Jaký sportovní kočárek do terénu pro 180 cm vysokou ženu?

Zodpovězené
14. srp 2023

Ahoj,

mám kočárek Moon Resea S. S hlubokou korbou jsem maximálně spokojená (jedině bych vytkla malý košík). Pomalu však budeme muset přejít do sportovní části, kterou jsem zatím zkoušela jen doma a přiznám se, že se s ní neumím ztotožnit.

Je velmi nízko položená a při mé výšce 180 cm přijdu o páteř. Chci proto něco jiného. Dcerka bude mít 5 měsíců, nesedí mi, takže byla by v takovém pololehu. Zároveň bych chtěla, aby sportovní kočárek zvládl i dlažbu – „kočičí hlavy“. Naše město je terénu a v zimě máme sníh. Přijala bych ještě, aby měl větší nákupní košík a hlavně, aby byl vhodný k mé výšce.

Jaký sportovní kočárek do terénu pro 180 cm vysokou ženu doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

Britax Smile 5Z je určený pro středně vysoké a vyšší rodiče, kteří se pohybují jak po městském povrchu, tak i po nerovných cestách vesnice. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sportovním sezením na konstrukci v obou směrech. Navíc není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřít, protože ve složeném stavu stojí sám. Sportovní sezení patří na trhu k těm prostornějším a lze jej napolohovat do úplného rovného lehu. Obě nástavby jsou výše položeny na konstrukci, takže vysocí rodiče se nemusí hluboce předklánět. Potěší také absence zadní osy, která neomezuje v dlouhých krocích.

Podobným modelem pro vyšší rodiče je i Britax Smile 4. Rozdíly mezi nimi jsem blíže popsala v připnuté odpovědi:

Více sportovních kočárků, jako jsou Nuna Triv Next, Easywalker Rudey či Hauck Walk N Care, najdeš v mé nedávné odpovědi, kterou Ti sem také připínám.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka