Není volná porodnice

klaraalucka
27. kvě 2016

ahojky maminky, máme doma už 6 letou princeznu a neplánovaně se nám k ní ještě v sprnu má narodit sestřička. Měli jsme bohužel pozdní záchyt těhotenství až 25tt a tak se ted snažím všechno dohnat, lékaře, vyšetření apod, ale obvolala jsem v Praze všechny porodnice a všude je na náš termín plno ☹ Máte s tím nějaká zkušenost, že nebyla porodnice? Mě doktorka v jedné porodnici řekla, že pokud nebudu mít porodnici odvezou mě rychlou do nejbližší volné porodnice, až budu mít prostě kontrakce. Ale mě se to zdá jako riziko ☹ u doktora tím pádem budu až do porodu.... máte s tím někdo zkušenosti? Budu ráda za každou zkušenost ☹ už jsem z toho na nervy ☹

lusesita25
27. kvě 2016

@klaraalucka mi sice auto mame, ale pritel se mnou pojede jen na prvni monitor a pak budu jezdit bud autobusem nebo vlakem. Pak az me snad odveze na porod, stale doufam ze prckovi se bude chtit na svet kdyz tatinek bude doma 😉

klaraalucka
autor
27. kvě 2016

@zuzineckah Vinohrady byla první porodnice kam jsem šla, já tam rodila před 6 lety a oni jsou totálně plní, navíc jim odchází dvě doktory na mateřskou takže málo personálu a nestíhají...

zuzineckah
27. kvě 2016

@klaraalucka jejda.... aha, já když jsem tam rodila, tak jsme v ten den tam byly jen dvě 🙂 Co ty Neratovice? Ty jsou blíž než Mělník, i vlaky tam z Prahy jezdí, dokonce na Open Card a porodnice je to prý velice dobrá. Teď v sobotu tam rodila sousedka

visnule
27. kvě 2016

@klaraalucka tak zkus ještě toho primáře a oak bych se obrátila na pojišťovnu s dotazem co dělat. Máš jistě nárok na porodní péči v místě bydliště.

lolinka_1
27. kvě 2016

@klaraalucka zkus Kladno to je určitě bez registrace a z Prahy je to taky kousek, mají i novorozeneckou JIP a nebo Slaný.

klaraalucka
autor
27. kvě 2016

měla bych blízko Brandýs Starou Boleslav, od nás tam jezdí bus, ale tam porodnici v roce 2013 zrušili ☹ tak nevím ☹

andreaandrejka
27. kvě 2016

@klaraalucka A co v případě porodu mít někoho z rodiny na tel. kdo by tě do porodnice odvezl?

klaraalucka
autor
27. kvě 2016

@andreaandrejka taky trochu nerealne, jelikož tchýně bydlí 50 km za Prahou takže bych to měla rychlou asi rychlejsi 🙂 a jinak nikdo nemá...

pekkaa
27. kvě 2016

Ja doporucuju Neratovice. Jela jsem tam taky z Prahy a maximalni spokojenost!

andreaandrejka
27. kvě 2016

@klaraalucka Tak to je na prd. To je teda v tom případě u tebe asi největší kámen úrazu. Bez auta se do okolní nemocnice asi těžko dostaneš no...tak snad ti vyjde vstříc ten dr. a budeš nakonec rodit v Praze 🙂

lucykal
27. kvě 2016

Ono nejde srovnávat velkou Prahu a ostatní města. Já jsem z Prahy registrovala jsem se 14+0 a problém nebyl. Člověk nikdy neví kdy porod přijde to ano ale mají prostě kapacitu na jeden den může se i stát, že i tak bude v nemocnici plno. Pokud někdo má stímto problém doporučuji rodit mimo prahu.

klaraalucka
autor
27. kvě 2016

@lucykal pokud jsi to vedela brzo tak problem nebyl, my to vime bohuzel od 25tt takze jsme v hranici registrovani 14-30tt. Ale bohuzel leto je zasekany no ☹ vsichni chtej mimca v lete ☹

japona
27. kvě 2016

@klaraalucka necetla jsem diskuzi, co zkusit bulovku? Má (neprávem) post podradne porodnice a vím, že kamarádka se tam registrovala někdy asi v 30.tt - původní chtěla mimo Prahu ale pak si to rozmyslela..
Sice si pry při registraci narikali, že už mají plno (taky léto), ale nakonec ji někam vecpali..

klaraalucka
autor
28. kvě 2016

@japona můj gyndař je primářem na Bulovce, no zkusím to přes něj ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru