Nová kuchyň. Od koho? Doporučíte, prosím?

radkovy
16. říj 2020

Potřebovala bych poradit. Plánujeme novou kuchyň. A zatím tápeme, kudy se vydat. Nechceme nic predrazeneho, ale ani ty nejlevnější varianty.
Prosím moc o vaše zkušenosti a rady.
Docela mě láká i Ikea, ale nemají tam vše, co si představuji.
Moc moc všem díky za postřehy.

zuzangel
16. říj 2020

IKEA vřele doporučuji 👍 mám druhou kuchyň od něj ch a je super. a co tam dle tebe nemají? Jakýkoliv atyp jde vždy dodělat od truhlare, který používá stejné lamino na skříňky co IKEA. Pokud tedy vyloženě nechceš z masivu, což je prostě pálka.
Oresi i Sýkora neskutečně drahé, a nápady nula, paní mi říkala jak mám super nápady na řešení, že ji by to nikdy nenapadlo 🤦🤣

teeerez
16. říj 2020

Ikeu mam na chate, kde prakticky bydlime a uziva se tam vlastne vic nez doma a jsem si ni naprosto spokojena. Zatim 5 let a nenachazim zadnou zavadu

puhelin
16. říj 2020

Take mame Ikeu. Deti ji davaji zabrat a je stale naprosto bez chyby.

radkovy
autor
16. říj 2020

@zuzangel nenašla jsem myčku 45 cm s příslušnou skrinkou.

puhelin
16. říj 2020

@radkovy Protoze Ikea ma spodni skrinky sirky 30, 40, 60 a 80 cm.

radkovy
autor
16. říj 2020

@puhelin ale jednu kuchyň Ikea má tchýně a ta tam má myčku 45 cm v jejich skříňce. Tak právě nevím, jak na to? Myčku 60 cm nevyužijeme.

puhelin
16. říj 2020

@radkovy Protoze v roce 2015 zmenili system. Ted uz neni Faktum, ale Metod a ten je v modulu, jaky jsem popsala.

martt
16. říj 2020

@radkovy Tak záleží jakou cenovou relaci chceš. Ja mam třeba udělanou kuchyň od truhláře na míru. A jsem spokojená. Vydrží hodně. A cenově pro nás byla taky přijatelná. Hlavně jsme si řekli, jak to chceme. Kuchyň nás vyšla cca na 50 000 bez spotřebičů. Což byla v té době cca stejná cena jako v obchodech s nábytkem.

bassetlady
16. říj 2020

Od truhláŕe na míru

bigbig
17. říj 2020

@radkovy Tady je ikea vestavěná myčka 45cm
https://www.ikea.com/cz/cs/p/medelstor-vestavna...
Mají k ní i dvířka 45cm.

bigbig
17. říj 2020

@radkovy Dvířka 45cm například tady https://www.ikea.com/cz/cs/p/axstad-predni-stra...
Víc nepotřebuješ, na vestavěnou myčku není žádná skříňka.

radkovy
autor
17. říj 2020

@bigbig je, tak to moc díky. Já to nemohla najít.

puhelin
17. říj 2020

@radkovy Tak kvalitni ty jejich spotrebice nejsou. Jenom kdybyste jejich mycku nevzali, museli byste zjistit, jak k jine sedi dvirka (pokud chcete vestavnou mycku).

radkovy
autor
17. říj 2020

@puhelin děkuji. Asi bych chtěla spotřebiče odjinud. Jak to zjistím? Zmerenim? Mod diky za upozornění.

bigbig
17. říj 2020

@radkovy Mají na ta dvířka nějaké adaptéry. Normální myčka odjinud je koncipovaná na kuchyni vysokou 85cm, ale ikea je vyšší, takže i ty jejich myčky jsou vyšší. Prý se to dá těmi adaptéry vyřešit, ale zkušenost nemám.

zuzangel
17. říj 2020

Přesně, na myčku skříňka není, jen k vestavné potřebuješ dvířka a úchytku, dle myčky teda, jen je důležitá výška. U myčky se dají nožičky šroubovat do myslím max 5, ale každá to může mit jinak. Tak hezký vyberte 👍

puhelin
17. říj 2020

@radkovy Pro nas to bylo tak komplikovane, ze ji radeji mame samostatne stojici.

kometkak
17. říj 2020

Pokud něco levného a cekem kvalitního.. Ikea, Pokud neco luxusnějšího Sykora, Gorenje zde cena tak 2x vyšší jak Ikea.. Nejluxusnější.. na míru od truhláře z pravého dřeva. Zlatý střed mi příjde Ikea, nebo od truhláře na míru z takového toho lisovaného bordelu potaženého foli..

radkovy
autor
17. říj 2020

@kometkak Asi půjdeme do Ikey. Zdá se mi to jako dobrá kvalita za dobrou cenu.

katule1990
17. říj 2020

@radkovy My máme z Oresi a jsme moc spokojení. Chytli jsme teda skvělou paní prodavačku, která nám pomohla za mě dokonale využít celkem malý prostor. Opravdu dobře jsme to společně rozvrhli. Kuchyň máme zatím 3,5 roku a pořád vypadá jako nová. Spotřebiče jsme si vybírali sami. Vyšlo nás to, myslím, cca na 120 tis. i s troubou a digestoří Gorenje, sklokeramickou deskou, vestavnou mikrovlnkou a myčkou Bosch. Samotná kuchyň byla asi kolem 80 tis., ale dost záleží, co se člověk vybere. My jsme neměli ty dražší řady kuchyní, ale zase jsme si připlatili za keramický dřez a výsuvnou baterii Franke, tiché dorazy šuplíků, nějaké výsuvné moduly a tak.

veronikakn
30. kvě 2022

My kuchyň od www.tninterier.cz a naprostá spokojenost 🙂

radkovy
autor
30. kvě 2022

@veronikakn děkuji za reakci. Už ji máme hotovou. Nakonec Ikea.