Proč moje 6týdenní miminko při kojení vymýšlí?

Zodpovězené
7. únor 2021

Dobrý den,

mám 6týdenní kojené miminko, které nadstandardně přibírá. Problém je, že několikrát během dne při kojení dovádí. Velmi pláče, odtahuje se a hned hledá prso, je hladové.

Když mu prso dám a spustí se mu mléko (mám hodně mléka), tak znervózní a dovádí.

Poslední dva dny si stále papá ručičky. Dám mu jíst a trošku sní a uklidní se. Usne a za 20 minut je vzhůru a zase papá ručky a hledá. Takto to je celý den a je nervózní a nevyspalé. Evidentně chce spát a jíst a dokola.

Proč to dělá?

Proč se normálně nenají?

Děkuji

Dobrý den,

neklid a nespokojenost při kojení může mít více důvodů. Ve Vašem případě to může být silný tok mléka, které miminko zalyká. Dále to může být břiško, kdy po začátku sání začnou střeva pracovat, děti při kojení často tlačí, potřebují čůrat či kakat.
Pokud máte silně nalitá prsa, před kojením největší nápor odstříkejte. Dále zkuste kojit v tzv. savčí poloze - viz. www.prirozenekojeni.cz, pomůže mimiku regulovat své potřeby dle něj samotného. Děti se při kojení často různě kroutí, hledají jinou polohu, občas se pustí, odpočinou si apod., je to normální, málokdy dítě jen leží a pije.
Nakonec může jít o reakci např. na bílkovinu kravského mléka (někdy se objevuje až po několika týdnech po porodu), zjistíte jen tak, že eliminujete veškeré mléčné výrobky ze stravy a uvidíte, zda se průběh kojení zlepší. Tento důvod však nevidím, jako primární.
Po celou dobu kojení je doporučeno kojit tak často a tak dlouho, jak miminko potřebuje. Buďte trpělivá, měňte polohy při kojení, pomozte miminko hledat to, co mu vyhovuje. Za pár týdnů může být vše jinak.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová