• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žena v domácnosti, jaké jsou výhody a nevýhody?

14. listopadu 2016 
Holky, jak mám postupovat, když chci byt vedena jako žena v domácnosti? Mám manžela na materske a potrebuju se na tu dobu někde registrovat kvůli zdravotnímu pojištění. Děkuji:slight_smile:
27. kvě v 08:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@vipeta a máte jedno dítě nebo víc?
27. kvě v 08:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@vipeta asi nechápu dotaz
27. kvě v 08:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajulin
@chris_n
ano, nedopsala jsem to uplne:slight_smile: mam dvě deti, 2 a půl a 8 týdnů, manžel je na MD a ja nemůžu zároveň pobírat RP, tak bych chtěla aspon od pojišťovny platit zdravotní pojištění, což by melo jít, a byla bych jako žena v domácnosti...
27. kvě v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@vipeta jj, taky jsem to tak měla. Stačí se nahlásit na zdravotní pojišťovnu, že budeš doma s tím starším dítětem. Neměl by v tom být problém.
27. kvě v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajulin a tak to půjdu na svou pojišťovnu, jo? A staci to telefonicky? A to jim muzu normalne říct, že je manžel na MD a ja chci jen byt někde vedena, abych si zdravotní nemusela platit sama, jo? :slight_smile: a po skončení te jeho materske tam asi zas zavolám, co?
27. kvě v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@vipeta jj, na svou pojišťovnu a řekneš, jak to je. Já to taky tak řekla a nebyl problém. Telefonicky to asi nepůjde, protože budeš muset podepsat nějaké lejstro. Vem si s sebou rodný list obou dětí (pro jistotu) a pokud jsi už na mladší dítě pobírala rodičák, tak dopis od pracáku o jeho stopnutí. Nebo prostě nějaké jiné lejstro, z kterého je patrné, že nic nepobíráš.
27. kvě ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajulin moc díky:slight_smile: doufám že to bude stačit vyridit az v červnu, v květnu jsem ještě mela par dni rodicak, tak tam bych to mela mit hrazeny...
27. kvě ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj. Mužů si tedy přivydělat na DPP? Když se rozhodnu byt v domacnosti? Dekuji
26. srp ve 20:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@tamarecka23 Jo, muzes.
27. srp v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jednak máme skupinu Náhradní babička,zkus nají babi.Potom proč ,na ženu v domácnosti, - nenech se vyšachovat z různých přídavků a pomoci.Výhoda žen v domácnosti - v pohodě a klidu se staráš o domácnost. Já říkám,že mi měknul mozek...Jinak je to na nic - do práce musíš už kvůli slušnějšímu důchodu,nevíš co ti život přinese.Děti do školky-pro ně je to dobré a potom do školy.Jednoznačně práce.
4. zář v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Mela bych otazku na zkusenejsi. Lze jit po nejkratsim rodicaku na zenu v domacnosti? A je tam prakticky nejaky rozdil mezi tim a prihlasit se na UP?
4. zář v 11:34  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
holky a na kolik vychází to socialní pojištění. pochopila jsem tady ze zdravotni platí stat. a vy jeste pisete o nejake almužně, z ceho ji vypocitaji když jsem byla doma 6let?
4. říj v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Jsem vedena na UP, pobírám ještě podporu do konce roku, naskytla se mi ted možnost pracovat na dohodu o provedení práce, avšak bych si mohla vidělat víc, než 4900 jak umožňuje UP, tak přemýšlím, že bych se nahlásila na zdravotní pojišťovnu, ale.... práce by byla i v odpoledních hodinách a manžel jezdí domů nejdříve ve 3 hod., tak jak to udělat, když děti nesmí spát ve školce a ani být v družině? navíc děti jsou rádi do odpoledne ve školce i v družině....
14. lis v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@venuss Tak pokud si vyděláš víc jak nějakých 6500,- tak se ti vyplatí si to zdravotní zaplatit sama a máš to. A vlastně jen za prosinec, protože když se u UP odhlásíš teď, tak celý listopad máš pokrytý a platila bys jen prosinec. Nebo tu dohodu ukončit mezi svátky a ještě se na konci prosince zpět na UP nahlásit.
14. lis v 19:53  • Odpověz  • To se mi líbí
A můžu pobirát příspěvek na bydlení?
14. lis ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu". Poznámka admina: “spam”
17. lis ve 13:45 • marketka888
Tvůj příspěvek