Z čeho se počítá podpora v nezaměstnanosti po RD?

moucha
23. lis 2013

ahoj maminky, jaký finanční příspěvek budu mít od úřadu práce? v prosinci mi končí rodičák, půjdu na pracovní úřad, ale předchozího zaměstnavatele již nemám. počítá se to z minimální mzdy? to je kolik? děkuji za info.

blahova_andrea
23. lis 2013

mám pocit, že po rodičáku se to počítá z nějakého čr průměru a výsledkem bývá podpora kolem 3000,- ale nevím v jakých případech se to uplatňuje. jinak podle mě není důležité jestli ještě zaměstnavatel funguje. máš výplatnice, kartičky na důchodové atd. z čehož se dá doložit kolik jsi vydělávala. ale byrokracie je někdy potvora. snad ti poradí někdo zasvěcený 😉

laurital
23. lis 2013

@moucha Máš nárok na podporu v celkové výši cca 15.500,- po dobu pěti měsíců.Nemusíš nic dokládat, stačí rodný list dítěte na které jsi pobírala rodičák.

blahova_andrea
23. lis 2013

@laurital jj, tak takto to je. takže to vlastně vychází přes ty 3000 měsíčně 🙂 jen jsem nevěděla, že je to ohraničeno takto jako RP 😉

moucha
autor
23. lis 2013

moc diky za info. Nevadi,ze jsem byla do 4 veku ditete? Na podporu to vliv mit nebude?

blahova_andrea
23. lis 2013

@moucha nebude. já myslím, že po rodičáku jsme na tom pro úp všechny stejně. prostě buď jdeš pracovat a nebo toto.

laurital
23. lis 2013

@moucha Nebude.