Môže 2-ročná dcéra absolvovať ešte nepovinné očkovania?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

pediatrička nám okrem vakcíny Rotarix neponúkla nijaké nepovinné očkovania. Dcéra má už dva roky. Má za sebou všetky povinné očkovania a Rotarix. Chcela by som, aby mala všetky nepovinné.

Je ešte možné ich doočkovať?

Ak áno, v akom poradí, kombinácii a odstupe?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokojne môže absolvovať nepovinné očkovania (v podstate kedykoľvek). O tom ako bude očkovaná rozhoduje jej pediater (darmo Vám ja napíšem ako by som to spravila ja). Vy skúste požiadať o tie, o ktoré by ste mali záujem. Odporúčam ovčie kiahne, meningokoky, žltačku A budúci rok na jeseň aj chrípku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas