Vliv toxických látek na plod. Od kdy?

leyssi19
17. říj 2020

Dobrý den,
včera jsem zjistila, že jsem těhotná. Těhotenství nebylo plánované. Jsem kuřačka, než jsem zjistila, že jsem těhotná, cca 2x jsem měla alkohol. Kamarádka říkala, že zhruba do 12. týdne plod nepřijímá toxické látky z těla matky. Je to pravda? Zdá se mi to jako nesmysl, protože jsem četla, že pokud žena plánuje těhotenství, měla by už nějakou dobu předem přestat kouřit, začít zdravě jíst atp. Děkuji Vám za odpovědi.

amazonkajanik
17. říj 2020

@leyssi19 do 12 týdne je dlouho,ale co vím,pár holek si tu sypalo popel na hlavu,že mělo mejdan,apod a jiné psaly,že v pohodě,že snad do 8tt není plod přímo napojen na oběh. Já byla cca 4tt a s přítelem jsme si udělali hezký večer. Pivo,medovina a jsem taktéž kuřák. Syn se narodil zdravý,sice menší (tvrdili mi ale,že je akorát na predporodnim,měl jen 2,66 a 46cm) ale teď je z něj kus "chlapa" . Je mu rok a čtvrt a lidi mu tipuji 2roky 😉

klokanka31
17. říj 2020

@leyssi19 Tak pokud ses neopila do němoty, tak by to mělo být v pohodě, ale teď když už víš že čekáš mimi, tak bych se alkoholu i cigaretám vyhýbala...

kachna001
17. říj 2020

Do 12tt ne, tak dlouho to nebude... Ale částečně má kamarádka pravdu, protože ze začátku je plod vyživován ze žloutkového váčku, pak až přebírá jeho funkci placenta... Teď už nekuř a nepij a všechno bude v pohodě, neboj 😇

95newmommy2020
17. říj 2020

Ahoj, je to v klidu. Protože v ty době ho živí žloutkový Vacek. Ne teda do 12 tt, ale asi do 8tt. Já jsem taky netušila, ze muzu být zrovna já těhotná, už to trvalo dlouho, těch pokusu co bylo. A nevěřila sem ze nám vyjde inseminace. V tu dobu jsem se vdavala, a vážně jsem si to hodlala užit. Vypila jsem strašně moc vodek s redbullama, měli jsme i nějaký jointy. V ty době samy party, party, party. A nejsem troškaři v ničem ani v chlastu, ani ve stimulantech. :D
Tehu jsem sice zjistila díky bohu v 6tt ale do ty doby jsem byla neřízená střela v kalbach. A syn je zdravý.

leyssi19
autor
17. říj 2020

@95newmommy2020 Super, děkuji. Trochu mě to uklidnilo🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru