Těhotná, nezaměstnaná, můžu jít na úřad práce?

luciasek1987
20. dub 2017

Holky, poraďte pls. Jsem těhotná a momentálně bez práce. Nejsem na úp, jelikož jsem si myslela, že najdu zaměstnani ihned, co skoncim predchozi (v lednu). Momentalne si zdrav. poj. platim sama. Ted me tehotnou nikdo nezamestna takze premyslim ze pujdu na urad prace, aby za me platili zdravotni. Je to tak mozne udelat? Dekuji za odezvy

tatrlasek
20. dub 2017

Ano, zapsat se na uřad práce 🙂 Pak řešit mateřskou klasicky přes sociálku, když bude zamítnutá klasická mateřská, nastoupíš po narození dítěte hned na rodičovskou dovolenou na 4 roky - automaticky dané ... a za ty 4 roky vyčerpáš dávku 220tisíc.

luciasek1987
autor
20. dub 2017

@tatrlasek děkuji

kaja2016
20. dub 2017

@tatrlasek neměnilo se to náhodou na tři? Okolo sedmi tisíc po celou dobu.

tatrlasek
20. dub 2017

@kaja2016 já myslím,že ne. 9mesicu se pobírá 7600kc a pak po zbylé 4roky 3800kc 🙂 tak to mam já s malým 🙂

luciasek1987
autor
20. dub 2017

@tatrlasek myslim ze mas pravdu ty... dnes jsem presne toto vyhooglila 🙂

luciasek1987
autor
20. dub 2017

*vygooglila

kaja2016
20. dub 2017

@tatrlasek Hele tohle se urcite zmenilo....Je to ta prvni castka po celou dobu. Muzes si to i navolit na dyl, pokud chces....

http://www.maminka.cz/clanek/rodicovska-dovolen...

blaablaablaa
20. dub 2017

@kaja2016 ještě to není schválené.

kaja2016
20. dub 2017

@blaablaablaa Aha, nevsimla jsem si, tak se omlouvam za desinformaci. Pisou, ze to bude pravdepodobne platit od konce 2017.

tatrlasek
20. dub 2017

@kaja2016 nooo nevim jestli hýbání s částkou neplatí jen u těch, co byli první na materske dovolené ;) já jelikož jsem neměla odpracované před porodem co je potřeba, tak mám.castku a dobu čerpání danou automaticky 🙂 hýbat s ní prostě nejde 🙂

blaablaablaa
20. dub 2017

@tatrlasek když to projde, tak by se to čerpání mělo zrychlit i těm, které odpracováno nemají. Uvidíme, jak to bude 🙂

eveline33
21. kvě 2017

Ahoj,🙂
Jsem docela asi v pytli 🙂 - nevím 🙂
Pracovala jsem 10let 2006-2017 a od 1.3.2017 jsem evid. na up a pobírám podporu,45% pač já dala výpověd..
Jenže jsem těhu zítra mi to jistě potrvdí dr a pak hned "jen tak mimo okraj" na jízdy do Aš 🙂
Zkrátka moje tělo si řeklo že bez dovolení otěhotníme když jsme odpočatí.. 🙂
Otázka zní : můžu se ješte obrátit ohledně mýho těhotenství na býv.zam? Četla jsem totiž něco o ochranné době 180 dní,ale nevím zda je to i když jsem výpovedˇ dala já. Asi ale těžko 🙂
Za každou odp.děkuju a snad vše dobře dopadne i když tuším jak jsem psala výš,že jsem v ... 🙂

jezz1e
22. kvě 2017

Jestli se nemýlím, těch 180 dní znamená, že pokud zaměstnání skončilo ( bez ohledu, zda dohodou, tvou výpovědí nebo třeba skončením smlouvy na dobu určitou) ve lhůtě méně než 180 dnů před možným nástupem na mateřskou (tedy 6-8 týdnů před termínem porodu), budeš mít nárok na mateřskou. Tj. muselo by skončit zhruba v době, kdy jsi v 7 tt. Předpokládám, že jsi teď tak v 6 tt, když jdeš teprve na potvrzení, takže bohužel momentálně nárok nemáš a musela bys ještě nastoupit někam do práce.

eveline33
22. kvě 2017

Tak dr.mi potvrdil dnes 4tt. 😊 Moc děkuju za odp.asi to budu mit těžší.
Pujdu na ÚP a rovnou jí to povím jak se věci mají at mi poradí,zdá se mi docela vstřícná.. Ted se ukáže..🙂
Prosimtě a co si myslíte o té autoškole? Dodělat ted nebo po nebo nechat plavat? Děkuju.

@jezz1e

dura175
23. kvě 2017

@eveline33 Autoškolu určitě dodělat. To se ti pak bude jen hodit.

lenusaak
23. kvě 2017

@luciasek1987 rodicovska se da tusim vyridit na otce ditete, on dolozi sve prijmy a muze se tak i volit délka rodičaku a nemas to automaticky dané. Tolik o tom nevim jen jsem četla, ze to tak holky delaly, zkus si o tom trosku pozjistovat 😊😊

eveline33
23. kvě 2017

😘 děkuju za podporu ☺☺☺ všem ☺.