Stopnutí rodičovského příspěvku, mají na to nárok?

michalka_n
12. kvě 2016

Ahoj holky mám problém se socialku v cr. Narodilo se mi.mimi šla sem.tedy na.mateřskou a když sem si šla zažádat o rodičovskou dovolenou na tři roky řekli mi že mi peníze stopnout dokud si neproveri zda nepobiram.rodicak v Německu (přítel.tam dělá -nežijeme spolu) oba já i přítel máme trvale pobyty v cr . mají nárok mi to na 4mesice stopnout? Jak se bránit? Myslela sem.že pokud v Německu nemám.pobyt nemám nárok na rodicak. Ale být 4 měsíce bez peněz není nic moc...

dencaf1
13. kvě 2016

Já bych to zkusila v DE, i za cenu, že by o rodičák žádal přítel na sebe, pracovat při něm může tuším dál 🙂 . Je tam i daleko lepší domluva... Jinak jediný způsob, jak to urychlit, je vzít od báby příslušný formulář (E...?), vtisknout ho příteli do ruky, a dovézt z DE kýžené osvědčení. Jestli se nechceš spokojit, musíš se starat, jejich lhůta je asi zákonná...

chris_n
13. kvě 2016

@dencaf1 jenže v DE nebude mít lepší rodicak. Navíc je jen do roka ditete

verena
13. kvě 2016

@chris_n A když dočerpá v tom roce ten německý a žádá o ten český, tak jí dají na další roky těch 220 000 Kč (nebo kolik to teď je), nebo to z toho nějak odečtou a výsledek je stejný? Teda nic mi do toho není, ale spíš pro zajímavost, jak ta EU funguje...

chris_n
13. kvě 2016

@verena je to 220 tisíc mínus vybraná čáska z nemecka

verena
13. kvě 2016

@chris_n děkuju 🙂 Tak to je jasné, pak nemá cenu to řešit. Tak snad tazatelka vyřeší co nejdříve problém s českými úřady, nějaká větší propojenost by asi nebyla na škodu...

chris_n
13. kvě 2016

@verena on to není problem ceskych uradu. U me ceske urady byly rychle a trvalo to nemeckym. na nemecky rodicak jsem cekala 3 mesíce, nez prijde rozhodnutí. Atd... V cechach jsem dala zádost s podklady a bylo do druhého mesice na účte.