2měsíční dítě spí v noci 8 hodin. Je to v pořádku?

Zodpovězené
21. čer 2020

Dobrý den,

máme spavé děťátko. Od narození spí v noci i 8 hodin v kuse (usne ve 22 hod. a vzbudí se v 6 ráno).

Chci se zeptat, jestli mu to nějak neškodí.

Někde jsem se dočetla, že při takto dlouhém spánku dochází v těle dítěte k hypoglykemii. Je to tak? Nebo takto dlouhý spánek nevadí?

Podotýkám, že dítě je plně kojené. (V noci odsávám mléko, abych nesnížila jeho tvorbu.)

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

osmihodinový spánek u takto malého kojence je spíše výjimečný. Když je dítě dobře živené, s dostatečnou tukovou rezervou, pak zřejmě k nočním hypoglykemiím nedochází (bledost, neklid, pokles tělesné teploty - např. chladné končetiny, třes až křeč).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová