Propuštění z porodnice v době coronaviru. Propouštějí dříve?

mia636
17. led 2021

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat tech co maji za sebou porod v poslednich tydnech. Pousteji z porodnice driv kvuli coronaviru? Znama tvrdi, ze pokud je vse v poradku tak pousteji treba hned druhy den domu at se clovek vyhne nakaze. Nikde jsem o tom ale neslysela.

aneta_v
18. led 2021

@klokanka31 no v tom článku právě psali o matce, která hysterická chtěla domů a nechteli ji pustit s dítětem. Asi laktační psychóza, co já vím

aneta_v
18. led 2021

@sajul tak to chápu, já dceru odstavila krátce po druhém roce v těhotenství, už se to nedalo vydržet, takže to mi odpadlo, a měla jsem nadstandard a v prvním patře kantýnu, takže jsem doplňovala jídlo tam 😆

klokanka31
18. led 2021

@sajul U mě taky. A pokud budu mít ještě někdy druhé dítě, tak taky ambulantně.

klokanka31
18. led 2021

@aneta_v No tak teď otázka jak a proč byla hysterická...

sajul
18. led 2021

@aneta_v tak to je něco jinýho, pokud vidí, že matka není psychicky v pořádku, nebo je pod vlivem drog, alkoholu a hrozí že by dítě ohrozila. Nejlepší je bejt informována a asertivní. Neptat se, ale oznamovat.
Tak nadstandard to je jiný kafe. Mě u prvního hrozně vadilo, jak tam ráno přílitla uklízečka, rozsvitila s vzbudila dítě, co zrovna usnulo 🤦

potaplice
18. led 2021

@niki1107 Jen pro upřesnění. Porod je v nultý den, takže jsi šla domů 4. den. A teď koukám, že jsi rodila večer, takže to bylo 3,5 dne, tak se přiklonili k tomu pátku. U nás se to minimálně 6 let nezměnilo a chodí se 3. den po normálním porodu a 4. den po sekci. Ale tak 10 - 12 let zpět pouštěli po sekci až po vyndání stehů, tj. asi 7. den.

potaplice
18. led 2021

Nevím jak dnes, ale v prosinci dřív nepouštěli.

sajul
18. led 2021

@klokanka31 já rodila ambulantně až druhé, o prvním ještě o tom ještě neměla ani páru. Teď třetí bych ráda taky ambulantně, ale jak to bude je ve hvězdách, oba porody byli celkem rychlovka, u prvního jsem byla na porodním sale hodinu, u druhyho dvě hodiny. Ale pokud to stihnu, tak půjdu taky domů.

aneta_v
18. led 2021

@sajul jooo, to byl největší opruz, od 6 tam strašil pořád někdo 🤦🏽‍♀️ Spíš budili mě než dítě 😁

niki1107
18. led 2021

@potaplice Aha, děkuji za vysvětlení, to s tím nultým dnem jsem si neuvědomila 🙂.

cosimamvybrat
18. led 2021

Rodila jsem v pulce rijna, behem druhe vlny. Sami od sebe driv nepropousteji, jeli standardnich 72 hodin, ale na mou zadost jsem sla domu po 48 hodinach. Zvladla bych i mnohem driv, ale nechtelo se mi pak znovu vracet kvuli novorozeneckych vysetreni. Bylo to me treti dite a vsichni to brali jako skoro automatiku, v dobe Covidu jim rodicky na vlastni zadost odchazeji casto drive.

surikata131
18. led 2021

Holky a vám nevadí potom běhat po skríningových vyšetřeních? Teď kámoška měla docela problém se dostat na kyčle, v nemocnici mají ambulanci přes coronu věčně zavřenou...mě se malá narodila v pátek, v pondělí dopoledne udělali screeningy kyčlí a ledvin, to ostatní už jsme měly a šly jsme domů. Já jsem byla ráda, že to máme na jednom místě hotové a už nikam s novorozencem nemusím, pediatr na první vyšetření přijel k nám domů...

sajul
18. led 2021

@surikata131 však ty vyšetření nejsou povinná. Mým dětem screening ledvin nedělali ani jednomu. Staršímu kyčle v porodnici, s mladším jsem šla pak až do ambulance na tu první kontrolu. Oči jsme stihli ještě v porodnici, na sluch jsem ho objednala a krev z patičky odebíral pediatr ke kterýmu bych stejně sla. Žádná hrůza.

any2any
18. led 2021

@surikata131 Hele, me po 2. porodu sami v porodnici (Vyskov) pred 2 lety prosili, jestli uz muzu domu po 2 dnech. Zrovna meli hodne porodu a "tlak na luzka". A ja v poho kojila, vse bylo v naprostem poradku... tak jsem souhlasila. Odber z paticky udelali jeste prednostne v porodnici, kycle se ve Vyskove tak jak tak vysetrovaly jen 2x tydne, na ne bych stejne necekala a sluch jsem dodela pozdeji. Bylo to petiminutove vysetreni, dcera mi spala v satku, fakt na pohodu. Na kycle bych sla tak jak tak jeste pozdeji, takze za me to fakt problem nebyl... 😉

any2any
18. led 2021

@surikata131 Jo a screening ledvin vubec neznam, to u nas v porodnici nedelali ani nedoporucovali ani u meho 1. porodu. 😊

klokanka31
18. led 2021

@surikata131 Nebylo to tak hrozné... My den po porodu navštívili s malou pediatra, dva dny na to jsme byli na testu z patičky, na kyčle jsme byli objednaný 9 dní po porodu... A bylo hotovo ☺

klokanka31
18. led 2021

@any2any Naší malé dělali screening ledvin při první kontrole kyčlí.

any2any
18. led 2021

@klokanka31 Aha, u nas fakt ne. Nebo o tom nevim. 🙈 😅

klokanka31
18. led 2021

@any2any Prý se to dělá v porodnici, ale já měla ambulantní porod takže jsem si to právě musela oběhat sama.

surikata131
18. led 2021

@sajul no tak nejsou povinná, ale já chci mít vyšetřené všechno co jde 😃 je to neinvazivní, tak proč to neudělat, aspoň víš, že je vše v pořádku, případně řešíš nález...
@any2any tak po dvou dnech už bych taky klidně šla, když už aspoň většina vyšetření je udělaná
@klokanka31 já jsem měla malou v listopadu, to už jsou virozy (ještě nebyl covid naštěstí 🤦‍♀️), tak jsem s ní chtěla chodit minimálně mezi lidi, byla jsem ráda, že už nikam nemusíme...stejně jsem byla tak dodělaná, že bych ten den (asi ani na druhý den) snad ani nezvládla odejít z porodnice po svých 😂

klokanka31
18. led 2021

@surikata131 Já měla malou v květnu, bylo krásně a teplo, tak to bylo fajn. Já naštěstí byla jako bych ani nerodila, takže jsem byla schopná všechno řešit a oběhat ☺ a manžel hned zůstal na otcovský, takže běhal s náma ☺

terisek2222
19. led 2021

@agneska7 u nas ne, u nas pousti den porodu plus dalsi 4 dny takze po peti dnech a ja sla ted kdyz po dvou a pul dnech domu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru