Žena v domácnosti, jaké jsou výhody a nevýhody?

Ahojte, prosim, mam doma 5lete dvojcata a jsme na ne sami, tim myslim babicky nejsou a mm stale v praci, ted jsem na UP a tam mi radi abych sla na zenu v domacnosti nebo praci na par hodin je tezke najit. Tak me zajima jake mate nazory vy, jake jsou vyhody a nevyhody? Dekuji
Strana
z5
Dolů
PředchozíStrana
z5
Další
vipeta
27. kvě 2016
Holky, jak mám postupovat, když chci byt vedena jako žena v domácnosti? Mám manžela na materske a potrebuju se na tu dobu někde registrovat kvůli zdravotnímu pojištění. Děkuji🙂
jajulin
27. kvě 2016
@vipeta a máte jedno dítě nebo víc?
chris_n
27. kvě 2016
@vipeta asi nechápu dotaz
vipeta
27. kvě 2016
@jajulin
@chris_n
ano, nedopsala jsem to uplne🙂 mam dvě deti, 2 a půl a 8 týdnů, manžel je na MD a ja nemůžu zároveň pobírat RP, tak bych chtěla aspon od pojišťovny platit zdravotní pojištění, což by melo jít, a byla bych jako žena v domácnosti...
jajulin
27. kvě 2016
@vipeta jj, taky jsem to tak měla. Stačí se nahlásit na zdravotní pojišťovnu, že budeš doma s tím starším dítětem. Neměl by v tom být problém.
vipeta
27. kvě 2016
@jajulin a tak to půjdu na svou pojišťovnu, jo? A staci to telefonicky? A to jim muzu normalne říct, že je manžel na MD a ja chci jen byt někde vedena, abych si zdravotní nemusela platit sama, jo? 🙂 a po skončení te jeho materske tam asi zas zavolám, co?
jajulin
27. kvě 2016
@vipeta jj, na svou pojišťovnu a řekneš, jak to je. Já to taky tak řekla a nebyl problém. Telefonicky to asi nepůjde, protože budeš muset podepsat nějaké lejstro. Vem si s sebou rodný list obou dětí (pro jistotu) a pokud jsi už na mladší dítě pobírala rodičák, tak dopis od pracáku o jeho stopnutí. Nebo prostě nějaké jiné lejstro, z kterého je patrné, že nic nepobíráš.
vipeta
27. kvě 2016
@jajulin moc díky🙂 doufám že to bude stačit vyridit az v červnu, v květnu jsem ještě mela par dni rodicak, tak tam bych to mela mit hrazeny...
tamarecka23
26. srp 2016
Ahoj. Mužů si tedy přivydělat na DPP? Když se rozhodnu byt v domacnosti? Dekuji
j.a.n.i
27. srp 2016
@tamarecka23 Jo, muzes.
hejsa
4. zář 2016
Jednak máme skupinu Náhradní babička,zkus nají babi.Potom proč ,na ženu v domácnosti, - nenech se vyšachovat z různých přídavků a pomoci.Výhoda žen v domácnosti - v pohodě a klidu se staráš o domácnost. Já říkám,že mi měknul mozek...Jinak je to na nic - do práce musíš už kvůli slušnějšímu důchodu,nevíš co ti život přinese.Děti do školky-pro ně je to dobré a potom do školy.Jednoznačně práce.
kaja2016
4. zář 2016
Mela bych otazku na zkusenejsi. Lze jit po nejkratsim rodicaku na zenu v domacnosti? A je tam prakticky nejaky rozdil mezi tim a prihlasit se na UP?
dagmarj
4. říj 2016
holky a na kolik vychází to socialní pojištění. pochopila jsem tady ze zdravotni platí stat. a vy jeste pisete o nejake almužně, z ceho ji vypocitaji když jsem byla doma 6let?
venuss
14. lis 2016
Jsem vedena na UP, pobírám ještě podporu do konce roku, naskytla se mi ted možnost pracovat na dohodu o provedení práce, avšak bych si mohla vidělat víc, než 4900 jak umožňuje UP, tak přemýšlím, že bych se nahlásila na zdravotní pojišťovnu, ale.... práce by byla i v odpoledních hodinách a manžel jezdí domů nejdříve ve 3 hod., tak jak to udělat, když děti nesmí spát ve školce a ani být v družině? navíc děti jsou rádi do odpoledne ve školce i v družině....
j.a.n.i
14. lis 2016
@venuss Tak pokud si vyděláš víc jak nějakých 6500,- tak se ti vyplatí si to zdravotní zaplatit sama a máš to. A vlastně jen za prosinec, protože když se u UP odhlásíš teď, tak celý listopad máš pokrytý a platila bys jen prosinec. Nebo tu dohodu ukončit mezi svátky a ještě se na konci prosince zpět na UP nahlásit.
tamarecka23
14. lis 2016
A můžu pobirát příspěvek na bydlení?
marketka888
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
Strana
z5
PředchozíStrana
z5
Další