Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

5ti měsíční kojenec dmítá veškeré jídlo. Mám ještě počkat nebo jít zase k lékaři?

Zodpovězené
7. únor 2019

Hezký den,

chtěla bych se zeptat na dcerku. Je narozená 10.8.2018 o 20 dní dříve s váhou 2500g. Od začátku bojujeme s jídlem, od konce prvního měsíce je na UM a teď váží 5200g. Několikrát jsem byla u Dr. s tím, že mi dcera moc nejí a ona řekla, že některé děti jsou nejedlíci a když se koukne na mě (22let,151cm a 50kilo) že se není čemu divit a že je to v pořádku. Nikdy mi dcera nevypila víc než 90ml mléka (zkusily jsme různé značky) přikrmy ochutná a pak nechce. Teď nechce ani mléko, ovoce. NIC. Všechno mi plive, zkusila jsem vařit, zkusila jsem koupit, zkusila jsem různé obědy, kombinace, kaše různé. Nic. Ochutná a to je vše. Hlady nebrečí, nemá o jídlo zájem prostě. :/ Nevím, jestli už to mám řešit jinak anebo se to opravdu zlomí?

Děkuji

Dobrý den,

hmotnost 5,5 měsíční dívky 5200g je při dolní hranici, (resp. již pod ní ) hmotnostního grafu. Bylo by vhodné začít pátrat po vlivech, které by toto mohly způsobovat - u dívky vyšetřit biochemismus moči a krve, krevní obraz, výtěr krčku, USG mozku ( při zachovalé fontanele ) a bříška, USG žaludku k vyloučení gastroezofageálního refluxu, atd.

Váš habitus je také drobný, až subnormální, možná i u Vás byly nebo jsou pro malý vzrůst důvody, které lze odhalit ( například celiakie ). Tyto vlohy jsou dědičné.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová