Rozhozené hormony, jak jste to řešily?

silwin
11. kvě 2014

Ahoj holky, před časem mi dělali v CAR hormonální profil a vyšlo mi, že FSH a LH mám v poměru 1:1, namísto normálního 2:1
Ve zkratce to znamená, že máme šanci na přirozené otěhotnění za 2-5 let, což je teda neskutečně dlouho, a vzhledem k tomu, že za posledních osm let jsem neotěhotněla ani jednou, tak teda přirozeně to takhle dlouho zkoušet už nechceme.
Co mě zajímá - mám neskutečný cykly, střídají se v počtech 28, 44, 32, 50, 28, 44 apod. a podle ovulačních testů mám ovulaci (většinou) jednou za dva měsíce nezávisle na délce cyklu.
Dr. z toho CARu mi řekl, ať se na nějaký ovutesty vyprdneme, že je to drahé a vlastně úúúplně naprd, a nejjednodušší bude umělé oplodnění.
Na druhou stranu z toho mám celkem hrůzu, nejen z toho, že je to vcelku dost peněz za něco, co se ani nemusí povést a... tak.
Měla jste některá taky takový problém s hormony, jak jste ho řešily? Napadlo mě, jestli by nebylo lepší zajít na mým dr a zkusit nějaký léky na úpravu hormonů a ovulace, třeba ten Clostibegyl či něco takového... A jde to vůbec tohleto upravit/vyléčit?

vlajka1
11. kvě 2014

Ahoj, mela jsem podobny problem. Nepomer mezi FSH a LH. Sice ne nijak velky, ale FSH bylo vyssi. Od ledna navstevujeme CAR, zjistili mi, stejne jako Tobe, ze neovuluji v kazdem cyklu, ale jen zhruba v jednom ze tri. Dostala jsem Clostilbegyt, chodila na folikulometrii. V prvnim cyklu jsme to zkouseli doma prirozene a nevyslo to, ve druhem jsme sli na IUI(procistene sperma mi bylo v dobe ovulace aplikovano katetrem pri o do delohy) to se povedlo, otehotnela jsem. Ovsem z Clostilbegytu mam hyperstimulacni cystu na vajecniku, tehotenstvi je zatim hodne malicke a ani se nevi, jestli se udrzi.
Co tim chci rict, urcite existuji jine metody nez hned umele oplodneni. Zkus se informovat a uvidis 🙂 drzim pesti.