Používáme cookies. Více informací zde. OK
Zodpovězené

2měsíční dítě jí čím dál méně. Je to v pořádku?

Spánek kojenců a batolatNovorozenec (narození až 28. den)KojenecMateřské mlékoUmělé mlékoKojení dětíŠestinedělíPitný režimStrava, krmení, vaření od A po ZSpánek
2. lis 2019

Dobrý den,

můj syn je na UM, nepodařilo se mi rozkojit, MM si jen občas cucne mezi jídlem. Od začátku hezky jedl, koncem šestinedělí vypil víc než by měl v jedné dávce, cca 100 ml, a to jedl 8krát denně.
Od minulého týdne pije ale čím dál méně. Celkem za den vypije 500-600 ml, pije asi 10x denně, ale většinou 40-70 ml. Dnes před spaním večer vypil jen 10 ml. Jsem z toho celkem zoufalá a nejspíš budeme muset po víkendu k lékaři. Nevím, jestli je to normální. Někdy je přes den spavý, jindy protivný. Problém je, že nepláče ani když ho bolí bříško, to se jen kroutí. Je takový moc hodný. Na prdíky ale běžně netrpí. Co s tím?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

mléčná formule se podává dítěti po 3 hodinách, tj. 8x za 24 hodin u novorozence. U kojence frekvence klesá, nejčastěji začne vynechávat noční dávku. Upravte synkovi intervaly krmení a po víkendu zkontrolujte jeho váhové přírůstky ( cca 15g za den ).


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová