Mám málo mléka v jednom prsu. Co mohu udělat pro záchranu a podporu tvorby mléka?

Zodpovězené
9. pro 2021

Dobrý den,

kojím dvoutýdenní miminko a mám pocit, že v pravém prsu mám méně mléka. Po najedení z pravého prsu stále hledá, jako kdyby je hladová. Snažím se pravidelně stravovat, piji čaj pro kojící maminky, Karamalz hnědé pivo, kmínovou polévku. Ode dneška přidávám Senovku + Benedikt.

Co ještě můžu udělat pro záchranu a podporu tvorby mléka?

Děkuji

Dobrý den,

preference jednoho prsu je obvyklá a poměrně častá. Kojte každé kojení z obou prsou, při dalším kojení začínejte z toho, z kterého jste končila. Pokud začnete z pravého, pak dejte levé a pak ještě jednou pravé nakonec. Tak se laktace v prsu ještě více stimulujte. Někdy však přeference převládne a mimi se nakonec od jednoho prsu odstaví. Nijak to nevadí, lze kojit bez problémů i jen z jednoho prsa.

Kojení nejlépe podpoříte opět a pouze kojením. Zkrátka kojte tak často a tak dlouho, jak chce miminko. Čaje, bylinky apod. klidně berte, ale nečekejte zázraky. Určite mohou podpořit, ale nejdůležitější je dostatečný kontakt s miminkem.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová