Kojení v těhotenství

katerinka_kh
8. říj 2018

Zdravim. Chci se zeptat kojim syna (9.mes.) ted jsem zjistila ze jsem tehotna. Jak je to s tim ze prijdu o mleko? A na co se pripravit ze by mohlo nastat? Syn je z 99% kojen a jidlo nechce mam ted strach abych teda netrisla o mleko a pak bych nevedela co delat..

mahev
8. říj 2018

Nebojte,nepřijdete 🙂)

michaela_2
8. říj 2018

Nepřijdete 🙂 kojte dál a po narození mladšího, můžete klidně kojit oba...

renulkka
8. říj 2018

O mléko nepřijdete 🙂 Taky jsem kojila mladší dceru až do teď (22tt) a mlíka bylo dost 🙂 Dokonce se mi chvilku i laktace zvýšila, zas mi mléko samo od sebe teklo 🙂 Kdyby se dcera sama neodatavila, tak budeme ještě kojit 🙂 Akorát teda mě kojení bylo celkem nepříjemné 🙂 Ale nic, co by se nedalo vydržet 🙂

katerinka_kh
autor
8. říj 2018

Super dekuji 😊 taky jsem si rikala proc bych mela prijit o mleko ale pak mi to zaclo rikat vic a vic lidi jako by to byla samozrejmost..

ludmirena
8. říj 2018

Ja o mleko prisla, kdyz jsem byla cca 4.m. Stava se to, ze vlivem hormonu laktace ustane. Me to stve, ale nic s tim nenadelam.

aronek
8. říj 2018

@katerinka_kh ahoj, jsem ve 37tt a kojím 21 měsíční malou, mám dojem, že poslední dobou jí snad to mléko i víc chutná 🙂 Žádný úbytek mléka jsem si nevšimla 🙂

katerinka_kh
autor
8. říj 2018

@ludmirena muze se zeptat a to bylo jen tak ze dne na den? A jak to neslo dite ? Neumim si predstavit co bych pak delala kdyz ten muj malej chce jen kojeni

konik4525
8. říj 2018

Já jsem o mléko přišla kvůli nevolnostem jak jsem nejedla a nepila tak si tělo řeklo dost a ze dne na den nebyla ani kapka ...ale teda syn měl 17 měsíců a kojila jsem jen ráno a večer takže to vzal vpoho přešel na UM a chutnalo mu to snad ještě víc ...takže řešení to má vždy ;)

martinka_33
8. říj 2018

Taky jsem o mléko přišla! Docela brzy, pak už bylo jen mlezivo

vikinkav
8. říj 2018

Jsem ve 2 mesici a zatim kojim minimalne 6x denne. Spis je dulezity hodne jist abys mela ziviny lro oba i pro sebe hlavne

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
muhehehe
8. říj 2018

Nedá se to předvídat, je to individuální. Určitě není hotová věc, že bys přišla o mléko; ale reakce typu ,,neboj, nepřijdeš", to je taky mimo. U každého jinak a až tak moc s tím nenaděláš. Nebo se změní chuť, a dítě ho nemusí chtít... dobře jíst, hodně pít, prcka nijak neomezovat, ať to udržuje.. a uvidíš. Dítě máš naštěstí už relativně velké, takže kdyby něco, tak se holt přeorientuje na umělé, nebo začne víc než dosud baštit příkrmy, alespoň je klika, že těch možností je v jeho věku už více. Jinak určitě nejsem nějaký pesimista, já sama jsem třeba o mléko taky nepřišla, otěhotněla jsem když bylo synkovi necelých 11 měsíců. Ale je fakt, že mléka ubylo, a to jím jako chlap a prcek je strašná přísavka, takže živin i stimulace je dost. Teď jsem na začátku čtvrtého měsíce a kojím pořád, ale třeba na takové to plnohodnotné kojení půlročáka by to stopro nebylo, a neudělám s tím nic. Tak držím palce.

zelenaesmolda
8. říj 2018

Nemusis o mliko prijit ale muze se mu zmenit chut a dite ho muze zacit odmitat.Takhle zjistila babicka ze je tehotna kdyz cekala moji mamku a kojila tetu 🙂

no_title
9. říj 2018

je možné, že někdo přichází o MM kvůli nevolnostem. Se synem jsem zvracela 5 měsíců v kuse, prakticky jsem nejedla a dostala do sebe max litr čaje. Tam si asi nedovedu představit, jak by to tělo zvládlo, i když nevím, jak vypadá těhotenství a kojení dohromady 🙂. Oni většinou když je mléka méně, vyžadují více jídlo, dobývají se vám do talíře a tak 🙂 Tak mu věřte, a nebojte se 🙂

ludmirena
10. říj 2018

@katerinka_kh ja bych rekla tak behem 14 dni, nepoznala jsem to hned, syn taky nic "nerekl" a dal se koji na sucho... Nemam to srdce ho odriznout, i kdyz mi to trochu a nekdy i hodne vadi, ne boli, vadi. Nemyslela bych si, ze to reknu, ale hormony hraji roli... Jsem 27 tt.