Založení eshopu. Potřebuju radu, jak začít

marketacekkk
31. led 2017

Maminky je tu prosím nějáká podnikatelka? potřebovala bych se na něco zeptat. 🙂

berenika39
31. led 2017

Určitě jich tu je plno, ale musíš napsat tu otázku🙂)))

marketacekkk
autor
31. led 2017

@berenika39 Otázek mám právě,že více. :D Přemýšlím o založení eshopu s dětskými věcmi ale absolutně nic ot om nevím,potřebuju radu jak začít.

berenika39
31. led 2017

@marketacekkk pátrej - je toho spoustu na netu - http://www.mujprvnieshop.cz/co-nesmim-podcenit-...

- potřebuješ žl - vyřídíš na místním úřadě.
- potřebuješ peníze - nakoupit zboží
- potřebuješ někoho pc šikovného - aby eshop založil - vložil všechny produkty a eshop spravoval, pokud si tím sama nejsi jistá
- potřebuješ marketing - nějakou reklamu, jak budeš o sobě dávat vědět?
- potřebuješ EET - evidovat tržby a posílat každou utrženou korunu na finančák.
- potřebuješ chuť, pevný nervy, podporu rodiny a trpělivost - trvá to, než se začně něco dít🙂))

simiksim
31. led 2017

Nejsem teda paní podnikatelka, ale pracuji v digitálním studiu a tvorbou stránek a marketingem se zabývám už dlouho. S čím bys potřebovala poradit? 🙂

winter
31. led 2017

Mám 8 let eshop s kosmetikou jako vedlejší činnost, s čím potřebuješ poradit?

trdelnik234
31. led 2017

@winter

Aky typ kozmetiky predavas? Mozes aj IP.

winter
31. led 2017

Přírodní kosmetika z Francie, růžová kosmetika z Bulharska a česká mýdla, kontakt písnu do IP 🙂

trdelnik234
31. led 2017

@winter

Ok, dakujem.

wejinka01
31. led 2017

@marketacekkk ahoj. Myslím si, že pro začátek bude stačit udělat web na webnode.cz.
Webovky jsou většinou zbytečné drahé a na rozjezd to úplně stačí. Takže můžeš sama vkládat zboží i ceny a vše si upravit sama.

winter
1. únor 2017

@marketacekkk Já měla pro začátek web přes webgarden. Je to zdarma, pro začátek to stačí, i když mi tam strkali reklamy. Vkládání zboží a obsluha stránek je velice jednoduchá, zvládne ji každý. Placené šablony, velmi jednoduché, bez reklam, stojí cca do 4000 Kč ročně. Není to sice dokonalé, ale pro běžný eshop to stačí a hlavně si je spravuji sama.🙂

zuz4a
1. únor 2017

Přidám se s dotazem. Chápu správně, že pokud nebudu přijímat peníze hotově ani platební kartou, nemusím se registrovat do EET. Nebo i tak si musím vyzvednout registrační číslo a uvést, že EET nebudu využívat? Děkuji.

berenika39
1. únor 2017

@zuz4a to bych raději ověřila na FÚ.

winter
1. únor 2017

@zuz4a Podle aktuálních informací k dnešnímu dni se nemusíš registrovat pro EET, když budeš přijímat platby dobírkou na účet nebo příkazem k úhradě na účet u banky.
Pokud bys chtěla přijímat hotovost nebo platby kartou, musíš mít EET zavedeno (od 1.3.).
Mluvím z pozice eshopu, kamenné prodejny to mají samozřejmě jinak.

zuz4a
3. únor 2017

@berenika39 @winter Děkuji.

Ještě prosím nevíte o on-line účetní poradně? Nedaří se mi na netu najít. Nevím jak zaúčtovat jednu položku do daňové evidence. Otázka na 5 minut. Účetní ve městě se platí od hodiny ☹.
Nebo dokázal byste mi poradit někdo tady - nejsem plátce DPH, tak vedu jednoduchou evidenci příjem/výdej. Objednala jsem zboží klasicky přes eshop, zaplatila na základě objednávky, ale zboží s fakturou mi nebylo dodáno. A teď nevím, jak to účetně vyřešit - nemám účetní doklad, jen mail o přijetí a o zaplacení objednávky.

winter
5. únor 2017

A dostala jsi zpátky své peníze?

Pokud ti neposlali ani zboží, ani fakturu, ani zpět peníze, požadovala bych nejprve zpět peníze. Pak bys tuto transakci do účetnictví vůbec neuváděla.

zuz4a
5. únor 2017

@winter nemám ani fakturu, ani peníze, ani zboží. Budu to řešit přes právníka, s paní se nedá domluvit.

Já to potřebuji nějak vyřešit kvůli daňovému přiznání. Bohuzel

zuz4a
5. únor 2017

@winter se to teď tak sešlo, že mám v první polovině března rodit, tak přiznání chci odevzdat co nejdříve.

winter
7. únor 2017

@zuz4a Taková situace se mi tedy ještě nestala, to je opravdu otázka pro účetního. Ono je to spíš na nahlášení na ČOIku...