3měsíční holčička odmítá mléko. Čím to může být?

Zodpovězené
18. bře 2020

Dobrý den,

dceři budou za týden 3 měsíce. Cca od 4. týdne je plně na UM, měla Sunar, ale měla po něm zácpu, tak má Nutrilon a po něm je to dobré. Nejdříve mi pila 120 ml, pak jí to nestačilo a od té doby pije 150 ml po 3 hodinách, ale už pár dní, když ji dám do pusy flašku, začne ji plivat, mléko ji vyteče a začne brečet. Musím jí vždy dát dudlík a za chvíli to zase zkusit, třeba i 5x, a pak se přisaje a vypije to celé. Čaj ale pije normálně, zkoušela jsem vyměnit flašky, savičky, udělat mléko teplejší i vlažnější a nic, pořád stejné.
Jsou dny, kdy se u toho ze začátku trochu zakroutí, a pak to celé vypije a dny, kdy je to takhle a někdy si ani po těch 3 hodinách to mléko nedá, nedostanu to do ní a jí pak třeba až po 5 hodinách.
Zuby si myslím, že to nejsou, dásně nateklé nemá, bouličku tam žádnou taky nemá, v noci pije úplně bez problému.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

myslím, že holčička nechce pít mléko, nebot' nemá pocit hladu. Jestliže totiž vypije čaj, pak se jí snižuje potřeba dalšího příjmu. Doporučuji Vám čajík dívce nedávat, nabízet jen mléko. Při odmítání mléka během dne klidně prodlužte intervaly a uvidíte, zda se krmení upraví. S odstupem doporučuji kontrolu hmotnosti, zda má dobré hmotnostní přírůstky.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová