Těhotenství a práce v DE ve zkušební době

minovokaci
9. led 2019

Ahoj, koukam ze jsou tu lidičky s bohatými zkušenostmi. Potřebovala bych pomoct, nevím si rady. Nedávno jsem zjistila ze jsem těhotná. Pracuji v DE, přesněji jsem pendler a jsem jeste tři měsíce ve zkušební době. Mám ale náročnou práci a tak si myslím ze budu muset na rizikové. Bojím se, ze mě vyhodí. Nevím co kde řešit. Lékaře mám v ČR. Poradíte prosím co dělat v takové situaci? Dekuju 😊

sdzu
15. led 2019

@minovokaci Vyhodit Vas zamestnavatel nesmi, pokud jste tehotna. Je Vas pracovni pomer na dobu urcitou nebo neurčitou? Pokud je na dobu urcitou, tak Vam smlouvu prodlouzit nemusi.
Netusim, jestli jit na rizikove tehotenstvi na zaklade potvrzeni ceskeho lekare. Zamestnavatel by mel mit ale moznost Vas prelozit na mene rizikove pracoviste.

minovokaci
autor
16. led 2019

@sdzu děkuji za odpověď. Mám smlouvu na dobu určitou. Už jsem po info pátrala na německých stránkách. Problém je ze oni mě moc na jiné místo nemají kam dat. Je to malá firma a všichni děláme to samé. Promluvim si se šéfem a kdyžtak si nechám vystavit v DE zákaz výkonu povolání kvůli těhotenství, je to prý lepší než neschopenka z hlediska výplaty. Navíc já pracuji 9,5 hodiny denně a jeste 2 hodiny travim na cestách tam a zpět. Fyzicky to nezvladam už teď s to jsem teprve v 5. týdnu. Takže musím to začít řešit hned. Ale děkuji za zpětnou vazbu, já se vždycky dostanu do takové situace ze nikdo neví co říct 😃

hanka_tvyty
1. bře 2022

@minovokaci ahoj. Nyní mám podobný problém. Jsem zaměstnaná jako řidička kamionu od 1.11.2021 a 14.2.2022 jsem zjistila že jsem těhotná. Doufala jsem že mě přeřadí na lehčí náklady ale když jsem ve středu těhotenství oznámila v pátek jsem byla přizvána na schůzku se šéfem a ten mi dal k podpisu zrušení pracovního poměru ve zkušební době. Podepsat jsem odmítla,vždyť já pracovat chci, jen nemohu již kurtovat vysoké náklady. Pozval si sekretářku aby podepsala jako svědek že mi ukončení poměru k 11.3.2022 předal a okamžitě mi byla odebrána přístupová karta do firmy. Prý nemůže brát ohled na můj stav. Vůbec nevím jak postupovat dál. Děkuji moc za rady Hanka