Otok a bolest kolene (revmatoidni artritida nebo borelioza)

kaliopea
9. kvě 2019

Ahoj holky,
od 15 let mam obcas problemy/bolesti na pravem koleni.V 15 letech mi dr diagnostikoval artrozu,dal na koleno obstrik a nasadil Condrosulf.Nekolik let jsem mela relativne klid,obcas koleno bolelo,ale zadna hruza.Pred 2 lety jsem podruhe otehotnela a asi 2 tydny po pozitivnim testu me koleno zacalo pobolivat.O miminko jsem nakonec prisla (SP),ale koleno bolelo dal.Zhruba za 2 mesice mi koleno nateklo,proto jsem navstivila ortopeda.Udelal rtg,rekl ze mam artrozu a doporucil injekce s kolagenem.Nepamatuju si uz,kolik jsem jich dostala,nicmene koleno prestalo bolet a natekat.Od te doby jsme mela klid.Az doted...pred 3 tydny koleno zase nateklo.Navstivila jsem jineho ortopeda (puvodni byl uz starsi a odesel do duchodu).Ten mi rekl,ze na artrozu jsem mlada (30 let),udelal rtg a artrozu vyloucil s tim,ze mam bud revmatodini artritidu nebo boreliozu.Obe diagnozy jsou dost silene a prijde mi zvlastni,ze je dr rekne aniz by me nejak vic vysetril...zitra mam jit na krev k obvodni lekarce a za 3 tydny opet k nemu,pokud koleno natece,odebere tekutinu a posle ji do laboratore...Jsem hrozne na nervy a bojim se,co najde...Jsem zdravotnik a vim,co artritida obnasi ☹ je tu nekdo,kdo mel podobne problemy?Nebo kdo ma artritidu a napsal by mi i do zpravy,jak se u nej projevila?Ja vsude cetla,ze se artritida projevi nejdrive na malych kloubech a az pak vetsich...borelioza mi uz vubec nesedi,vzhledem k tomu,ze problemy tenkrat ustoupily a ze je problem spis dlouhodobejsi.Otok je obrovsky,nemuzu poradne chodit,tekutiny odsaje vzdy 60ml.

betka29
5. zář 2019

@kaliopea Ahoj, nemusí na malých kloubech, může skočit rovnou na velké, mě se objevila při velkém stresu a nejdřív jedno koleno, pak druhé koleno, pak obě kolena, střídavé punkce a nakonec revmatologie, x vyšetření a léčba pouze symptomatická.