7týdenní dítě je při pasení koníčků nestabilní. Je třeba to řešit?

Zodpovězené
20. čer 2019

Dobrý den,

dcera, 7 týdnů, je při pasení koníčků na bříšku stále nestabilní. Přepadává na obě strany. Zatím teda nedokáže dát ruce ani do pravého ůhlu tak, aby se opírala o celá předloktí.

U doktorky na 6týdenní kontrole se jí to zrovna povedlo, takže ji doktorka chválila, ale doma jí to nejde. Je potřeba uz to začít řešit nějakým cvičením, nebo má ještě čas, aby stabilitu ziskala?

Mockrát děkuji za odpověď!

Dobrý den,

ve stáří 7 týdnů postačí, aby děťátko zvedlo a přetočilo hlavičku ze strany na stranu a ideálně ji při tom chvilku drželo nad podložkou.

Jestliže je dcerka v poloze na bříšku nestabilní, doporučuji po cvičení na bříšku ji pochovat v klubíčku.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová