků, hodiny strávené kompletací a další hodiny venku za každého počasí. Ale myslela jsem, že na vesnici toho nebude tolik i za cenu menšího výdělku.

teenyel
15. kvě 2023

@mamora tak to je mamka dobry dric. Nevim, zda se od te doby nejakym zpusobem nepohlo hodnoceni, ale i pred temi cca 7 lety bylo financni ohodnoceni vs. hodiny a namaha zcela neadekvatni. Chce to hodne dobre promyslet a poptat vsechny informace, nez se do toho pustis (pokud se do toho pustis). Ja uz bych do toho nesla ani kdyby byl vydelek 2-3 nasobny. Nestalo by mi to za to. 😅

hezz17
15. kvě 2023

Nosila jsem na cca 700 cisel popisnych. 350kc za roznos. Jeden roznos mi vysel na cca 5 hodin. Nic jsem nekompletovala-nosila jsem jen kaufland. Do kocaru se mi vesel 1.5 baliku, do batohu 1.5 baliku. A roznasela jsem jich 7 😑 takze na jednu prochazku s koacrem to fakt nebylo no. Nakonec jsem to delala s kocarem ale v nem jsem mela letaky a dite s manzelem doma. Tak jsem to aspon mohla vzit na jeden zatah. V -12 super prochazka. Vydrzelo mi to asi 3 mesice. A to jsem jeste mela dost panelaku, ze bylo treba 30 letaku na jednom cisle. A stekne to bylo zdlouhavy.

marky027
15. kvě 2023

Zacala jsem roznášet u této společnosti minuli měsíc a zatím asi dobrý.Chodim po vesnici mám 180 letáku ,roznést mi to trvá hodinu a půl,ale mám k tomu i dopisy,ty nosím středa,čtvrtek a pak po,ut s letakama.Za měsíc mi to dohromady vyjde na nějakých 1300 ,ale záleží kolik je letáku a dopisu.

mamora
autor
15. kvě 2023

@hezz17 Kdybych mohla nechat syna s manželem doma, klidně bych šla radši někam na pokladnu, s tím mám i zkušenosti. Ale manžel se bojí být synem sám delší dobu. Peníze nám chybí, manžel dělá na tři směny a teď přišel s tím, že si na víkendy najde brigádu. Takže se se synem skoro neuvidí a já budu pořád zavřená doma. Jiné hlídání nemám. Manuálně zručná, abych něco vyráběla a prodávala, taky nejsem. Takže mě nic jiného nenapadá

mamora
autor
15. kvě 2023

@marky027 Moc děkuji za konkrétní informace 😉

hezz17
15. kvě 2023

@mamora poked budes mit na roznos ty dva dny, tak proc to nezkusit. Ale kde dite nevhas az bude prset nebo bude mit teplotu…

ester_ka
15. kvě 2023

Roznášela jsem kdysi ještě bezdětná a nikdy víc...za tu dřinu se těch pár korun nevyplatí...lidi nepříjemní, že na ně zvoním, nechtěli mě pouštět do paneláků, letáky se nesměli vkládat do sebe, kompletace byla nekonečná a stres,aby se to stihlo roznést, velký...

marky027
15. kvě 2023

Ty letáky přivezou v sobotu ráno a do úterý do večera to musí být roznesen což se potvrdí Sms.Nosim hlavně Albert a od středy jsou právě akce.

teenyel
16. kvě 2023

@mamora zkousela jsem toho vic a prijde mi, ze u cehokoliv jineho si clovek vydela vic. At uz mystery shopping, tak treba inventury. Ten mystery shopping si nacasujes, takze se ti treba pul hodky nekdo projde s ditetem a zpracujes si uz v klidu doma. Inventury bys musela mit hlidani, ale na tech jsem si vydelala nejvic a taky jsem mela portal, kde jsem si mohla vybrat co se mi kdy a kde hodilo. Nektere byly v noci, nektere celodenni, kratke/dlouhe atd. Ale tam to hodilo mesicne alespon nekolik tisic. Za me cokoliv lepsi, nez roznos, za ktery stejne moc penez nedostanes, pokud je potrebujete 🙈

mamora
autor
16. kvě 2023

@hezz17 Hodinku dvě manžel pohlídá, když bude syn vykakaný a nakrmený ☺️ A když bude nemocný? Tak prostě řeknu, že tentokrát nemůžu. Je to brigáda, ne smlouva s ďáblem

mamora
autor
16. kvě 2023

@marky027 Jeden dva letáky bych zvládla, ale ne deset druhů... Uvidíme co mi nabídnou (teda snad se někdo ozve). Zkusím to a uvidím

mamora
autor
16. kvě 2023

@teenyel Ten portál, o kterém píšeš, ještě funguje? Můžeš mi poslat odkaz? Na internetu jsem na nic takového nenarazila

teenyel
16. kvě 2023

@mamora myslim, ze inventury byly pres firmu Dantem. Portal, kde si clovek vybira zpristupnili po sepsani dohody a zaskoleni. Ale nevim, zda jeste ted to tak funguje. A mystery uz netusim, pro jakou firmu bylo. Ale byla jsem treba v bance, v prodejne aut atd. Vim, ze jsem delala i pro Median nejake vyplnovani dotazniku s respondenty, ale to moc penez negenerovalo, bylo to dost narazove.

konidana
16. kvě 2023

@mamora https://www.dantem.cz/volna-mista/

manžel taky chvíli dělal ty inventury. jezdil jen noční, třeba jen 2 až 3 do měsíce , ale už to je taky 10 let zpět

mamora
autor
16. kvě 2023

@konidana
@teenyel
Díky za tipy 😉

snehurka845
16. kvě 2023

@mamora ahoj pre PNS môžeš doručovať aj dopisy.Zarobis toľko čo letákoch a narobis sa menej.To sa s kočíkom dá.A ešte ak by si chcela môžes robiť tazatelku pre call centrum .To sa dá robit z domu a tiež si vieš privyrobit