Paní na úklid. Pořídit nebo se na to díváte jako na selhání ženy?

16. čer 2021

Zajímalo by mě, co pro vás třeba bylo tím impulsem si pořídit domů paní na úklid? Já o ní přemýšlím, protože mě vůbec netěší ani neuspokojuje být otrokem domácnosti. Mám jedno 2 leté dítě, druhé na cestě a rozestavěný barák, takže práce všude jak na kostele a manžel mi s domácností nepomáhá vůbec, protože buď pracuje nebo dělá venku. Ale na moje poznámky k tomu, že bych ji chtěla, vždy reaguje dotazem - to to vážně nezvládáš? Jak asi myslíš, že to třeba dělá vedle se 3 dětma. Však to všechny kolem zvládají i bez paní na úklid a mě to taky nebaví pořád pracovat. Takže zjevně bych teda měla mít pocit, že hlavní náplní mě jakožto ženy je prostě pořád šůrovat barák a ještě z toho mít radost. Co bych taky dělala na mateřský jiného než s radostí uklízela a makala na zahradě... Jenže mě to fakt příšerně ubíjí a nenávidím, že celý den lítám a pak večer padnu a jediné na co se zmůžu, je čumět na kraviny v televizi, protože na víc už nemám kapacitu. Vážně je uklízečka projev selhání ženy?

hankaros
17. čer 2021

Vidíš, to že nechceš je dostačující k tomu mít paní na úklid. Manželovi bych to oznámila, pokud jsou prostředky. Ber to jako investici do sebe a rodiny. Buď sebevědomá a stůj si za tím, mimo matky a manželky jsi to totiž pořád ty a je třeba o sebe pečovat, třeba i tím že máš paní na úklid.

netopejr
Autor odpověď smazal
Zobraz
ilonne
18. čer 2021

Mame tři děti, bydlíme ve velkém bytě. Paní na úklid mám od doby, kdy jsem se vrátila poprvé do práce (vždy jsem byla na RD max. do dvou let). Nehodlám přiletět z prace a běhat tu s hadrem. Nebo tím trávit víkendy. Když jsem tedy byla doma, paní nechodila, to jsem zvládala v pohodě. Jinak každopádně jsou to nejlépe investované peníze.

zanett
2. čer 2022

@kamino Proboha, to je strasna zkusenost s uklizeckama! Muzu se zeptat, zda byly pres agenturu?

kamino
2. čer 2022

@zanett Ne, všechny z místních skupinek - holky, co si chtěly něco vydělat ( peníze na ruku ). Chtěla jsem jim dát možnost a jak píšu, jsem asi náročná, ale tento přístup mi moc radost neudělal.. Teď jsem tu měla holčinu z Ukrajiny a to byla tryskomyš ! Pečlivá, rychlá, takto si to nějak představuji.. Během toho, co uklízela jsem stihla upravit dvě zakázky 🙂

zanett
2. čer 2022

@kamino diky za odpoved. Ja mam prave taky husi kuzi z pomalych, nespolehlivych, neohrabanych uklizecek. Dobrou uklizecku by chtelo vyvazit zlatem.