Jak obnovit sání u miminka?

Zodpovězené
7. únor 2022

Dobrý den,

po příchodu z porodnice se mi rozjelo mléko, ale musela jsem odsávat a asi týden malé dávat z láhve. Od příjezdu je plně kojená a momentálně papá z prsou.

Problém je, že papá jen, dokud jí mlíčko teče samo a ona tedy jen polyká. Když jí přestane téci přední mlíčko, tak se začne zlobit a odtahovat se, potom se odpojí a už je po kojení.

Když se znovu přisaje, tak se jen nervuje a vykrucuje. Zase se odpojí. Zadní mléko, které je třeba sáním vytáhnout, zůstává v prsu. Když si prs stlačím, tak mléko stříká.

Při papání z prsu vydává podobné zvuky jako vydávala tehdy, když papala z láhve a vháněla tam vzduch, aby jí mlíčko vyteklo samo a nemusela ho vysát.

Jak obnovit sání u miminka?

Je vidět, že by chtěla víc mlíčka. Když ji dám na prs, ze kterého papala předtím, tak jen cucá bradavku. Žádné mlíčko jí neteče, vůbec nepotáhne, ale léko tam je. Když se odpojí, tak pláče a hledá bradavku. Dělá to asi týden. Dříve hezky sála a stačil jí jeden prs na na papání.

Děkuji

Dobrý den,

bohužel nevím, jak je miminko staré. Je přirozené, že dětem se líbí, když jim mléko teče naproti a nemusí se tolik snažít. Není to ani tak "předním nebo zadním " mlékem, ale tzv. spouštěcím reflexem, kdy díky hormonům vyplaveným při přisátí do krve mléko samovolně vytéká. Můžete to vidět např. na druhém prsu, když kojíte, kdy z druhého prsu vytéká samovolně mléko.

Doproučení - kojte tak často a tak dlouho, jak mimi chce a často střídejte při kojení prsa. Vždy, když se mimi začne rozčilovat, vystřídejte. Zkuste střídat polohy. Velmi doporučuji kojit v poloze savčí viz www.prirozenekojeni.cz. Kojte při každém kojení z obou prsou i nadále po celou dobu kojení.

Jinak sání je přirozený reflex miminka, jen tak se neztratí. Savčí poloha všechny instinkty ještě zvýrazňuje, takže nenít řeba se bát, že by mimi tuto schopnost nemělo.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová